Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Поки не погордує хто страхом Божим, доти він не згрішить. Чи хочеш не грішити? Зберігай страх Божий." (Св.Єфрем Сирійський)

Хвиля відзначень хрещення Руси походить від царя та Путіна, - архиєпископ Ігор (Ісіченко)

Переглядів: 3061Коментарі: 0

Помпезне відзначення хрещення Руси через кожні п’ять років не відповідає нашій традицій і несе загрозу нав’язування Церкві візантійського типу стосунків з державою. Таку думку озвучив архиєпископ Харківсько-Полтавський Ігор (Ісіченко) 6 червня у Львові під час презентації своєї книги.

«Те, що відзначення на високому державному рівні пройде з такими дуже сильними політичними складниками, викликає у мене певну стурбованість. В усякому разі воно ніяк не відповідає нашій історії й історії хрещення Руси. Тобто в самій моделі відзначення хрещення Руси кожні 5 років криється така небезпека, якщо не цазерпапізму, то візантійського типу нав’язування стосунків держави-Церкви», - сказав він.

Архиєпископ Ігор нагадав, що вперше урочисто відзначати хрещення Руси стали у ХІХ столітті.

«Коли вперше почалося відзначатися хрещення з акцентом на 988 рік? 1888 року. Це рік, коли цар Олександр врятувався від замаху, коли діяли Емський указ і валуєвський циркуляр, коли панувала ідея «Православ’я, Самодержавіє, Народність». Хто тоді був Главою Російської Церкви, чи як її називали Синодальною Церквою або ще раніше Відомством Православного віросповідання? Цар був Главою Церкви!», - наголосив єрарх.

«І, власне під царя, під монархічну концепцію будується оця модель хрещення Руси. Князь Володимир, мовляв, хрестив Русь, хрестив насамперед із політичних міркувань. Цар захотів і всі стали християнами», - продовжив думку архиєпископ.

У часи СРСР, у 1988 році, цю дату влада теж вирішила використати із максимальною користю для себе.

«Знаєте, тоді, у 88-му , я був на конференції у Звенигороді, під Москвою. Росіяни підходили до мене і казали: «Как вы можете мириться с таким шовинистическим шабашем, который сейчас разворачивается», - пригадав владика Ігор відзначення тисячоліття хрещення Руси у часи горбачовської перебудови.

Не відстають від своїх попередників і нинішніші владоможці. Українська влада у цьому дійстві, щоправда, лише підлаштовується під російську.

«Коли зародилася ідея відзначення отих дрібненьких ювілеїв? 2008 року, правда? Хто був їх ініціатором? Тезоіменитий правитель Росії! І саме від Володимира Путіна і пішла ця хвиля відзначення 1020-ліття хрещення Руси. Тут можна зрозуміти і апарат Ющенка, який вирішив дати адекватну відповідь. Але мені, наприклад, коли я приїздив до Києва і дивився на біл-борди, де Президент стояв мало не в обнімку із Вселенським Патріархом, стало якось незручно», - зауважив він.

«Правду кажучи, що таке ювілей 1020-ліття, 1025-ліття я не зовсім розумію. Мені здається, що нам знову впроваджується якимось чином думка про те, що вибір вождя є визначальним для народу. Схотів президент, щоби повернулася християнська віра, значить так і сталось. І у нас знову панує християнська віра. Схоче президент, щоби на пост-радянському просторі всі стали мусульманами, буддистами чи ще кимось. Значить, так і буде. Це ж його, царська, воля!», - підсумав архиєпископ Ігор (Ісіченко).

Джерело:RISU

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)