Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не завдавай собі непомірної роботи, бо добре є й корисно робити все в міру й за порядком." (Св.Єфрем Сирійський)

Глава УГКЦ на Вознесіння Господнє: «Рух Вознесіння прагне зробити кожну людину причасницею Божого життя»

Переглядів: 1692Коментарі: 0
Новини Церкви

Сьогодні ми святкуємо одне з найбільших і найважливіших свят у році — Вознесіння Господнє. Це свято можна назвати вінцем пасхального Таїнства. Коли ми вслухаємося у те, що сьогодні говорить Господь у Євангелія від Івана, то чуємо, як Він повторює: «Ось Я йду! Я повертаюся до Мого Отця».

На цьому наголосив сьогодні, у свято Вознесіння Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому домі у Львові.

Насамперед Глава УГКЦ зауважив, що Христос говорить, що Його розп’яття, смерть і Воскресіння — це моменти Його прославлення, а також повернення до тієї слави, яку Він мав від Отця ще до створення світу. А у Вознесінні Христос наче завершує свою земну місію, довершує справу Отця.

«Слово «Пасха» насамперед означає перехід від гріха і смерті до життя в праведності. Сьогодні у своєму Вознесінні Христос додає ще один зміст Пасхи: це перехід від землі до неба, від тимчасового життя, яким живе створіння, до вічного життя, яким живе сам Бог», — сказав проповідник.

«Сьогодні у Вознесінні повноту Пасхи Христової покликана пережити теж і кожна людина. Христос возноситься до свого Небесного Отця. Сідає праворуч Отця і отримує ту славу, яку Він мав перед створенням світу. У Ньому цією славою тепер прославляється людина, її людська природа. Нині Христос начебто вповні об’являє Божий задум щодо людини. Він показує її місце не тільки в Божому плані створення світу, а також її мету життя і створення. Мета людини — засісти у Христі праворуч Отця і брати участь у житті Пресвятої Тройці», — пояснює Блаженніший Святослав.

І додає: «Насамперед слово «Пасха» ранні християни вживали щодо смерті Христової. Пасха — це не лише перехід Бога. Це не лише перехід Божественної Особи нашого Спасителя через страждання, смерть і Воскресіння. У своєму Вознесінні Христос каже, що Пасха — це щось, що заторкує кожну людину. Якщо Пасха Христова не стане пасхою кожної людини, то плоди смерті і Воскресіння Христа не зможуть бути осягнуті й отримані нами, для кого вони призначені».

За його словами, від моменту Христового Вознесіння починається час очікування Святого Духа. «Саме Дух Святий — це та Божа сила, яка допоможе торкнутися серця кожної людини всіх часів і народів. Рух Пасхи і рух Вознесіння прагне зробити людину причасницею Божого життя. Кожен із нас має перейти через земне життя. Але в цьому земному житті ми повинні перейти дорогою вознесіння: перейти від гріха і служіння злу до служіння Богові та всякому добру і правді», — розповів Отець і Глава УГКЦ.

«Рух проповіді Євангелія покаяння на відпущення гріхів є осердям місійного діла Церкви. Це рух Вознесіння, який ми сьогодні споглядаємо разом з апостолами силою і благодаттю Святого Духа», — додав він.

«Сьогодні в нашій Церкві ми починаємо Декаду місійності, під час якої щодня молитимемося, щоб наша Церква в новітні часи, позначена великим болем і стражданням, розгубленням і навіть економічною депресією, проповідувала надію і правду про радість Вознесіння, а відтак про остаточну мету людського життя. Я хочу запросити кожного з вас глибоко пережити цей період очікування Святого Духа», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Нехай Господь, який сьогодні возноситься на небо, допоможе нам розгледіти Його присутність між нами. Нехай дозволить віднайти кожному з нас місію свого життя і служіння, навіть у тих сучасних особливих обставинах, до яких ніхто з нас не був готовим. Нехай Господь дарує нам Святого Духа, який би попровадив нас за Ним у той рух Вознесіння», — побажав Блаженніший Святослав.

Джерело:Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)