Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Це день, що його створив Господь, возрадуємося і возвеселімся в нім" (Воскресна Утреня)

Запитання до Священика

Переглядів: 113522Коментарі: 127

Тут можна залишати питання чи пропозиції, які передбачають відповідь(-і)

Відповідь на всі запитання Ви можете знайти в Катихизмі Католицької Церкви, а також в Катихизмі УГКЦ "Христос наша Пасха". Тому перед тим, як шукати відповідь на своє запитання в інтернеті, радимо прочитати ці дві гарні книги.

Перед тим, як задати запитання, перегляньте архів , можливо там знайдете відповідь.

Щоб задати питання просимо заповнити форму внизу сторінки.

Забороняється розміщення будь-якої реклами, спаму, повідомлень образливого тону, нецензурних слів і т.п. Такі повідомлення будуть негайно видалені адміністратором сайту.

При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики, зокрема на теми статевих стосунків та інші теми, які могли б викликати спокуси у читачів. Радимо в таких питаннях звертатися до священика безпосередньо.

Коментарів: 127 RSS

1Ростислав30-11-1999 04:00

Слава Ісусу! Я православний, просто конкретної відповіді мені дати не можуть у Церкві, тому звертаюсь до вас. На рахунок питання Святого Духа. Ви мене не так зрозуміли. Я маю на увазі дар мов і інші дари Духа. Чому на цьому немає такого великого акценту?

о. Володимир

Слава Навіки! Не згідний з Вами, акцент є. В катихизмі і молитовниках чітко зазначені дари і плоди Святого Духа*. Не зазначено дару мов, бо він природньо випливає з дару розуму і дару знання. Дух Святий просвічує розум людини так, що вона стає здатною пізнавати різні науки, в тому числі і різні мови. Хрещення Святим Духом не означає, що людина з моменту Хрещення має говорити різними мовами, розв'язувати складні математичні формули, робити відкриття в галузі фізики і т.д. Лише дбаючи протягом усього життя про розвиток дарів Святого Духа, людина стає здатною володіти науками (в тому числі і мовами). Дух Святий діє в людині згідно Божого Промислу. Це обіцяє апостолам Христос: "Зважайте на себе самих: вас видадуть на суди, битимуть по синагогах, ставитимуть перед правителями та царями з-за мене - їм на свідоцтво. А треба, щоб Євангелія була проповідувана спершу всім народам. І коли вестимуть вас, щоб видати, не клопочіться, що будете говорити, лише кажіть те, що дасться вам на ту годину; не ви бо говоритимете, а Дух Святий." (Мр. 13. 9-11) В цьому і полягає дар мови: на свідчення про Бога і на проповідування. Дух Святий промовлятиме тоді через людину, коли Він захоче і коли буде потрібно, і в той спосіб, і тою мовою, якою буде потрібно, а не тоді коли нам заманеться. Багато бо сьогодні просто спокушають Святого Духа. Хотіли б просто без потреби говорити мовами, які самі не розуміють, і ніхто їх не розуміє. Щоб розвинути в собі Дари Святого Духа, потрібно багато потрудитися духовно.

*__ Сім дарів Святого Духа: 1. Мудрість, 2. Розум, 3. Рада, 4. Кріпость, 5. Знання, 6. Побожність, 7. Страх Божий (див. Ісая 11,2)

Дев’ять плодів Святого Духа: 1. Любов, 2. Радість, 3. Мир, 4. Терпеливість, 5. Добротливість, 6. Милосердя, 7. Віра, 8. Лагідність, 9. Поміркованість (див. Гл. 5,22-23)

2Вікторія18-08-2017 03:52

Яке ставлення УГКЦ до роману Булгакова 'Майстер і Маргарита'? І чи буде гріхом, з якого треба сповідатися, читання цієї книги?

о. Іван

Кожна наша свідома дія завжди зроблена з якимсь наміром. Це ж стосується і щодо читання. Тобто, від цього наміру залежить залежить: є гріх чи його нема. Якщо читаємо, щоб поглибити якісь знання чи досвідчити майстерність письменника, то груху не буде. Якщо ж читати, щоб цікавитись чи захоплюватись дією диявола чи брати з цього для себе якийсь досвід, то безперечно, що тут буде гріх. Щодо книжки "Майстер і Маргарита" з боку Церкви не було якоїсь спеціальної реакцї, однак потрібно завжди мати на увазі, що спокусник, про котрого згадується у творі, мимоволі діє і на нас. Тому радив би цього не читати.

3Вадим20-08-2017 10:58

Слава Ісусу Христу!

Отче, в мене до Вас таке запитання, чи можу я одружитись на хрещениці свого батька?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю що можете.

4Олеся19-09-2017 18:29

Слава Ісусу Христу! Отче, мені 18 років і уже понад 5 років я живу у важких стресах та депресіях. А все тільки тому, що дуже не впевнена в собі! Три роки тому я захворіла та перебувала у важкому стані, адже випробовували сильну фізичну біль. Я знала, що це моє випробовування і так я зможу прийти до Господа! Знаю, що це буде звучати дивно та наяву я бачу ті речі, які не видимі для інших очей! Це світлі постаті я думаю, що це Янголи, адже вони не одноразово захищали мене від лукавого! Я щиро вдячна своїм рідним, що довіряють мені та не насміхаються з того, що розказую їм! Та мене мучить одне запитання. Зовсім недавно мені приснився покійний друг, який загинув кілька років тому! Я задала йому два запитання та він дав відповідь на них. Перше запитання звучало так: Ти прийшов до мене, щоб забрати із собою? Він відповів, що я буду жити, адже попереду велике майбутнє! А друге запитання про те: Чи я буду щаслива? Він відповів, що я буду дуже щаслива! Ось мене мучить запитання, чи я можу довіряти цьому сну? Адже напередодні я молилася до Всевишнього, щоб він дав мені відповідь: Чи чекає мене у житті щось добре? Адже я дуже розчарувалася в житті!! Отче скажіть чи можу я брати цей сон до уваги? Буду дуже вдячна за відповідь!

о. Володимир

Слава Навіки! Перша Божа Заповідь забороняє нам вірити у сни. Сон може бути наслідком тих, чи інших переживань чи інформації, які мозок в стані спокою, якщо можна так сказати, обробляє. Тому сни часом бувають відображенням нашої діяльності під час дня. Чим живемо, то і сниться. Тому не придавайте великого значення снам.

5Вероніка22-09-2017 11:52

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь-ласка чи можна позичати весільний рушник під ноги? Дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Не бачу якоїсь проблеми.

6Алла24-09-2017 11:59

Слава Ісусу Христу!

Прошу Вашої допомоги. Я поховала батька 2 тижні тому. Вже двічі він приходить до мене уві сні надзвичайно злий, агресивний і виганяє мене з дому з лихими словами і прокльонами. Слід сказати, що за життя він саме так і поводився із своєю сім'єю, адже зловживав алкоголем. Ми завжди бігли йому на допомогу і "витягували" із важких хвороб, запоїв і травм. Однак все повторювалось знову і знову аж до смерті.

Можу сказати що з моменту смерті я одразу простила батькові оті всі неприємні слова, бійки і прокльони. Зараз згадую лише все хороше про нього і неодноразово говорю йому що простила і образи не тримаю.

Однак дуже лякають ці сни, адже він в кожному сновидінні все зліший і агресивніший стосовно мене. Боюся засинати.

Дякую за допмогу.

о. Володимир

Слава Навіки! Замовте за нього Службу Божу і моліться за упокій його душі.

7Наталя26-09-2017 07:43

Слава Ісусу Христу! Отче, в мене до Вас таке питання. Нещодавно я дізналася, що мій чоловік мені зраджує. Живемо разом 7 років, в нас дитина. Не знаю як маю вести себе тепер. В серці поселилася образа і біль, з якими не можу впоратися. Не знаю що маю робити. Поможіть будь ласка порадою, дуже Вас прошу...Дякую..

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачити. Від себе можу запропонувати подружні реколекції 17 - 19 листопада. Програма розрахована на спілкування між чоловіком та дружиною, і повірте, приносить хороші результати. Звертайтеся до мене особисто.

8Гість05-10-2017 19:39

Слава Ісусу Христу! Поясніть що означає слово "чесний" у церковному вжитку ("чесні дари", "всечесні отці","чесного хреста","чеснішу від херувимів...").

о. Володимир

Слава Навіки! Це слово, вжите до "чесні дари","чесного хреста","чеснішу від херувимів..." висловлює велику повагу (порівнюємо до святості, чистоти, без жодної вади чи пороку і т.д.) Чесний = правдивий, без фальшу, лицемірства. Всечесний отець мав би намагатися таким бути smile Тому, коли священика так величаємо, висловлюємо йому повагу і довіру, тим самим спонукаючи його бути таким: чесним, правдивим, без фальшу і лицемірства. Також високо вшановуємо Святу Тайну Священства, яку Христос йому дарував і яка через нього освячує нас.

9Галина19-10-2017 11:32

Слава Ісусу Христу, скажіть будь ласка чи можна взяти шлюб у храмі Ольги та Єлизавети якщо обоє є православними?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо обоє наречених є переконаними і практикуючими вірними православної церкви, то взяти шлюб у храмі Ольги та Єлизавети УГКЦ є неможливо і нелогічно. Адже Шлюб уділяється в церкві, до якої наречені належать, в якій живуть, яку підтримують, з молитов якої постійно користають і за неї моляться. Інша справа, якщо наречені тільки охрещені в православній церкві, але до неї не ходять, то ж напевно і назвати їх православними також не можна. Зверніться до священика, щоб вияснити справу.

10Наталія27-10-2017 10:11

Слава Ісусу Христу!

У мене така проблема. Дізналась про зраду чоловіка. Відчувала давно що зраджує але по перше не хотілось в це вірити,а по друге коли пробувала говорити з ним запевняв що ні. І ось декілька днів тому признався що зраджує близько року. Ми у шлюбі 8 років, маємо двох прекрасних доньок. Колись була впевнена, що не зможу пробачити зраду, а тепер, як би мені не було боляче хочеться зберегти сім'ю.Чоловік просить вибачення щодня але спілкування з іншою не припинив. Тай важко це буде оскільки працють разом і бачаться кожен день. Що робити не знаю. Підкожіть, як поступити? Дякую. З повагою Наталія.

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачити. Від себе можу запропонувати подружні реколекції 17 - 19 листопада. Програма розрахована на спілкування між чоловіком та дружиною, і повірте, приносить хороші результати. Звертайтеся до мене особисто.

11Руслан27-10-2017 14:06

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи буде вважатися гріхом читання науково-практичної (медичної, психологічної та інш.) літератури про статеві стосунки? Наприклад, таке читання при підготовці до одруження. Чи це буде вважатися читанням нечистої літератури, яка провокує нечисті думки та спонукає до нечистоти?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо читання такої літератури провокує нечисті думки та спонукає до нечистоти, то його треба уникати, бо це нагода до гріха. А добровільно наражати себе на нагоду до гріха - це гріх.

12Гість27-10-2017 14:13

Слава Ісусу Христу! Чи є в УГКЦ таке поняття як "духовна прелєсть" (про яку багато говорять православні священики-коментатори)? Чи можна уявляти собі певні духовні образи чи сцени (наприклад, святих під час молитви до них; Ісуса Христа під час Причастя- ніби це Він причащає; певні біблійні сцени під час молитви Вервиці і т.п.)? Такі уявлення часто виникають самі по собі, сприяють кращій молитві та просто заспокоюють. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Духовна прелєсть - це не що інше як гордість з приводу духовних успіхів. Коли людині здається, що вона вже дуже багато досягла в духовному житті так, що може не вважати на поради інших, навіть духівників. А ще гірше, коли така людина починає радити іншим, осуджуючи всіх, хто живе не так як вона. Важчого стану, мабуть, годі знайти. А уявлення, про які пишете, не є шкідливі, а навпаки корисні, бо сприяють духовним розважанням над подіями Святого письма.

