Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"той, хто затаює свій гріх, не буде ні до чого гідний, а хто сповідається з гріхів своїх і полишає їх позаду себе, той сподобиться від Бога милости (Прип.28,13)" (Св.Ісаак Сирійський)

«Зціляти людину і вести її за руку на свободу – шляхетна мета, до якої будемо йти разом», – Глава УГКЦ до керівників в’язниць

Переглядів: 1028Коментарі: 0
Новини Церкви

Завдяки таким місцям, як Зарваниця, ми можемо зрозуміти, що пенітенціарна служба є не службою виконання покарань, а простором, завдання якого – допомогти людині зцілитися, спокутувати свою провину і одного дня знайти шлях до свободи. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у своєму слові до керівників пенітенціарних закладів, які разом із в’язничними капеланами 27 травня 2021 року брали участь у прощі до Зарваниці.

Глава УГКЦ привітав усіх учасників Всеукраїнської прощі керівників установ виконання покарань та керівництва Державної кримінально-виконавчої служби в Марійському духовному центрі «Зарваниця», де 26-27 травня проходив Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства. У Синоді, крім Предстоятеля УГКЦ, взяли участь понад 20 архиєреїв з усієї України.

«За дивним Божим задумом, збір наших єпископів збігся з прощею усіх керівників пенітенціарних закладів України. Чи це збіг? Не думаю. У людей є випадковість, а в Господа Бога – провидіння», – зазначив Блаженніший Святослав.

У своєму слові до керівників пенітенціарних закладів Глава УГКЦ наголосив на тому, що слова «пенітенціарна система» вказують не так на покарання, як на покуту, а такі місця, як Зарваниця – місце зцілення, надають нового сенсу всім тим, хто причетний до пенітенціарної служби.

«Хочу вас запевнити, що наші священнослужителі, отці-капелани вашої служби, як з нашої Церкви, так і з інших Церков, завжди готові бути поруч, – поруч з вами, особами, які вчинили злочини і відбувають покарання в закладах вашої системи. Ми хочемо, щоб вони пережили цей час як спокутування провин і віднаходження дороги до свободи. Будьте певні, що наші священники зроблять все для того, щоб ця висока мета – спасти людину, врятувати її від зла спільними зусиллями – могла бути осягнена. Бо каже Господь: "Я не хочу смерті грішника, але щоб він навернувся і жив"», – наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів працівникам пенітенціарної системи, що розуміє важкість їхнього завдання і служби. «Ми хочемо сьогодні стати поруч із вами, підкласти своє плече, разом із вами працювати, за вас і з вами молитися для того, щоб спільними зусиллями наблизити такий день, коли підрозділи, заклади пенітенціарної служби залишаться порожніми, коли не буде жодного покараного в’язня», – сказав він.

«Це непросте завдання, однак будьте певні, що з боку нашої Церкви ми докладемо всіх зусиль, щоб разом іти до цієї дуже високої, шляхетної мети – зціляти людину і вести її за руку на свободу», – додав Глава УГКЦ.

Предстоятель подякував організаторам паломництва, що, незважаючи на пандемію, воно таки відбулося. Він подякував і за те, що капелани знову мають відчинені двері до закладів позбавлення волі. «Я знаю, як було непросто це зробити, – сказав Блаженніший Святослав і додав: – Але думаю, що ці відчинені двері означають відкрите серце, відкрите небо, а також відкриту дорогу – до Бога, до добра, до зцілення ран, до свободи».

«Нехай Пречиста Діва Марія, яку ми тут особливо вшановуємо і присутність якої ми тут відчуваємо, буде вашою учителькою, провідницею, покровом, світлом і надією», – побажав Глава УГКЦ.

ЗарваницяЗарваницяЗарваницяЗарваниця

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)