Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква
   м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073,
      email: [email protected]

БАКАЛАВР, МАГІСТР, ДОКТОР: ЯК ЦЕРКВА СТВОРИЛА НАЙСТАРШІ УНІВЕРСИТЕТИ У СВІТІ

Переглядів: 105Коментарі: 0
Різне
Сприйняття Середньовіччя як «темної епохи» в історії людства – це штамп, давно спростований ученими. Він виник за часів Ренесансу, коли багато інтелектуалів захопилося античною культурою, почавши думати про себе як про безпосередніх спадкоємців культури давніх Греції й Риму. Однак це призвело до забуття тисячолітньої середньовічної історії та традицій, які мали якраз античні корені. Щоб спростувати міф про «середньовічну темряву», достатньо згадати, що саме в цю епоху виникли європейські університети.

Система університетської освіти розвивалася в Європі навколо так званих кафедральних шкіл, які зазвичай діяли при монастирях або соборах. Тут священиків навчали канонічного права, теології та філософії. Скоро ці школи відкрили двері також для простих вірних і стали загальними центрами розширення освіти. Найкращі з таких установ отримували від Святого Престолу право надавати академічні ступені, які існують і досі: бакалавра, магістра й доктора.

Так виникала європейська система освіти – схожа на цехову асоціацію або спільноту вчителів і студентів, які підтримують загальний стандарт знань і мають академічну свободу самостійно вирішувати внутрішні проблеми. Латинське слово «universitas» стосується якраз цієї спільноти.

Докладніше читати: КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу). Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.

Щоб отримувати повідомлення на e-mail про відповіді на Ваші коментарі, та коментувати на форумі в розділі "СПІЛКУВАННЯ" просимо зареєструватися тут. Як реєструватися і керувати своїм профілем читайте тут

     

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)