13Анонім01-11-2017 14:32

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи буде по-християнськи не лікувати певну хворобу (не звертатися до лікарів, не вживати медикаменти), а покладатися виключно на Бога та побожні практики (положення рук та благословення від священика; використання і вживання свяченої води, солі, олії; посилена молитва, девятниці та відвідування прощ)? Часто між побожними людьми можна почути таку думку, що на лікарів не варто покладатися, а в разі хвороби треба більше молитися і виконувати побожні практики. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Це правда, що в разі хвороби треба більше молитися і виконувати побожні практики. Але в першу чергу потрібно звертатися до лікарів і вживати медикаменти. П'ята заповідь Божа зобов'язує нас шанувати своє здоров'я. То ж не дотримання її буде гріхом. Є така байка, яку з приводу цього, хотів би Вам розповісти. Один побожний чоловік ревно щодня молився: "Господи! Дай так, щоб я виграв у лотерею!" І так молився довго. Господь уважно слухав його молитву, і врешті вирішив промовити до нього. З'явився тому чоловікові на молитві і каже: "Чоловіче! Я зроблю так, що ти виграєш у лотерею, але мусиш виконати одну єдину умову!" "Яку?" - питає чоловік. "Врешті вийди з дому, і купи цю лотерею" - сказав Господь. Господь Вас оздоровить, але мусите виконати умову - піти до лікаря. smile

14Читач02-11-2017 15:02

Слава Ісусу Христу! Є певні нерозуміння деяких отців нашої Церкви, а саме (як на мою думку) значна увага до націоналістичних та патріотичних питань. Коли в проповідях чи розважаннях на "Хресній дорозі" багато говорять про ОУН, УПА, їх героїзм, про визвольні рухи, козацтво чи про Шевченка як "національного пророка". І це більше нагадує політ.інформацію аніж духовні розмови. Зрозуміло, що наша Церква є українською, тому повинен бути присутній здоровий патріотизм. Але разом з цим Католицька Церква (частиною якої є і УГКЦ) -не національна, а вселенська. Яка офіційна позиція Церкви щодо націоналізму, патріотизму? Як вірному УГКЦ правильно ставитися до таких справ?

о. Іван

Слава Навіки! Християнство і патріотизм повинні діяти синхронно, відповідно до слів Ісуса Христа: "Віддайте кесареві, що кесареве, а Богові - що Боже" (Мр.12,17). Церква ніколи не намагалася очолювати якісь патріотичні рухи, однак завжди намагалася підтримувати здорові патріотичні починання. В Єрусалимі є храм на тому місці, де Господь Ісус Христос плакав над долею Єрусалиму, проте Господь ніколи не був сторонником якихсь політичних течій чи ідей. Приблизно у такому руслі мав би поступати кожний християнин, зокрема - українець. Щодо висловлювань окремих священиків, не можемо тут вести мову, бо, по-перше, не маємо на це права, і, по-друге, наше судження завжди є суб'єктивним.

15Марія03-11-2017 19:52

Слава Ісусу Христу! ми вирішили одружитись наступного року 3 лютого, чи можна вінчатись в цей день?

о. Володимир

Слава Навіки!

Читайте тут.

16Євгенія06-11-2017 02:36

Слава Ісусу Христу! Пишу, бо мучить мене одне питання. Я людина "глобальна" і глибока духовно. З самого дитинства у мене була і є досі мрія, я ніби відчуваю,що виконати її - моє призначення. Мрія ця може принести кошти і тут я також ще з дитинства вирішила, що заживатись, як всі інші багатії не буду, а витрачу більшу частину прибутку на добро і допомогу нужденним, ображеним, обездоленим та беззахисним. Буквально все життя це було для мене ідеєю, якою я жила. І коли я була менша, я дуже часто зверталась до Бога, до Долі : Якщо ти дасиш виконати мені цю справу, забери в мене сім'ю. Для мене це головне. Тоді я була мала, підліток, я не знала всієї ціни слів, які я промовляла. Але тепер я виросла, я розумію, що сім'я безцінна. Я зустріла коханого чоловіка, якого безмежно люблю. Але і моя мрія мене не покинула. І я горю в агонії кожен день, боячись щось зробити. Це невиносна душевна біль. Я тисячу раз просила взяти свої слова назад, але я боюсь. Я страждаю від бездійства і страждаю, бо боюсь. Як мені вирішити цю дилему? Підкажіть мені. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Церкви на пораду до священика.

17Роман.16-11-2017 16:05

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи можна зараз, де та яким чином отримати Свідоцтво про своє хрещення? Хрещення відбувалося на початку 80-их років, таємно (в селі у родини на дому, а не в храмі). Документу про хрещення немає. Невідомо навіть до якої Церкви належав священик, який здійснив обряд. Хотілося б це вияснити та отримати якийсь документ, або інформацію. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Прошу звернутися до свого Пароха, або до Священика того села, де відбулося Хрещення, він знає як це вирішити.

18Анонім23-11-2017 02:00

Слава Ісусу Христу! Отце, підкажіть, будь ласка, чи чули ви про молитву Сон Божої Матері ? Чи є вона затвердженою церквою і чи можна її молитись?

о. Володимир

Слава Навіки! Всі молитви, затверджені Церквою, є в молитвеннику "Прийдіте поклонімся", та в інших молитвенниках, які мають на першій сторінці затвердження конкретного Єпископа: "Дозволяю друкувати, єпископ: (ім'я) (Дата затвердження)" Якщо в молитвеннику просто зазначено: "За дозволом Церковної влади" - це не є жодне затвердження. Так званий "Сон Божої Матері" не є жодною молитвою, тому не потрібно його розповсюджувати, а тим більше молитися.

19Олеся26-11-2017 19:21

Слава Ісусу Христу! До народження Христа, відповідно до закону Мойсея, люди мали приносити в жертву тварин. Але потім Ісус добровільно віддав своє життя, щоб його ціною відкупити наші гріхи та зупинити жертвоприношення. А прийнявши Причастя, ми приймаємо Христа та очищаємося від злого. Але я не розумію, чому заради прощення має пролитися кров, чому за наші гріхи помирали тварини, яким чином кров знищує гріх?

о. Іван

Слава Навіки! Ваше питання надто складне, щоб на нього відповісти кількома реченнями. Для цього потрібно заторкнути багато моментів: біблійних, історичних, богословських тощо. Найперше радимо уважно читати Книгу Левит - багато що вам проясниться.

20Надія05-12-2017 18:31

Слава Ісусу Христу!

Прошу сказати чи можна отримати повний відпуст за когось? Наприклад моя бабуся уже не при домій пам'яті і розумі. Коли востаннє сповідалась вона і чи розкаялась у всіх своїх гріхах я не знаю. Чи можу я отримати якось повний відпуст для неї?

о. Володимир

Слава Навіки! Повний відпуст означає відпущення кари за попередньо відпущені у Сповіді гріхи. Щоб отримати повний відпуст потрібно сповідатися, прийняти Св. Причастя і виконати умову відпусту (такою умовою може бути проща до наділеного відпустом місця, свято наділене відпустом, місії на парафії, приписана молитва в наміренні Церкви і Святішого Отця та інше). Ми можемо виконати умови відпусту і жертвувати цей відпуст за своїх рідних і ближніх. Але ми не можемо за когось сповідатися! В даному випадку Ваша бабця повинна висповідатися з своїх гріхів, а Ви якщо хочете для неї повного відпусту, також посповідайтеся з своїх гріхів і виконайте умови відпусту, жертвуючи його за бабцю. Що до того, що бабця не є при добрій пам'яті, не турбуйтеся, а як найшвидше закличте священика до бабці, він знає як помогти таким людям добре висповідатися.

21Надія05-12-2017 18:32

І ще прошу сказати коли у Вашому храмі відбувається таїнство Єлеопомазання?

о. Володимир

Св. Тайна Єлеопомазання уділяється кожному окремому хворому на прохання його, або його рідних чи близьких. Прийдіть до захристії Храму і домовтеся про це із священиком.

22Зоряна08-12-2017 21:51

Слава Ісусу Христу!

В нас заплановане весілля 26 травня 2018 року.Чи є якісь заборони , щоб отримати Таїнство Шлюбу у цей день?

о. Володимир

Слава Навіки!

Читайте тут.

23Катерина10-12-2017 19:39

Слава Ісусу Христу! Наступного тижня маю хрестити доньку своєї подруги. Була зустріч зі священником який має здійснювати обряд. Він сказав, що хрищенні батьки мають причаститися. Ніколи цього не робила, а прочитавши інформацію про це, зрозуміла, що наврядчи зможу виконати всі умови і обряди. Але маленька Анна для мене дуже дорога і вже, не дивлячись на те, що я їй ніхто,відчуваю відповідальність перед нею. Тому дуже переживаю, якщо я не виконаю всі рекомендації священника, то Таїнство Хрещення не буде вважатися якби дійсним. Що мені робити?

о. Володимир

Слава Навіки! Прошу підійти до священика і пояснити чому Ви не зможете сповідатися і причащатися. Якщо потрібно підготувати Вас до Сповіді, священик це зробить. В любому випадку підійдіть до священика.

24Лана13-12-2017 00:49

Слава Ісусу Христу. З чоловіком я вінчалась в греко-католицькій церкві, ми хотіли одружитись в РАЦСі, але на вінчанні наполягала його мати. Сімейне життя у нас не склалось. В більш свідомому віці я знайшла в собі віру в Бога, змінила свої погляди. За порадою священика, звернулась до церковного суду за уневажненням шлюбу, щоб мати можливість приступати до сповіді і причастя. На жаль, з певних обставин до кінця справу не довела. Планувала завершити той процес в найближчому майбутньому. І от дізналася тепер, що чоловік мій помер. Маю питання - чи вважаюсь я в церкві тепер вільною, чи можу сповідатись, причащатись, знову взяти шлюб в майбутньому чи все таки треба закінчити розгляд справи в церковному суді?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо чоловік помер, то вважаєтеся вільною. Але все ж таки раджу звернутися до священика і пояснити ситуацію докладніше, зокрема що до церковного суду.

25Любов24-12-2017 13:26

Мені розказували і багато читала в інтернеті про сильну молитву - дев'ятницю до св. Марти, якою потрібно молитися 9 вівторків. Оскільки маю зараз дуже важкі обставини у житті вирішила молитися. Один вівторок помолилася,але мене не полишає відчуття, що роблю щось не правильно. В інтернеті знайшла, що цю дев'ятницю вигадала чаклунка. Наводжу уривок тексту: "Свята Марта: молитва на виконання бажання

Автори цієї молитви наполягають на тому, що весь чин потрібно читати раз в тиждень, по вівторках, дев'ять тижнів поспіль. В такому разі ваші бажання збудуться. Відразу потрібно сказати, що це хоч і відносно поширена в деяких колах молитва, але все-таки не має відношення до християнським організаціям. Ні католицька, ні православна церкви не мають і не благословляють цієї практики, авторство якої належить одній знаменитої російської чаклунці. В цьому чині адресатом виступає вже виключно свята Марта. Молитва на виконання бажання в даному варіанті наводиться далі. Прочитати її потрібно 1 раз." Крім того в інтернеті не має жодної інформації про канонізацію святої, про її офіційні зцілення. Я розумію, що для чуда та сили молитви не потрібне підтвердження, але хотілося б отримати більше інформації тому що відчуваю, що можна піти по невірному шляху. Допоможіть мені в цьому розібратися. Чи дійсно правда, що ця дев'ятниця не має відношення до церкви, тобто не відповідає її канонам і вона її не схвалює? І ще можливо варто у важких ситуаціях, безнадійних молитися до Юди Тадея та святої Рити, Божої Матері Неустанної помочі, дев'ятниці до яких схвалює церква? Буду вдячна за відповідь.

