Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Хто принижується і применшується, тому Господь дарує здобуття великої мудрости, хто ж сам себе вважає премудрим, той відпадає від Божої премудрости." (Св.Ісаак Сирійський)

Глава Церкви: «Київ і Галич – це та вісь, довкола якої Господь Бог творив наш народ, нашу церковно-народну історію, нашу державність»

Переглядів: 935Коментарі: 0
Новини Церкви

31 липня 2021 року Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив у Галичі новозбудований храм Блаженних священномучеників Станіславівських – Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка. Святиню споруджено на Галич-горі.

Перед Чином освячення та Літургією вітали Предстоятеля нашої Церкви архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин та отець-протопресвітер Галицький Ігор Броновський, спільно із запрошеним духовенством і мирянами, які прийшли розділити велику радість парафії Блаженних священномучеників Станіславівських.

У проповіді Предстоятель УГКЦ відзначив, що освячення цього храму – особлива історична подія. «Сьогодні ця подія освячення новозбудованого храму є унікальним моментом присутності між нами живого Бога, який до нас говорить, а ми Його чуємо. Тим моментом, коли до людини лине голос живого Бога, є момент читання, урочистого проголошення у храмі Святого Євангелія», – сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав зауважив цікаву деталь, що Господь Бог покликав його сьогодні з Києва до Галича освячувати храм. «Тому що Київ і Галич – це та вісь, довкола якої Господь Бог творив наш народ, нашу церковно-народну історію, навколо якої будувалася вільна незалежна Україна. Цей зв’язок наявний навіть у титулі Глави нашої Церкви – Верховний Архиєпископ Києво-Галицький», – відзначив він.

Предстоятель уважає, що цей день для нас виблагали блаженні священномученики. Ця трійка посилає сьогодні нам свій відкритий лист, своє послання. «Вважаю, – зазначив проповідник, – цей день говорить про три дуже важливі засади нашого церковного, національного й державного життя. Найперше, що кажуть нам блаженні священномученики, – ми повинні свою віру в Бога берегти як найдорогоцінніший скарб».

«Якщо українці, – наголошує Глава Церкви, – третього тисячоліття втратять своє християнське коріння, то вони як народ, як нація, як держава не матимуть певності на існування в майбутньому».

Друге послання, яке дуже важливе, – у сучасному світі так багато неправди, фальші. Де правда? Де правдива Церква? «На це запитання відповідають нам мученики ХХ століття переслідуваної за правду, страждаючої УГКЦ. Це вони сьогодні нам кажуть: "Там, де є Петро, там є справжня Церква". Єдність із наслідником апостола Петра, яку відновили наші єпископи дравньої Київської митрополії, – життєдайна істина для християн третього тисячоліття».

Саме єдність, наголосив Глава Церкви, з наступником апостола Петра наших часів показує, де повнота Христової Церкви в наших часах. Мученики нашої Церкви віддали свої життя саме за вірність наступникові апостола Петра.

«Ми сьогодні з повагою ставимося до всіх Церков, – відзначає духовний лідер, – до всіх конфесій, але сповідуємо, що повнота Христової Церкви перебуває у Святій Католицькій Церкві».

Джерело:Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)