Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Нехай не впаде на нас те, що сказав був пророк: Губами тільки мене шанує, а серце своє віддалив від Мене (Ісая 29, 13)." (Св.Єфрем Сирійський)

Папа Франциск до православної делегації: почувайте себе братами серед братів

Переглядів: 1005Коментарі: 0
Новини Церкви

Приймаючи делегацію нових єпископів та монахів різних православних Церков, Папа Наголосив, що Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ними ділитись з іншими.

Про це пише Vatican News.

«Благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа» (ІІ Кор 1.2). Цими словами святого апостола Павла з другого Послання до Коринтян Папа Франциск привітав делегацію нових єпископів та молодих монахів різних православних Церков, які від 16 лютого 2020 року, перебувають у Римі, поглиблюючи свої знання католицької Церкви. Вісімнадцять членів цієї делегації, призначених Главами своїх Церков, – Коптської Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Сиро-Православної Церкви Антіохії, Етіопської Православної Церкви та Сиро-Маланкарської Православної Церкви з Єгипту, Вірменії, Лівану, Сирії, Індії та Ефіопії – вже були присутні на Святій Месі, яку в базиліці святого Петра у Ватикані очолив кардинал Анджело Комастрі, відвідали римські катакомби святої Прискили й бенедиктинське абатство святого Ансельма, де були присутні на Вечірні та мали зустріч із бенедиктинською спільнотою й представниками Папського інституту святого Ансельма. Вони також мали можливість відвідати інші святі місця Вічного Міста, різні дикастерії Римської Курії, Папські університети, колегії, монастирі та чернечі спільноти. В п’ятницю 21 лютого їх прийняв на приватній аудієнції Папа Франциск.

Святіший Отець висловив щиру радість з приводу цієї зустрічі, адже, за його словами, кожна зустріч – це обмін дарами. Він пригадав, як Пресвята Богородиця відвідувала святу Єлизавету, поділяючи з нею радість Божого дару, який отримала. І Єлизавета, приймаючи привіт Марії, сповнилась Святим Духом і дарувала своїй родичці благословення (пор. Лк 1,39-42). Як Марія й Єлизавета, так і Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ділитись ними для взаємної радості та блага. «Тому, коли ми, християни різних Церков, відвідуємо одні одних, зустрічаючись у Господній любові, маємо благодать обмінятись цими дарами, – сказав Його Святість. – Ми можемо прийняти як дар те, що Святий Дух посіяв в інших. У цьому сенсі ваш візит – це не тільки можливість поглибити знання про католицьку Церкву, але також і для нас, католиків, це нагода прийняти дар Святого Духа, який ви маєте. Ваша присутність дозволяє нам обмінятись дарами і є приводом для радості».

Папа Франциск процитував ще один вислів святого апостола Павла: «Завжди дякую моєму Богові за вас і за благодать Божу, дану вам у Христі Ісусі (І Кор 1,4) та підкреслив, що також і він дякує за це Господеві, адже все починається від бачення Божої благодаті, визнання безкорисливого Божого діла, від віри в те, що Господь є головною дійовою Особою добра, яке маємо в собі. «Саме це становить красу християнського погляду на життя, – вказав Папа. – В цьому полягає також і перспектива, в якій приймаємо брата, як навчає святий Апостол».

Святіший Отець також наголосив, що східні православні Церкви засвідчили віру в Христа своєю кров’ю й далі є насінням віри та надії, навіть у тих регіонах, які, на жаль, часто позначені насильством та війною.

Вселенський Архиєрей висловив сподівання, що відвідуючи католицьку Церкву та Рим, кожен із присутніх отримав позитивний досвід, не відчуваючи себе гостями, але братами серед братів. «Господь задоволений братерством між нами», – підкреслив Святіший Отець. «Нехай же ваша присутність стане маленьким плодотворним насінням, щоб проросла видима спільність між нами, ота повна єдність, яку так гаряче бажає Ісус» (див. Йн 17,21).

На закінчення, звертаючись до делегації новоєреїв та молодих монахів різних православних Церков, Папа Франциск запевнив їх у молитовній пам’яті та ввірив їхнім молитвам себе та своє служіння.

Зустріч, на запрошення Святішого Отця, завершилась проказуванням молитви «Отче наш» рідними мовами кожного із присутніх.

Джерело : Католицький Медіа-Центр.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)