о. Володимир

День Святої Марти Римо-Католики відзначають 29 липня.Читайте тут. Молитися можемо до всіх Святих і до кожного зокрема. Але хотів би тут звернути увагу на певні речі. Маємо усвідомити собі, що Бога і Святих не можна ставити в умови: от помолюся 9 раз, і Свята Марта мусить виконати мої забаганки. Про такий підхід до справи вже говорить сама назва: "Молитва на виконання бажання". І біда втому, що такий спосіб "молитви" граничить з забобоном. Молімося як вчив Христос: "...Нехай буде Воля Твоя, як на Небі, так і на землі". І просімо заступництва Святих перед Богом. Адже самі Святі були на землі найкращими виконавцями Божої Волі. Тому маємо до них не тільки молитися, а також вчитися жити, виконувати Божу Волю і терпеливо зносити всі незгоди і терпіння, як робили це Вони. І ніколи не вимагати від Святих "виконання бажання".

26Юля30-12-2017 18:31

Доброго дня.

Виникли певні проблеми у сім'ї. Не можемо з чоловіком справитися без посторонньої допомоги.

Чи можна підійти до когось із отців для консультації та духовної допомоги?

Чи практикується таке при церкві і чи є якісь курси чи зустрічі для подружжя?

Дякую.

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Приходьте. Впродовж кожного дня чергує в нашому храмі священик, який вислухає Ваші проблеми, і порадить до кого із священиків звернутися для допомоги. Також маємо курси приготування до подружжя (богословський, літургійний, медичний, психологічний аспекти), реколекції для подружніх пар (тема: відносини між подругами, вміння вести діалог, віднова почуттів і т.д.), школа для вагітних "Школа народжувати", та ще багато чого цікавого. Про все це можна прочитати на цьому сайті в розділі "Діяльність" верхнього (головного) меню.

27Андрій03-01-2018 14:59

Слава, Ісусу Хресту!

Отче, хочу запитати у Вас. 1 квітня 2018 року (Вербна неділя) мені виповнюється 50 років.

Чи можу я святкувати своє день народження в цей день в ресторані? І як це краще зробити?

о. Володимир

Слава Навіки! Не можете бо Вербна Неділя випадає в забороненому для весіль і забав часі. А одна із церковних заповідей каже: "В забороненому часі весіль і забав не справляти" Раджу відсвяткувати після свят.

28Андрій05-01-2018 19:29

Слава Ісусу Христу. Хочу зробити невелике тату в пам'ять про сина, який помер. Чи можна таке робити християнам?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, найкращою пам'яттю буде молитва за померлого. В Вашому серці, серці батька, це "татуювання" вже зроблено на вічну пам'ять... Тому вдруге, його робити не варто. Церква до татуювань ставиться негативно.

29Олеся08-01-2018 19:55

Христос ся Рождає! Нещодавно натрапила на статтю про те, що тварини не мають душі.Господь створив тварин, щоб ми споживали їх. Але є собаки чи інші тварини, які піклуються про незрячих, хворих, вони люблять. А хіба може таке бути без душі?

о. Володимир

Славіте Його! Може smile Читайте Катихизм.

30Андрій08-01-2018 20:51

Христос Народився.

Скажіть будь-ласка - чому церква була зачиненою ввечері 7 січня і 8 січня?

На розкладі при вході було вказано службу 08.01.2018 о 18:00, що ж це за розклад??

о. Іван

Славімо Його! Щиро перепрошуємо, але згідно розкладу, котрий ми оголошували у храмі, і його розміщено на нашому сайті, увечері 7-го і 8-го січня у храмі богослужіння не служилися, через те він був не чинний. Щодо того розкладу, котрий Ви бачили на дверях храму - сталася прикра помилка. При первісному його укладенні, де-котрі тексти скопіювали з минулого року. Через те це вечірнє богослужіння у розкладі помилково й залишилося. Згодом всі оголошення ми зазделегідь поміняли, за винятком того, на котре Ви звернули увагу. Нам дуже прикро за цей недогляд наших працівників, котрим це було доручено. Ще раз перепрошуємо за наш недогляд.

З повагою о. Іван Галімурка

31Любов09-01-2018 12:46

Христос народився. Допоможіть будь ласка розібратися, як вірно молитися Помпейську Дев"ятницю. Справа у тому що у різних джерелах по різному. //credo.pro/2015/02/129786 пише: "Помпейська новенна триває 54 дні. Протягом цих 54 днів щодня читаємо «старі» три частини Розарію (Радісна, Скорботна, Славна). За бажанням, можна читати всі чотири частини, разом із Таємницями Світла. Початкові молитви (Вірую, Отче наш, три Радуйся) читаємо один раз на день, перед першим Розарієм."

У книзі видавництва Апостол навпаки пишеться, що потрібно в день відмовляти лише одну частину розарію: "Помпейська дев"ятниця триває 54 дні підряд, упродовж яких треба відмовляти одну Вервицю в день. кожен день має свої Таїнства. Примітка: за бажанням можна відмовляти всі чотири частини." Дякую за відповідь.

о. Володимир

Славіте Його! Помпейська дев'ятниця, та інші подібні набожності є частиною традиції Римського обряду. Я належу до Греко-Католицької Церкви, яка має інші набожності, богослужіння та обряд, відмінні від Римського обряду. Тому не можу коментувати того, що мені чуже. Якщо ви є вірною Римо-Католицької Церкви, то Вам добре було б запитати про це в Римо-Католицького священика. Якщо ж Ви Греко-Католичка, заохочую плекати набожності і духовність, які питомі Греко-Католицькій Церкві.

32Андрій09-01-2018 18:49

Христос Народився!

Я вже запитував - яка причина того що костел був закритий ввечері 7-го та 8-го січня.

Причому 8.01.2017 не було служби о 18:00 що була вказана в розкладі.

Проте замість відповіді - моє питання пропало(

Отче, прокоментуйте будь-ласка.

о. Володимир

Славіте Його! Що до розкладу богослужінь, то відповідь читайте в попередньому коментарі. Що до затримки з відповіддю, то на правах адміна сайту, повідомляю наступне. Ваше питання не "пропало", воно просто ще не встигло з'явитися на сайті smile, з наступних причин: 1) Ви надіслали питання анонімно. Кожен анонімний коментар проходить модерацію (про це написано в поясненні під формою відправки коментаря). Якщо питання поступає від зареєстрованого користувача, воно відразу з'являється. 2) В часі неділь, свят (а часом навіть з інших технічних причин, чи за браком часу) коментарі не модерую. Ваші запитання були надіслані 8.01 (Свято Собору Пресвятої Богородиці) і 9.01 (Свято Святого Первомученика і Архидиякона Стефана). З повагою і побажаннями Веселих Свят, о Володимир.

33Анна10-01-2018 00:34

Слава Ісусу Христу! декілька місяців тому, стала свідком ситуації, коли сусідка (похилого віку)щось кидає під огорожу та шепче, бачила це тричі, саме тоді коли моя маленька дитина спала. Дуже переживаю, бо не знаю намірів тієї людини, боюсь за свою сім'ю.

о. Володимир

Славіте Його! Сповідайтеся часто і приймайте Святе Причастя, і нічого Вам не зашкодить. Нехай її наміри Вас не турбують. Христос помер і Воскрес за нас, щоб зробити нас вільними. Диявол не має права до християн. Він може тільки залякувати різними забобонами і ворожбою, але зробити нічого не може доти, доки сам християнин до нього не звернеться. А звернення до злого відбувається через гріх, забобони, ворожбу (виливання воску, викатування яйця, гороскопи, сонники та інше подібне).

34Оксана10-01-2018 02:48

Христос рождається!Отче,порадьте, будь ласка, як мені поводитися. Я маю одну погану звичку, якщо це так можна назвати: я часто обриваю молитву, коли в кімнату хтось заходить. Справа в тому, що молитва для мене дуже інтимна справа. Я намагаюся в своїй розмові із Богом висловити все, що мене турбує, розповісти про свої думки, а коли хтось заходить, я все припиняю, бо не хочу, щоб це хтось бачив. Також я практикую молитву не тільки зранку і ввечері, часто я молюся ще в обід або будь-який інший час доби і мені здається, що мої рідні мене не зрозуміють. Власної кімнати, щоб усамітнитися, я не маю. Хоча наша сім'я є віруючою і ходить до церкви, я yt бачу як мої рідні моляться. Будь ласка, навчіть мене як поводитися, бо я не можу молитися в присутності інших, але хочу відмовитися від цієї звички, бо вважаю це гріхом.

о. Володимир

Славіте Його! Молитися на самоті - це дуже добре. Я також молюся на самоті, але також молюся і в присутності інших (в Церкві на Богослуженнях smile ). Думаю, що має бути і одне і друге. Адже своєю молитвою ми можемо навчити інших молитися. Ні в якому разі не треба цього соромитися. Для мене одна особа колись зробила певне відкриття: "Я бачила, як Ви молилися на вервиці їдучи в маршрутці, і подумала, що я можу теж так робити. Від тоді я теж молюся коли їду на роботу, чи до дому". smile І таке буває smile А щоб усамітнитися, деколи навіть не треба окремої кімнати.

35Оксана10-01-2018 02:53

Христос народився!

Чи вважається це гріхом, якщо під час спокуси (бажанні вчинити рукоблудство), я борюся із цим бажанням і намагаюся викинути його з голови і мимовільно чи то по старій звичці я вже починаю чинити цей гріх,але опамятовуюсь і припиняю?

о. Володимир

Славіте Його! Доки йде боротьба із спокусою, доти нема гріха. Якщо припиняєте, то гріха нема.

36Тетяна10-01-2018 14:46

Христос Народився! Отче, в мене така ситуація: день тому в мене з шиї впав хрестик. Впав він вдома, я почула, підняла, подумала, що порвався ланцюжок, але він був абсолютно цілий. Кільце на якому тримався хрестик повністю спаяне. Я не розумію як таке могло статися і мене це тривожить. Я прочитала в інтернеті, виявляється не в мене одної таке було,але тут же я начиталась багато страшних речей про те, що це дуже поганий знак, попередження і тепер мене мучає постійний страх. А ше мені здається, що може я недостойна носити хрестик. Скажіть, будь ласка, що це може означати і чи варто про це взагалі думати і переживати, чи може поміняти хрестик. Дякую.

о. Володимир

Славіте Його! Не думайте про це і спокійно носіть цей Хрестик далі. А ще порада: не читайте дурниць в інтернеті.

37Юлія11-01-2018 12:50

Доброго дня! Чи можна брати за куму бабусю дитинки?

о. Ігор

Слава Ісусу Христу! Бабуся може бути хресною, якщо у неї немає інших перешкод. З вимогами до хресних батьків можна ознайомитись на нашому сайті, як також в розмові з священиком, котра відбувається перед хрещенням. о. Ігор Демків.

38Марта13-01-2018 01:50

Христос Народився!

