Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Господа сил – його шануйте як святого: Бо з нами Бог. З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся: Бо з нами Бог." (Ісая гл. 8-9)
Христос Рождається ! Славіте Його !

Папа: До чого нас спонукає оцей Великдень 2018 року?

Переглядів: 579Коментарі: 0
Новини Церкви

Звіщення, поспіх і наша відповідь. Ці три слова були в центрі роздумів Папи Франциска, якими він поділився експромтом після прочитання Євангелії під час Святої Меси, яку він 1 квітня 2018 р. очолив на площі Святого Петра у Ватикані з нагоди Христового Воскресіння. Зазначимо, що згідно з прийнятим звичаєм, євангелький уривок про прихід Марії Магдалина та Ісусових учнів до порожнього гробу був прочитаний латинською та грецькою мовами.

«Після слухання Божого слова, цього уривку з Євангелії, мені спали на думку три речі», – сказав проповідник, зазначаючи, що першою є «звіщення». У цьому тексті «є звіщення» про те, що Господь воскрес, і жінки, які прийшли намастити Ісусове тіло, опинилися перед обличчям несподіванки.

«Божі звіщення – це завжди несподіванки, бо наш Бог – це Бог несподіванок. І від початку історії спасіння, від праотця Авраама, Він не перестає заставати зненацька», – зауважив Папа, підкреслюючи, що несподіванка – це щось, що «зворушує серце, торкається тебе там, де не очікуєш».

У цьому контексті другим словом є «поспіх». Жінки побігли, розповідаючи про те, що з ними трапилося. «Божі несподіванки спонукають нас вирушити в дорогу, негайно, без зволікання. І Петро та Іван побігли, щоб побачити» порожній гріб, як і вифлеємські пастирі в ніч Різдва побігли до ясел. Або ж самарянка, яка побігла, щоб ділитися з сусідами новиною про зустріч з Ісусом, а вони повиходили, щоб самим побачити Його і почути.

«Це трапляється також і сьогодні. Коли в наших кварталах, селах стається щось надзвичайного, люди біжать, щоб подивитися», – сказав проповідник, зауваживши, що «несподіванки, добрі новини, завжди передаються саме так: з поспіхом». Але Господь терпеливий також і з тими, які не поспішають і не хочуть ризикувати, прикладом чого став Тома.

Врешті, третя річ – це запитання: «Я що в моєму випадку?». Святіший Отець заохотив замислитися, чи наше серце відкрите на несподіванки, чи здатне швидко пуститися в дорогу, чи схильне відкладати на завтра? Як до мене промовляє несподіванка? Про Петра та Івана Євангеліє каже, що вони «увірували». «А ми, сьогодні, у цей Великдень 2018 року, що зробимо?» – запитав Папа.

Джерело :Радіо Ватикан

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)