Отче, маю питання, чи церква дає дозвіл на шлюб 2 червня 2018 року?

о. Володимир

Славіте Його!

Читайте тут //olha-church.org.ua/web/page/kalendar-ta-grafik-zanjat-z-prigotuvannja-do-podruzhzhja-na-2018-r-v-hrami-svv-olgi-i-yelizaveti.

39Анонім14-01-2018 16:42

Христос народився! Підкажіть як християнину слід ставитися до щедрівок (про зозуленьку та ластівочку, але ні слова про Бога) та до колядок з сумнівними текстами ("Пречиста Діва по світу ходила і її псами травили" чи в Йордані накривали столи і не знали як назвати народженого Ісуса)? Яке ставлення Церкви до таких текстів?

о. Володимир

Славіте Його! Ставитися як до народної творчості smile Згоден з Вами, що пісні, зокрема ті, які співаємо в церкві, мають прославляти Бога і нести повчальний зміст про нашу віру. Проблема є також у багатьох сучасних піснях, де часом нема жодного змісту smile Художня самодіяльність smile

40Наталія15-01-2018 01:05

Христос Народився! Чи потрібно посв'ятити вервичку, щоб на ній молитись? Наперед дякую

о. Володимир

Славіте Його! В молитві на посвячення просимо Бога про те, щоб ця річ допомагала нам наблизитися до спасіння. Теж і своєю молитвою на вервиці ми її освячуємо. Думаю, що молитва на благословення любої речі ніколи не зашкодить.

41Ольга15-01-2018 14:08

Христос Народився!!!

Отче, скажіть будь ласка , ми з хлопцем зустрічаємось 3 роки, за цей час в нас появилась спільна хрещениця,чи можна нам одружуватись? Ми не знаємо як нам тепер поступити, тому звернулись до вас. Порадьте будь ласка.

о. Ігор

Слава Навіки! На підставі хрещення між хресними і похресником (похресницею), та його (її) батьками виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя. Між самими хресними перешкода не виникає. Отже, якщо у Вас немає інших перешкод, Ви можете робити старання, щоб отримати Таїнство подружжя. о. Ігор Демків.

42Читач.15-01-2018 16:03

Христос народився! Скажіть чи є формальна (суто на папері, в їхніх списках) належність до реліг.організації "товариства свідків Єгови" перешкодою до повноцінної участі в християнському, церковному житті (зокрема Святого Причастя)? В контактах з цим товариством не перебуваю вже довший час, жодним чином її не підтримую, Сповідь відбув. Чи потрібно буде обовязково офіційно вийти з неї (для цього поновлюючи з ними контакт- бо у них своя бюрократична процедура)?

о. Володимир

Славіте Його! Добре було б прийти до священика на розмову і з'ясувати всі обставини. На мою думку, потрібно офіційно розірвати всі зв'язки з сектою, і щоб повноцінно повернутись до християнського життя, потрібно скласти перед Церквою відречення від науки секти і визнання Християнської Віри. А чи потрібно йти до них (поновлюючи з ними контакт), чи просто відректися від них перед Церковною владою, то краще з'ясувати при безпосередній розмові із священиком.

43Галина17-01-2018 15:07

Христос народився!Чи потрібно після сварки з чоловіком відразу йти до сповіді. Якщо сповідалась 2 тижні тому.

о. Володимир

Славіте Його! Думаю, що треба smile

44Андріана18-01-2018 02:10

Христос народився!Отче скажіть будь ласка чи можна колядувати якщо я тримаю жалобу за померлим батьком(5 місяців тому помер)?

о. Володимир

Славіте Його! Можна, бо колядками прославляємо Бога.

45Марта20-01-2018 17:45

Христос Раждається!

Чому у нас ТАК Є - приходиш до церкви о 10:00 (годинник "йде" точно !),а Служба Божа йде вже у повному "розгарі"?rolleyes

Ні, я розумію, що потрібно прийти до храму завчасно, спокійно помолитися перед Святою Літургією, гідно приготуватися...

Але часом не дуже це вдається! - Транспортні пригоди, чи якісь інші обставини...

Тоді стрімголов поспішає, щоби не спізнитися.

А тут... - Спізнився, хоч на годиннику рівно 10:00...downer

Чи не можна би не поспішати з початком Літургії?!...

о. Володимир

Славіте Його! п. Марто, зайдіть до захристії, щоб звірити свій годиннник з годинником священика smile Хто Вам сказав, що Ваш годинник "ходить" точніше від мого? smile smile smile

46Богдан22-01-2018 18:08

Христос Рождається! Отче, підкажіть як себе повести у ситуації мені 55р. юридично зареєстрований у м.Львів, а мешкаю фактично у батьківському будинку смт. Олесько Львіської обл. неодружений жодного разу. Нас троє брат сестра і я, батьки померли у віці 50р, батько у 1986р мама у 1994р, і залишили приватний будинок у два поверхи, сестра одружилась ще при батьках і проживає у м.Тернополі 57р, отримала від батьків авто, допомогу у отриманні квартири, золоті речі, меблі, посуд, володіє трьома квартирами у м. Тернополі на сьогоднішній день, і у неї дочка і двоє онуків, збоку зятя є за межами Тернополя приватний будинок у якому поки ніхто не проживає. Мій брат від мами отримав заповіт що будинок належить йому з документами які охоплюють перший поверх,одружувався брат коли вже була тільки мама,його жінка не могла мати дітей поїхала до Італії і він залишився один, почав випивати до такої степені що ми з сестрою йому допомагали у лікуванні,їхнє подружнє життя розірвалось, тепер він привів жінку православної віри у якої двоє дорослих дочок від чоловіка який пішов під потяг, причини різні на слуху,і з 2016р почав жити з нею, вона медсестра місцевої лікарні. Але ця жінка намагається мене вижити з другого поверху, всілякими прикрощами і брехнею на мене по селищі, тобто веде неприязне відношення до мене. У другий поверх я вклав багато коштів, часу, життя, а ця жінка брата говорить що це все її.Брат все робить що вона йому каже, і він під тиском своєї другої жінки, розпочав оформляти спадок офіційно так як він не вступив вчасно після раптової смерті мами.Брат змушений був звернутись у суд щоб стати правовласником спадку, я теж мав іти зним до суду, але він мене обійшов подавши до суду неправдиву інформацію що мама невстигла оформити документи але заповіт оформила на нього. Все це відбувалось без мого відому. Відчувши душею про все це , я пішов у суд і дізнався що брат оформив весь будинок і другий поверх теж і мовчить. Я намагався його переконати щоб мирно поділитись, тобто щоб він продав мені другий поверх, а тут появляється сестра і брат дарує ввесь будинок її дочці, яка починає теж мене виселяти з другого поверху, я звернувся апеляцією до Львівського апеляційного суду і рішення місцевого суду було скасовано, тепер мені потрібно судитись про визнання недійсним договору дарування братом племінниці, але ще є у мене час і я намагаюся вирішити це у мирний спосіб.......

Учора місцевий священник отець Ігор ходив освящувати оселі, я готувався два дні до цього , коли він прийшов то пішов у гостинну першого поверху куди його спрямувала братова дружина православна, і дуже швидко вийшов і пішов з оселі я перебував на другому поверсі запалював свічку наливав святу водицю, помічники отця знали що я там проживаю, але я тільки почув як тій жінці живеться тут із вуст одного з помічників, я взяв кропило і сам пішов і покропив кімнати, сьогодні прийшов православний священник який окропив оселю першого поверху і у коридорі запитував братову жінку чи ще хтось проживає у цій оселі, а вона сказала що ніхто, я знову палив свічку сам і знову окропив оселю сам. Перебуваючи у стресі від вього цього що ми не можемо мирно поділитись батьківською працею і ще на мене не звернули увагу служителі церкви , мені ще більше сумно.....що робити..... Ходжу кожної неділі на свята у церкву систематично.......підкажіть щось якщо ситуація позволяє......, з повагою Богдан.

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Церкви і запросіть священика, щоб окропив Вам помешкання.

47Люба(слабочуюча)23-01-2018 00:17

Слава Ісусу Христу!Моя баба несподівано померла 17 грудня, не висповіла з своїх гріхів перед смертю. Але баба молилася кожний день книжку (молитву). Баба була різною, і доброю , і паскудною. В нашому домі майже часто були сварки. Ображали одне одного. Я відносилася до неї погано. Жалію, що поступила не так як треба було. Каюся і плачу, душа болить. Так хочу у неї попросити пробачення і виправити свої помилки. Але розумію, що вже її не побачу. А найголовніше переживаю за її душу. Куда душа попаде? Адже померла з гріхом. Я молюся за неї і прошу Бога простити її гріхи які вона зробила. Чи прощає Бог тяжкі гріхи? Щиро дякую. З повагою Люба (слабочуюча)

о. Володимир

Слава Навіки! Бог прощає всі гріхи тому, хто щиро за них жаліє і обіцяє поправитися. Моліться за душу бабці і жертвуйте на Службу Божу за упокій її душі.

48Олена23-01-2018 02:24

Слава Ісусу Христу! Недавно зацікавило питання, чи можна працювати священнику та його дружині поратися на землі та працювати на городі?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна. А чому б і ні smile !!!?

49Сергій23-01-2018 21:33

Христос Рождається.

Я хотів сам знайти в інтернеті відповідь на моє питання але нічого не знайшов тому звертаюся до вас.Скажіть будьласка якщо так станеться що під час Святого Причастя через необачність людини яка причащається з чаші прольється Кров Господа нашого Ісуса Христа на землю чи одяг. Які тоді дії Священника чи несе він якусь потім відповідальність за це і що має робити та людина яка необережним рухом чи ще якось до цього призвела.

о. Володимир

Славіте Його! Для священика, як і для того, хто причащається це дуже велика прикрість :( Слова на Літургії: "Зі страхом Божим і вірою приступіть" самі за себе говорять про велику відповідальність і обережність. Господь знає і бачить наші наміри і думки, тому ніколи не сміємо легковажно поводити себе перед Святими Тайнами. Якщо ж так вже сталося, що Святі Тайни впали на одяг (землю), потрібно звернутися до священика, а священик, дотримуючись певних правил, повинен обмити це місце. Про це також потрібно сказати при Сповіді.

50Анонім26-01-2018 21:58

Христос рождається! Скажіть, будь ласка, якщо під час Другої святої вечері впала зі столу на підлогу виделка, то хтось в родині помре чи той у кого та виделка впала, чи то прикмета?

Дякую за відповідь!

о. Володимир

Славіте Його! Ні той у кого впала виделка, ні ніхто з родини не помре тільки через це!!! Це забобони і вірити в них гріх проти 1-ї Заповіді Божої.

51Тетяна27-01-2018 21:04

Слава Ісусу Христу ! Ми розійшлися з моїм хлопце два роки тому в січні ,приблизно у червні -липні я почала молитися щоб він повернувся і це сталося вже у вересні.У грудні ми знов розсталися я молилася і він повернувся через місяць я давала записочки у Собор.Але ми пробули разом всього тиждень .Мині дуже погано я дуже страждаю.Я знову молюся щоб він повернувся.Я хочу вас запитати якщо я буду молитися чи повернеться він знову?чи варто мені надіятись що він буде моїм ?

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться до Бога, щоб навчив Вас правильно будувати стосунки. Щоб знати чи будете разом, потрібно знати причини ваших постійних розлучень. А про це краще говорити безпосередньо, а не через інтернет.

52Oksana28-01-2018 01:42

Христос рождається!!! Отче, підкажіть, будь ласка, що я можу зробити для своєї сім'ї. Мені 20. Наша сім'я (тато, мама, сестра,я, дідусь та баба) проживаємо на селі. Батько не виконує своїх обов'язків, всю роботу звалює на маму, а мама після операції, але якось намагається роботи все якнайкраще в плані господарства і в плані стосунків (уникнути конфлікту, піти на компроміс). Зараз стан її здоров'я погіршився. Я дуже за неї хвилююся і намагаюся допомагати в тому, що можу. Моя сестра також допомагає. Баба з дідом вже старенькі і в них проблеми з пам'яттю. А тато навіть не цікавиться самопочуттям своєї дружини. ВЗАГАЛІ. Коли я хочу поговорити про це з татом, він мене уникає, починає кричати, говорить, що я така сама як мама. Я люблю маму і тата, а також всіх членів нашої сім'ї. Але мене просто вражає ця несправедливість та байдужість. Що я можу зробити, щоб підштовхнути тата на правильний шлях (хоча він ходить до церкви і вважає себе віруючою людиною)???

о. Володимир

Слава Навіки! Найбільше, що можете зробити в цій ситуації, це щодня молитися за Батька окрему молитву і жертвувати кожен місяць Сповідь і Святе Причастя за нього.

53Natalia30-01-2018 17:52

Христос Рождається!

Отче, хочу запитати поради щодо проблеми, яка назріла у дитячому садочку. Дитинка час від часу скаржиться на одну з вихователів, що та її тягає за ноги по підлозі або б"є по шийці, якщо дитина капризує. З одного боку, пояснюю дитині, що капризувати неправильно і що мама теж такої поведінки не схвалює. З іншого боку, не хочу, щоб дитя страждало від неадекватного ставлення вихователя. Коли я пробую говорити з вихователем, остання все заперечує. Є одна мама зі садочка, яка бачила некоректну поведінку вихователя щодо іншої дитини і нічого не сказала їй, але розповідала батькам. Ще був випадок, що цього ж вихователя перевели з іншоїгрупи за те, що вона шарпала і кричала на дітей. Зараз назріває тихий конфлікт, роблять батьківські збори. Я не маю інших доказів, крім слів моєї дитини про таку поведінку. Ця мама, яка була свідком ситуації, мовчить.... Що мені робити? Промовчати, чи піднімати питання некоректної поведінки? Підтримки від інших батьків нема...

о. Володимир

Славіте Його! Думаю що потрібно підняти це питання перед керівництвом садочку.

54Тетяна02-02-2018 19:00

Слава Ісусу Христу!

Отче підскажіть будь-ласка яку молитву молитися щоб коханий подзвонив та зробив крок назустріч?

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться Отче Наш, там є дуже гарні слова: " Хай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі..." Як буде на це Воля Божа, то все збудеться smile

55Виктория03-02-2018 17:31

Слава Исусу Христу. Мени 25р. маю двох диток, все життя хожу до церкви молюсь Богу, цього року вмене стались важки симейни проблеми и я пишла до жинки яка зливаэ на воск до цього николи до таких не ходила и тепер мучусь постийно думка що цей грих впаде на моих диток, як бути, це великий грих?

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Сповіді і покайтеся з усіх гріхів, а також і з цього гріха.

56Анонім03-02-2018 22:50

Христос народився! Порадьте як бути в моїй ситуації. Я поки-що неодружений (перебуваю в пошуку своєї половинки та молюся про це), але родичі та близькі весь час "лізуть в душу" з запитаннями чому та "коли вже нарешті женишся?". Одні кажуть, що "треба собі когось знайти, бо організм потребує і що женячка лікує всі хвороби". інші кажуть, що не створювати сім'ю та не мати дітей-це гріх самолюбства (егоїзму). Ще інші (навіть деякі священики) говорять, що доросла людина, яка немає сім'ї обов'язково повинна йти до монастиря. Покликання до монашого життя не відчуваю. Найгірше в цьому всьому, що такі розмови про одруження спонукають, провокують мене до гріха нечистоти (з яким я постійно намагаюся боротися). Один час була думка одружитися на будь-кому, аби тільки відчепилися від мене. Порадьте як краще діяти, та що відповідати на надокучливі запитання та поради.

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться в цьому намірі і надалі. Одружуватися на будь-кому, або йти в монастир без покликання було б найбільшою помилкою в житті. Тим хто радить, подякуйте і скажіть, що думаєте над питанням свого покликання. Не журіться, це спокуса і Ви її з Божою допомогою переможете. Раджу також молитися до Блаженного Миколая Чарнецького за добрий вибір покликання.

57Софія04-02-2018 01:44

Слава Ісусу Христу! Отче, останнім часом моя віра дуже випробовується.В голові постійні сумніви і погані думки. Мені дуже соромно за це і я з усіх сил намагаюся примиритися з Богом. Дуже боюся втратити віру. Підкажіть, будь ласка, як зрости у вірі і більше не ображати Бога такими думками?

о. Володимир

Слава Навіки! Раджу прийти на розмову до священика, бо в кількох словах коментаря на сайті цю проблему не вирішити.

58Тамара07-02-2018 10:53

Слава Ісусу Христу! Прошу поради чи розради у такій ситуації:ми з чоловіком три роки чекали на другу дитину(я спочатку не могла завагітніти,потім був викидень) і от 6.02.17 я народила дівчинку. Звертаючись у молитвах до Богородиці,я обіцяла назвати дівчинку Марія. Так і зробила. Але пізніше після хрещення я згадала,що у одній з молитов пообіцяла,якщо народжу на свято,то назву на честь святої,пам'ять якої будуть у той день вшановувати,а якщо не буде у той день жіночого імені-назву Марія. І з того часу це мене дуже мучить,що може моя доня мала бути Ксенією,бо прийшла на світ на Ксенії. Подвійне ім'я ми давати не хотіли. Допоможіть розібратися мені,будь ласка,з душевними переживаннями. Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! "Звертаючись у молитвах до Богородиці, я обіцяла назвати дівчинку Марія. Так і зробила." - обіцянку виконали, і більше ні про що не турбуйтеся.

59Зенко09-02-2018 23:22

Христос народився! Підкажіть, будь ласка, як відновлювалась покрівля даху храму. Чи була замінена бляха на мідну, чи на металопрофіль зеленого кольору, чи, можливо, стару покрівлю реставрували мідним настилом?

Дякую.

о. Іван

Славіте Його! Шпилі храму покриті мідною бляхою, і, наскільки відомо, ці роботи виконувались ще за радянських часів. Основне ж покриття храму є оцинкована бляха, котру ми очистили від іржі і 9 років назад пофарбували. Ближчим часом маємо намір пофарбувати дах наново.

60Андрій10-02-2018 21:52

Слава Ісусу Христу! Отче, підкажіть, будь ласка що мені робити у такій ситуації! в мене є дівчина, вона вимагає в мене інтиму але я нехочу бо вважаю це гріхом і мені неполучається переконати її в тому! Якщо я відмовлюсь то вона піде від мене а я цього нехочу. якщо я з нею займусь інтимом то Бог пробачить мені цей гріх???

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо Ваша дівчина не хоче розуміти Вас в такій речі, то чи зрозуміє вона вас в інших життєвих питаннях? Сьогодні Вона вимагає від Вас інтиму, завтра вимагатиме шубу, квартиру, дачу, зірку з неба і т.д. То чи буде вона для Вас доброю дружиною? Якщо питання так стоїть, що у разі відмови вона піде від Вас, то вона Вас не любить! Бо любов це жертва себе коханій людині. В житті буває по різному. Якщо так станеться (а на старості станеться), що Ви не зможете мати інтимні стосунки, то вона вас старенького покине smile То може краще хай зараз це зробить? Що до прощення гріха... Думаю Господеві дуже сумно від цього :( Він чекає на Ваш вибір між добром і злом. Бог не заставляє Вас зробити цей вибір. Виберете гріх - ну що ж, будете мати погану жінку. Тоді і нікому жалітися... Довіртеся Богові, а Він приготує для Вас все найкраще.

61Надія11-02-2018 01:25

Слава Ісусу Христу!

Знающо такі місця як Междугорє чи Джублик не визнані церквою. Чи забороняє церква їх відвідувати? І чи може щось погане статися з людиною яка їх відвідуватиме?

62Надія12-02-2018 17:35

Слава Ісусу Христу!

Прошу сказати з якого віку можна віддавати дитину на катехизацію? І чи є таке при Вашій церкві?

о. Володимир

Слава Навіки! //olha-church.org.ua/web/page/katehitichna-shkola Довідки за тел. 067 17 00 597 п.Олександра Кіндратович

63Люба(слабочуюча)15-02-2018 00:51

Слава Ісусу Христу! я ходила на сповідь і прийняла причастя. Мене це мучить,те що я можливо не так написала. - ... Мені знову треба виправити те що я не так написала і сходити до сповіді і знову прийняти причастя? для мене це дуже важливо. Щиро дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Судячи з Вашого коментаря не бачу різниці. Але в таких справах як Сповідь прошу порадитися безпосередньо у священика. З етичних міркувань змушений частину коментаря видалити.

64Анонім15-02-2018 22:39

Слава Ісусу Христу!

Отче хотів б вам розповісти одну історію яка сталася із мною сьогодні під час Сповіді і почути вашу думку на рахунок цього моменту.

"Отож приходжу до сповідальниці ну все як завжди сповідаюся і вже під кінець сповіді я говорив останній гріх і після цього як я промовив його............ Скажіть будь-ласка вашу думку на рахунок цього моменту. Зауважте це було в Вашій церкві.

о. Володимир

Слава Навіки! Сповідь вимагає таємниці, тому частину коментаря я змушений видалити. Не можу обговорювати дій священика в даній ситуації, але якщо каянник жаліє за гріхи і обіцяє поправитися, священик мав би дати розрішення. Я би просив щоб Ви підійшли на розмову до настоятеля нашого храму о. Івана. Так як це сталося в нашому храмі, ми хотіли б якось виправити цю ситуацію щоб не допустити подібних випадків надалі. Ви не зобов'язані називати цього гріха, просто сказати: "коли я сказав один гріх...і т.д.). А до Сповіді підіть до іншого священика.

65Олег16-02-2018 22:21

Слава Ісусу Христу!!!Я був охрещений в Православній Церкві але до церкви дуже рідко ходив, хіба, що на Великдень, щоб освятити паску і т д. З часом, тобто в 22 роки я почав ходити до Римо-Католицького костелу, пройшов катехизацію і визнав Символ Віри. Став католиком. І є парафіянином римо-католицького костелу. Проте мої батьки будучи охрещені теж в Православній Церкві. Їх я стараюсь їм більше розповідати про УГКЦ і щоб вони ходили до греко-католицької церкви, адже старші люди і це їх обряд.Проте я відчуваю певний зв'язок і з східним обрядом хоча кожну неділю я є в костелі. Але скажіть, офіційно я є греко-католиком чи римо -католиком???, бо я чув, що якщо православний приймає католицьку віру, то він стає греко-католиком. Вибачте, якщо наплутано описав) Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, що про це добре було б поспілкуватися із священиком безпосередньо.

66Анонім19-02-2018 16:49

Слава Ісусу Христу!

Отче, потребую Вашої поради з приводу одного мого гріха. Кілька місяців тому працювала в рекламному агенстві. Компанія створювала сайт для однієї львівської цілительниці. Точно не знаю які саме методи вона використовує і чи використовує молитву. Моє завдання полягало в наповнені сторінки сайту, тобто потрібно було написати невеличкі тексти, зокрема на тему вроків, порчі т.д. Загалом описувалось, що всі такі речі погані, що люди часто чинять одне одному погано, не задумуючи про наслідки. Відкритого призиву щодо візиту до цілительниці в моїх текстах не було. Довго відмовлялась від наповнення такого сайту, але під впливом колег все ж погодилась. Розумію, що це не добре "втручатись" в такого роду бізнес. Як правильнота коротко пояснити на Сповіді, що це за гріх? Як спокутувати провину?

о. Володимир

Слава Навіки! Розкажіть на Сповіді все так, як Ви описали, священик скаже як покутувати. Все залежить від змісту статей, але все таки, я б порадив не працювати на такому сайті.

67Вікторія27-02-2018 05:04

Слава Ісусу Христу. Мене цікавить питання, як сповідатися, та що казати священнику при сповіді якщо була в близьких стосунках з чоловіком до шлюбу, та чи є це гріхом?

о. Володимир

Слава Навіки! Потрібно цей гріх визнати на Сповіді бо він є тяжким гріхом.

68Анонім02-03-2018 13:43

Слава Ісусу Христу!

Серед "чужих гріхів" в переліку є такий гріх як "На гріх мовчати". Поясніть, будь ласка, як це вірно розуміти та використовувати на практиці?

Наприклад, якщо хтось з близьких живе "на віру" без церковного шлюбу (і мені про це відомо, тобто вони це не приховують), то чи враховуючи вказаний "чужий гріх", я повинен постійно їм робити зауваження (не мовчати на їхній гріх, а викривати його, весь час докоряти їм)?

Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Пояснити, що цей гріх несе певні наслідки. Висловити свою позицію. Час від часу пригадати, щоб поправилися.

69Любов03-03-2018 13:52

Cлава Ісусу Христу! Дуже переживаю, що образила Бога. Мене мучить думки. Намагаюся їх уникати. Отче,після того як я недавно серйозно відносилася до Бога. Молилася щиро багато раз, ходила до церкви, ставила свічки. І здоровя просила для маму, для тата, для всієї родини. За маленьких дітей, які сильно хворіють (наприклад рак і різні види захворювання) і просила дати дітям прожити довге життя. Недавно моя баба померла і я почала серйозно відноситися до Бога. Ходила до сповіді, посповідалася 2 гріхи і причастилася. Були плани ходити до церкви і сповідатися ще з усього гріха з дитинства, і дуже хочу щиро попросити прощення перед Богом за свої гріхи, за свої необдумані вчинки, які я вчинила. Я хочу, щоб Бог відпустив всі мої гріхи, які я зробила ще з малою. Не хочу жити з гріхами. Просто хочу визнавати свою провину. Але отче, я тепер не можу ходити до церкви, не можу ходити до сповіді, не можу молитися через ці думки, які мене мучать. Намагаюся уникнути. Не в силах боротися. Отче, допоможіть мені, я коли молюся, мені в голову зразу лізуть думки про Бога жахливе, зразу зупиняюся молитися. Не можу нормально помолитися і мені дуже соромно дивитися на ікони Матінки Божоїі і Ісуса Христа. Мені страшно, боюся Бога, боюся покарання. Мені тяжко боротися. Намагаюся не згадати, не думати, але автоматично згадується. Я нервуюся, ненавиджу себе. Не можу зрозуміти, як таке могло впасти на думку особливо про Бога, тільки про погане. Я цього не хочу, не хочу таке думати, не хочу згадати, не хочу образити Бога. Завжди кажу, прости Господи за такі жахливі думки. Хочу нормально жити і думати про своє життя, а коли думаю щось про майбутнє, про ремонт і про інше, а воно знову згадується про Бога, але тільки про погане. Я знаю, що це дуже погано. Я навіть пробувала повторити одне те саме – «Я забула, я забула, я забула, не згадати, не згадати, не згадати цих думок». Але не допомогло мені. Що робити? До сповіді треба? Хочу читати молитву, хочу молитися і ходити до церкви. Але мені ці думки не дають спокою. Думала про це, що може це Сатана мною керує. Таке може бути? Отче, мені треба сповідатися? Чи просто намагатися не згадати цих думок про Бога,про погане? Допоможіть мені. Як боротися з нечистими думками? Хочу нормально жити як всі люди, бо думки не дають мені спокою. Мене мучить і мені тяжко і соромно. Наперед щиро дякую. Хай вас Бог береже. Вибачте, що забираю у вас час.

о. Володимир

Слава Навіки! Добре приготуйтеся до Сповіді і посповідайтеся з усіх гріхів. Сповідайтеся часто і приймайте Святе Причастя.

70Марта05-03-2018 02:35

Слава Ісусу Христу! Переглянула фільм про Другу світову війну, де учасники чеського опору накладали на себе руки, щоб не потрапити в полон, чи не бути вбитими есесівцями. Скажіть, будь ласка, куди після смерті потрапить душа такої людини. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Після смерті душа прийде на Суд Божий, однозначно. А який буде вирок Божий?... Залишмо це Богові... А за них молімся.

71Олеся08-03-2018 23:52

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть, будь ласка, чи потрібно вклякати в неділю і суботу, коли приходиш до церкви і промовляєш приватні молитви чи після Причастя? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Згідно нашої традиції, неділя є днем великої радості з нагоди Воскресіння Господнього, тому в неділю не вклякаємо. Клякання є покутним жестом, а після Св. Причастя Христос живе вже у Вас (Ви Його щойно прийняли у Святім Причасті), тому клякати не пасує smile пасує радісно подякувати і звеличити Його у своїм серці.

72Марічка11-03-2018 22:11

Слава Ісусу Христу! Отче, що робити з церковним календарем після його "закінчення", а також з образами, які вже мають, якщо можна так сказати, не естетичний вигляд і не один десяток років (залишились від дідусевої хати)?

о. Володимир

Слава Навіки! Старі календарі можна спалити. Образи покажіть священику.

73Ростислав13-03-2018 22:01

Чому у церквах не практикується хрещення Святим Духом??

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Не знаю які Церкви Ви мали на увазі. У Католицькій Церкві Дух Святий діє у кожній Святій Тайні. Зокрема у Св. Тайні Миропомазання хрещеному уділяється печать дару Святого Духа. Дух Святий не є інструментом, за допомогою якого ми щось "практикуємо" (цитую Ваше запитання). Дух Святий сам ДІЄ,(якщо можна так сказати, "практикує") через Церкву, а ми є лише інструментом, через який Він діє. І тут є велика різниця.

74Анонімно20-03-2018 19:05

Слава Ісусу Хресту! Отче, хочу дізнатись чи не є гріхом написання статтей на тему гороскопів, астрології?

о. Володимир

Слава Навіки! Кожну окрему статтю треба розглядати окремо. Не буде гріхом тоді, коли в статті описане моральне зло, яке випливає з віри в гороскопи, астрологію. Толерантне ставлення, або реклама цих речей порушує Першу Заповідь Божу: "Не будеш мати інших богів крім мене".

75Ольга28-03-2018 00:46

Слава Ісусу Хресту!

Отче, хочу дізнатися чи може священник відмовити у причасті після сповіді?

розповім свою історію.

я проживаю у селі(з греко-католицькою церквою). Проживаю не сама, а зі своїм хлопцем. Ми вже зустрічаємося більше 5 років. Мені 23, йому 25. Він в мене був першим і єдиним партнером. Батьки наші знають, що ми живемо разом вже більше 3 років, і нічого проти цього не мають. Кажуть, нехай краще вдома, ніж десь по селі.Наші батьки живуть за кордоном.А я сама боюся жити в хаті, бо не знати, хто залізе вночі до хати.От ми і вирішили жити разом. На наступний рік плануємо весілля.

Як завжди, в період Великого посту, пішла сповідатися до сільського священика. Він прослухав мою сповідь. В кінці сповіді я звичайно ж розповіла про свій грів дошлюбних стосунків. Після сповіді, священник відповів, що не може дати мені причастя, через те, що я живу в "таких" стосунках до шлюбу.

от в мене і питання. Чи може в такому випадку мені відмовити священник? Невже я єдина така на все село, що живе статевим життям до шлюбу? Чому інших він може причастити, а мене ні. Чому вагітних причащає до шлюбу, а мене ні? Невже я така грішниця?

о. Володимир

Слава Навіки! Священик не може дати розрішення від гріхів, і відповідно, не може дозволити Святе Причастя у випадку, якщо людина не жаліє за вчинені гріхи і не хоче з них виправитися. (Читайте Катихизм, 5 умов доброї Сповіді: 1. Іспит совісті, 2. Жаль за гріхи, 3. Постанова поправитися, 4. Висповідати гріхи, 5. Виконати завдану покуту.)

У Вашому випадку, щоб отримати розрішення потрібно щиро жаліти за те, що досі проживали в постійному тяжкому і явному (живете разом і це відомо багатьом) гріху чужоложства (дошлюбних статевих стосунків) з своїм нареченим, і твердо постановити покинути цей гріх, тобто розійтися і жити окремо не вступаючи у статеві стосунки аж до шлюбу.

Що до інших "Чому інших він може причастити, а мене ні. Чому вагітних причащає до шлюбу, а мене ні?" ми не можемо судити, бо не знаємо наскільки щиро вони каються і обіцяють поправитися. Також не знаємо всіх обставин їх гріхів (поодинокі випадки гріха, чи вперте і постійне перебування в гріху, гріх з незнання, чи випадковий і т.д.) Але, однозначно, якщо людина триває в гріху постійно і вперто не хоче розкаятися і поправити шкоду завдану гріхом, не заслуговує на відпущення гріхів і на Святе Причастя. Ще одна обтяжуюча обставина, це коли гріх є явним, тобто відомий багатьом і несе поганий приклад для інших. Раджу Вам як найшвидше поправити цю ситуацію, перестати проживати разом і тоді йдіть до Сповіді.

76Вікторія28-03-2018 18:04

Слава Ісусу Христу. Отче, у мене є таке запитання, бо не знаю як поступити, мій чоловік розлучений але брав шлюб, ми з ним проживаємо три роки. Я знаю що нам не можна сповідатись, але мій свекор йшов до нашого священика і запитував і він сказав що раз у рік може висповідати нас. Чи можна іти нам до сповіді? Що нам робити?

о. Володимир

Слава Навіки! До суті Сповіді належать дві основні речі: жаль за гріхи і постанова поправитися. Чи жалієте за те, що проживаєте в гріху вже три роки? Якщо так, то маєте постановити покинути цей гріх. Щоб покинути гріх, треба або взяти шлюб, або розійтися і не проживати разом. Священик не може дати розрішення від гріхів, якщо не виконуються ці дві умови, бо таким чином він дозволив би Вам далі грішити. Тому Церква терпеливо очікує на Ваше рішення. Щоб з'ясувати обставини попереднього шлюбу і причин розлучення раджу підійти безпосередньо до священика, який мав би визначити чи скеровувати чоловіка до церковного трибуналу.

77Оксана28-03-2018 23:34

Слава Ісусу Христу! Таке питання чи можна священнику одружитися вдруге якщо його дружина померла???

о. Володимир

Слава Навіки! Згідно нашої традиції, священик вдруге після смерті дружини не може одружуватися.

78анонім28-03-2018 23:40

Слава Ісусу Христу.Отче скажіть як часто можна ходити до причастя, і чому деякі люди не бють в неділю поклони це не гріх????

о. Володимир

Слава Навіки! Неділя пригадує нам про Воскресіння Господнє, тому в неділю не б'ємо поклони. Що до Святого Причастя читайте тут: http: //olha-church.org.ua/web/page/jak-chasto-mozhna-prijmati-svjate-prichastja

79Катерина30-03-2018 09:54

Слава Ісусу Христу ! Ми одружилися і жили добре, чоловік заробляв добре, через рік в нас народився синочок. І тут його батьки підсунули нам поломаний комп'ютер і сказали, шо то ми поломали шоб його ремонтували. Я була проти, оскільки народилася дитина на яку потрібно багато коштів, по - друге ми його не ламали. Чоловік забрав гроші з сім'ї і зремонтував то й комп'ютер. І сказав шо я скупа раз не хочу його батькав помагати ( а його батьки люблять випити і їм не вистарчає ніколи грошей на горілку і на закуски ). Тепер з того часу пройшло вже майже три роки, а я ніяк не можу тієї підлості забути. Я не можу нормально жити з таким чоловіком, адже він в будь який момент може забрати гроші з сім'ї і віднести батькам, хоч обіцяє що більше такого не буде, але перед тим тоже обіцяв і недотримався обіцянки. А дитина лишиться без нічого. Я боюся з ним мати ще дітей ..... Живу з ним просто заради дитини ..... Що мені робити ???

о. Володимир

Слава Навіки! Не можна так довго пам'ятати зло! Гроші не варті того, щоб руйнувати сім'ю. Ви боїтеся з ним мати дітей, бо він забере гроші ?!!! smile Для чого ж Ви тоді виходили заміж? Пробачте йому і йдіть до Сповіді, поки не зруйнували сім'ю.

80Анонім02-04-2018 12:47

Слава Ісусу Христу. Прошу підказати, річниця по смерті матері випадає на 08.04.2018 (4 роки), коли можна замовити заупокійну службу Божу? Чи у четвер 05.04. чи вже після свят? Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Не має значення. Замовляйте як Вам зручніше.

81Вероніка03-04-2018 09:23

Слава Ісусу Христу! Я перебувала в сварці з подружкою(з якою дружила 4-5 років) але попросили вибачення в один одного, але те спілкування не повернулось, але всерівно спілкуємось просто не так як давніше. Хочу спитати якщо вона мене запросить на день Народження, чи можна відмовити, чи я так ображу її??

о. Володимир

Слава Навіки! Я б казав не відмовляти. Може це ще один шанс примиритися до кінця?

82ТЕТЯНА04-04-2018 10:54

Слава Ісусу Христу,підкажіть будь ласка чи можна замовляти сорокоусту за здоров'я чи ненашкоджу я собі. Знайома порадила замовити сорокоусту за здоров'я а я раніше про таке нечула...???

о. Володимир

Воістину Воскрес! Сорокаусти служимо за померлих в часі Великого Посту. А за здоров'я просто замовте Службу Божу.

83Марія05-04-2018 19:27

Слава Ісусу Христу! На передодні Великодня йшла через дитячий садочок та знайшла на алеї медальйончик Матері Божої, підняла його оскільки людина віруюча. Скажіть що з ним зробити? Чи може бути що на ньому пороблено? Переживаю бо знаю що є багато людей які роблять всякі магічні ритуали. Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Християнин не повинен боятися всяких пороблень. Якщо віримо, що Бог Всемогучий, а ми є під Його захистом, то чому маємо когось чи чогось боятися? Тут питання нашої слабкої віри. Але якщо я Вас не переконав, то віднесіть медалик до Церкви.

84Людмила16-04-2018 15:40

Слава Ісусу Христу, Отче, я забула про те що під час місячних не можна відвідувати кладовище, я була там не довго, декілька хвилин, потім згадала що не можна і відразу пішла до дому, що мені робити?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Перестаньте вірити в різні нісенітниці і забобони.

85Наталя17-04-2018 12:03

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, чи є у Вашому храмі практика, щоб священник був духівником для парафіянки( для мене),чи це є тільки при монастирях? Знаю, що кожного дня чергує священник, але щоразу інший.( добре, коли отець вже знає мене і я не забираю час в нього, щоб щоразу розповідати з чого все почалось, а конкретно раджусь по ситуації Коли жила в іншому місті, то мала духівника,тепер відстань унеможливила спілкування.Відчуваю сильну потребу мати наставника, бо більше не знаю в кого шукати поради.

о. Володимир

Слава Навіки! В нас є багато священиків, прошу підійти і домовитися про духовний провід.

86Юлія19-04-2018 15:00

Слава Ісусу Христу! Отче скажіть будь-ласка в мене стався викидиш на 6 тижні, що церква говорить про це і що потрібно робити в цьому випадку жінці? Я в шлюбі, вагітність бажана.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Прийдіть на молитву до священика.

87Анонім20-04-2018 11:31

Христос Воскрес! У мене сильні болі під час життя з чоловіком.однозначного діагнозу не поставили. Гінеколог наполягає на лікуванні гормонами.а саме спіраль(на 3роки). Я категорично відмовилася. Вона каже, що є медичні покази. ( три вагітності за 5 років можуть бути причиною ). Біль терпіти я уже не можу ні фізично ,ні морально, та і погодитись на спіраль я не готова(як же тоді до Причастя приступати).

Якщо я спробую лікуватися гормонами в таблетках, це буде вважатися гріхом?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Раджу звернутися до нас в "школу народжувати" (щовівторка о 16.30), там у нас є фахівці, в яких зможете проконсультуватися. Спіраль - це однозначно гріх.

88Юліч20-04-2018 18:40

Слава Ісусу Христу! Отче скажіть будь-ласка в мене стався викидиш на 6 тижні, що говорить церква про це і що потрібно робити в цьому випадку жінці? Я в церковну шлюбі, вагітність бажана.

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Церкви і попросіть священика про молитву.

89Наталія22-04-2018 15:43

Христос Воскрес!В мене двоє діток купила їм хрестики і вервички дитячі,так як їм 3 і 1.5 рочки чи можна мені молити їхні вервички поки вони не навчаться самі? І чи потрібно якось додатково освячувати хрестики і вервичи,бо ми посвятили на Великдень біля кошичка?Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться на вервичці разом із дітьми. Якщо вже посвятили, то вистачає того. Вервички освячуються також і Вашою молитвою. Моліться.

90Юля22-04-2018 19:58

Доброго дня.

Скажіть будь ласка, чи можна підійти до настоятеля на розмову?

Якось я була у 2013 році (знайшла через цю бесіду запитання) і він мені дуже допоміг. Я надзвичайно вдячна за розмову і поради, що дуже мені були доречні.

Зараз знову наступив важкий період і дуже хочеться виговоритися і послухати його порад, але я не пам'ятаю імені.

Чи можете ви підказати, до кого мені звернутися і у який час?

Дякую.

І дякую вам за ту роботу, що ви робите. Так багато виникає питань і добре, що є можлтвість до когось звернутися.

о. Володимир

З настоятелем Храму о. Іваном Ви можете домовитися про розмову в будні з 10.00, в неділю з 11.30

91Іван02-05-2018 08:16

Слава Ісусу христу отче у мене таке питання скажіть будь ласка чи можу я одружитися з дівчиною в якої я христив дитину

о. Володимир

Слава Навіки! Не може одружуватися хресний батько на похресниці та на її мамі, хресна мама не може вийти заміж за похресника та його батька.

92Тетяна06-05-2018 14:17

Слава Ісусу Христу. Скажіть будь ласка, якщо дитину хрестили в православній церкві, чи можна йти на Перше причастя до греко-католицької церкви? Чи обов'язково запрошувати хресних батьків? Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Добре було б поспілкуватися про це із священиком безпосередньо. Є певні запитання до батьків, які слід вияснити, тому однозначної відповіді не можу тут дати.

93Анонім09-05-2018 19:01

Христос Воскрес . В мене до Вас дуже хвилююче щодо мене запитання . Декілька днів тому я прочитала статтю щодо гріхів проти Духа Святого і відразу ж в голову почали приходити думки і сумніви що були написані в статті . Я їх відкинула хоча напевно і сама прикликала після чого впала в страх , тому що саме ці гріхи вважаються неспасенними , я молилась і коли думала про Господа Святого Духа все добре , виникали протилежні думки . Я так не вважаю , я люблю Господа , стараюсь ходити до церкви , не грішити , молюсь і знаю що Він Добрий , але після цього з'явився страх , що цей гріх непростимий . Будь-ласка скажіть мені я згрішила цим гріхом , хоч сама його і прикликала чи все є таки це була спокуса в думках ?

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть на пораду до священика.

94Надія12-05-2018 23:30

Слава Ісусу Христу!

Чи виставляються адорації у вашому храмі? І коли?

95Андріана15-05-2018 18:04

Добрий день мене турбує одне питання.2 роки тому у мене помер батько і одного разу він приснився мені у білих балахонах она небі.Я почала сильно плакати що рано він нас покинув і щоб його втішити сказала що колись побачимося.А він сказав 6 червня.Я почала плакати що не хочу так рано помирати у мене маленька дитина.Нехай він попросить Всевишніх щоб не забирали мене а я назву хлопчика в його ім'ям.Він посміхнувся і сказав що буде в мене ще одна дівчинка і я прокинулась.І ось так сталося що через певний час я завагітніла і ми чекаємо на хлопчика і тепер сумніваюся чи стоїть називати його ім'ям батька так як чоловік категорично проти.

о. Володимир

Слава Навіки! В сни вірити не можна. Пожертвуйте Службу Божу за упокій батька, і моліться за нього. Що до імені дитини, радьтеся з чоловіком.

96Анонім22-05-2018 18:37

Чи є споживання м'яса в п'ятницю важким гріхом? Дякую за відповідь.

о. Володимир

Умовою тяжкого гріха є свідомість і добровільність. Що до правил посту, і звільнення від посту читайте тут http: // olha-church.org.ua/web/page/ pravila-postu-v-ukrayinskij-greko-katolickij-cerkvi

97Максим24-05-2018 12:27

Слава Ісусу Христу! За МОЇМ наполяганням у сімейному житті використовуємо бар'єрні (неабортивні) контрацептиви. Зараз маємо 3 діток (4,6,17 років) + двоє на небі (остання завмерла вагітність місяць тому). Завагітніти дружині зараз не можна. нам по 40 років понад 20 років одружені. Питання: чи обовязково дружині щоразу приступати до сповіді перед причастям після близкості зі мною? повторюсь вона - проти контрацепції, але кориться мені.

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю що це питання Ваша дружина мала б вирішити у свого сповідника безпосередньо.

98Володимир26-05-2018 05:46

Слава Ісусу Христу! Писав трохи менше місяця тому, але відповіді не отримав. Тому пишу ще раз: чи можна у вашому Храмі замовити Григоріянську Службу Божу за померлого? Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Григоріянська Служба Божа має певні умови. Вона повинна служитися кожен день цілий місяць і тільки в тому наміренні, в якому є подана і не може бути долучена до інших намірень. В нашому Храмі служимо Службу Божу об'єднуючи більше намірень, тому в окремому наміренні не маємо змоги служити Григоріянську Службу Божу.

99Христина30-05-2018 15:33

Слава Ісусу Христу! Мене звати Христина. Скажіть, будь-ласка, в мене склалася така ситуація, ми з моїм чоловіком планували зачати дитину, але в мене помер дідусь, пройшло два тижні по його смерті. Мені моя покійна бабуся казала, що за померлими бабусею і дідусем ходиться в жалобі 6 місяців. І тепер ми з чоловіком не знаємо чи можна планувати дітей коли ми в жалобі? Скажіть нам, будь-ласка, чи має відношення зачаття дитини до смерті і жалоби за дідусем?

о. Володимир

Слава Навіки! Статеве співжиття і зачаття дитини не має жодного відношення до будь-якої жалоби.

100ГАННА11-06-2018 16:50

Слава Ісусу Христу! Маю до Вас важливе запитання. В 18 років я познайомилася з своїм чоловіком. Він був старшим майже на 20 років і одруженим, з 2 дітьми. Закохалася по самі вуха,навіть жаліла його, як жертву невдалого сімейного життя. Завагітніла, народилася дитина і ми почали жити разом, розписалися через 2 роки. Його жінка вийшла заміж вдруге. Було в нас всякого - і скандалів, і криків, і безгрошів"я, і відсутність житла. Дітей більше я не хотіла через все це, то ж за 10 років зробила 7 абортів.До церкви ми ходили лише по великих святах. А потім я серйозно захворіла, довго лікувалася; він оплачував це лікування, може, чув свою вину.Я зрозуміла, що це не просто так. Ми повінчалися в православній церкві, він брав там попередній шлюб, йому дали дозвіл на новий. Народилася ще 1 дитина. Але життя було нестерпне, притому, що він не пияк. Скандали, крики, образи, міліція...Я повернулася жити до батьків, подала на аліменти.Він особливо любить молодшу дитину, а вона батька. То ж 2 роки ми прожили окремо,але дитина постійно просила, щоб ми жили разом, він теж просив, розкаювався і я повернулася до чоловіка в його батьківську хату. Не змінилося майже нічого, ті ж сварки і т.д.

Поблизу нас є католицька церква, ми часто всією родиною ходимо до неї, дуже мені подобається там. Але виявилося, що шлюб , який ми взяли в православній, для католицької церкви недійсний. Ми пішли до отця, він порадив , куди звернутися; дали зразок заяви. Але минув рік, а чоловік нїчого не робить, бо вважає, що ми маємо шлюб і що немає різниці в церквах, то ходити в православну. Ми прожили разом 20 років, наробили багато гріхів; з роками прийшло розуміння і каяття. Мені хочеться залишок життя прожити з Богом, приймати Святе Причастя ,жити по заповідях. Знову повернутися до батьків не маю змоги, бо одружився мій брат і живе там з родиною. Окремо знімати житло не зможу через брак коштів.2 дитина ще мала, то ж покинути її і поїхати за кордон не можу. З чоловіком живемо в окремих кімнатах, нема ні любові, ні поваги.Як далі жити?

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть на розмову із священиком.

101Наталія15-06-2018 02:52

Слава Ісусу Хресту. Допоможіть, будь-ласка. Живу з чоловіком 8 років, є двоє діток. Чоловік постійно мене ображає, обзиває, до дітей каже погані слова.Все набагато погіршилось коли завагітніла вдруге, бо не хотів більше дітей.Я терпіла і мовчала бо боялася втратити дитину. Під час вагітності зрадив мені з геєм але я пробачила, бо хотіла, щоб діти мали тата. Після народження дитини довго не признавав малого, казав, щоб я його десь поділа, здала в інтернат. З часом малого полюбив,але до мене ставлення не змінилось. Я живу в постійному стресі, він морально мене добиває, звинувачує у всьому,каже що я ніхто.Коли я набралася сили і почала йому відповідати – він пішов. Дихати стало легше і я вирішила подати на розлучення. Він просить цього не робити але своєї вини не визнає. Вже колись таке було але нічого не змінилося. Що робити? Хочеться щоб діти мали тата але сил на нього вже немає. Церковного шлюбу в нас нема

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться безпосередньо до священика.

102Лілія17-06-2018 00:38

Слава Богу!

Я хочу запитати:

- чи правильно у молодому віці іти у монастир

- як сказати про це батькам та пояснити що це для мене важливо

- і якщо вони не погодятся, то буде правильно втекти

- як підготувати себе у прихід у монастир та як звернутися з цим до служителя

- чи дозволяється провідувати рідних

буду вдячна якщо допоможете)

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до настоятельки монастиря, до якого хочете вступити, або порадьтеся із священиком в духовній розмові.

103Анонім19-06-2018 00:31

Слава Ісусу Христу! Трохи більше місяця тому в мене помер дідусь. Чого не можна робити під час жалоби і скільки часу вона має тривати? Мені одного разу сказали, що не можна носити одяг червоного кольору. Це так?

о. Володимир

Слава Навіки! Не буду вдаватися у подробиці чого не можна. Скажу що потрібно. Потрібно молитися за упокій душі дідуся, а решта не суттєве.

104Віка24-06-2018 23:06

Слава Ісусу Христу!Я зустрічалась з одруженим чоловіком три роки.Дуже кохала його і вірила у його брехню, що він мене любить, що не живе з нею.Вісім місяців тому я завагітніла, і він сказав зробити аборт бо покине мене.Хоча вагітність була не випадковою.Він дуже просив мене цю дитину,розказував як хоче її, як буде її любити.За пів року до моєї вагітності я познайомила його з батьками,він обіцяв мені що розвінчається і моїм батькам,планували весілля,всі родичі знали і готувались.Коли я дізналась що вагітна була дуже щаслива,він теж.Але через два місяці він змінився,змушував щоб я вибирала або він або дитина,почав ображати мене.Тепер дізналась що він помирився із жінкою і разом з нею і його батьками принижують мене.Ні він,ні його батьки кажуть що не приймуть дитину,мені через місяць народжувати.Я ще нікому ніколи так не вірила як йому,він був для мене найдорожчою людиною.Дитину я дуже люблю,і не змогла іі вбити,тепер мої батьки і знайомі упрікають весь час чому я не зробила аборт.А я так люблю цю дитину бо вона його.Не можу ненавидіти його навіть після всіх його слів і дуже кохаю його.Молюсь в церкві за нього і щоб Бог допоміг щоб він полюбив нашого сина і в нас була щаслива сімя:я,він і наш син.

о. Володимир

Слава Навіки! Не розумію суті запитання. Прийдіть на розмову із священиком.

105Катерина04-07-2018 01:13

Слава Ісусу Христу! Маю питання щодо цілителів , які за тибетськими методами проводять сеанси(тобто дивляться чи є у людини вроки , прокляття , любовні заговори , чи широке біополе , чи відкриті всі чакри). Це все записують на листочок і передають священику. Скажіть , чи є це християнськими нормами.

о. Володимир

Слава Навіки! Це не є християнськими нормами.

106Розалія05-07-2018 23:43

Слава Ісусу Христу! Чи правда,що коли за святковим столом є 13 гостей,то хтось з присутніх протягом року помре?

о. Володимир

Слава Навіки! Це забобони і вірити в них гріх.

107АЛла09-07-2018 17:02

Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, чи можна православній людині отримувати таїнства у греко-католицькій церкві? ДЯкую

о. Володимир

Слава Навіки! Святі Тайни приймаємо у тій Церкві, до якої належимо.

108Надія11-07-2018 00:23

Слава Ісусу Христу! Дуже прошу допомогти мені подолати щоденні сумніви. Я одружена, чоловік зараз за кордоном. Сталося так, що пішла з друзями у місцеве кафе, де є жива музика. Мене запросив до танцю незнайомий хлопець. Я пішла. Під час танцю він підняв мене. Я попросила зупинитись і показала обручку. Він попросив вибачення. Ми дотанцювали танець і розійшлись кожен за свій столик.

Після цього випадку я ходила до сповіді, розкаялась із того, що танцювала і веселилася у забороненім часі, але про той випадок з хлопцем свідомо замовчала, хоча й пам'ятала під час сповіді. Подумала, що не варто забирати час у священика такими розповідями. Але після сповіді і ще під час мене мучили сумніви: чи не є цей вчинок гріхом (треба було відмовитись від того танцю) і чи не є моя сповідь святотатською.

Чоловікові я сказала, що таке сталося і пообіцяла більше не допускати подібного.

Дякую і вибачте за стільки тексту. Не знала, як коротше пояснити ситуацію. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Цей гріх потрібно було сказати на Сповіді. Затаювати гріхів не можна, бо це святотатство.

109Анонім12-07-2018 21:19

Слава Ісусу Христу! Дорогий Отче, маю серйозні проблеми з психікою вже більше 10 років. Довгий час не ходила до церкви, зараз ходжу часто і маю велику потребу ходити часто до причастя. хочу Вас запитати: чи можна брати причастя протягом місяця після сповіді, якщо зрідка можу сказати лайливе слово, нехотячи і неумисно. Мені важко кожного дня чи тижня сповідатися, я не витримую психологічно.Скажіть, будь ласка, чи можна перепросивши в умі Бога за це брати причастя? Щиро дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до священика, який Вас сповідає.

110Юлія26-07-2018 22:05

Слава Ісусу Христу!

Скажіть будь ласка чи можна взяти шлюб в церкві без розписки? Розписку і весілля хочемо зробити через пару років але для нас дуже важливий шлюб в церкві

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до священика, який буде давати Шлюб.

111Анонім31-07-2018 18:11

Слава Ісусу Христу!В неділю з моєю донечкою,якій 9 рочків ходили до сповіді і до причастя.Дитина ішла передімною і коли священник підносив до неї хлібчик,щоб запречастити,він зіскользнув з ложечки і впав на підлогу.Отець підняв і наново запречастив.Потім коли ми відійшли,я побачила на грудях в дитини крапельки вина і якось автоматично неподумавши стелла своїм пальцем.І замість радості після причастя відчула сильну тривогу за дитину.Чи є це якимось знаком.Чи може ми не гідні були цього дня причащатись,оскільки не правильно підготуватись.Мене це дуже мучить.Після служби вдома дитину почало нудити і боліти животик.Добре що хоч не вирвала.І вже третій день животик трохи мучить її,чи може це бути повязане з причастям.Стараюсь не думати про погане а воно сильніше за мене.Отче порадьте щось.Чи дуже я згрішила витерши своєю негідною рукою кров Ісуса і як це виправити?

о. Володимир

Слава Навіки! Не переймайтеся, Господь не дасть себе зневажити. На майбутнє будьте уважні, коли приступаєте до Святого Причастя.

112galinazabolotnaya@ukr06-08-2018 21:56

Слава Ісусу Христу,я була охрещена дома православним священиком і чоловік православний,живемо у шлюбі 13 років,маємо сина. і дуже хочу повінчатись у Костелі,бо з дитинства ходжу до костелу, і все життя вважаю себе римо-католичкою. В Костелі пішла до сповіді,потім до першого причястя,тепер вже і син пішов також. Всією сімєю ходимо до костеле,по маминій лінії всі католики.Підскажіть що можна зробити?

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до священика в Костелі.

113Анонім10-08-2018 02:10

Слава Ісусу Христу! Виникло таке питання: чи знають померлі наші думки? Наприклад, коли я уявляю якусь розмову з покійним (хоча і не звертаюсь до нього), або коли аналізую якусь ситуацію, яка була в житті і стосувалась його? Просто колись під час розмови з друзями говорила речі, за які мені було б дуже соромно перед покійним ( тоді він був ще живий). Він цього не чув і не знав. Тепер, через деякий час після його смерті, я згадала цю розмову, аналізувала її. І тепер боюсь, що зараз, читаючи мої думки, він дізнався те , про що я говорила(( І душа покійного може відчувати якісь емоції ( розізлитись, осуджувати, насміхатись і т.д.)?

о. Володимир

Слава Навіки! Душі покійних дуже потребують Ваших молитов. Тому моліться за них. Про інше не думайте.

114Гість19-08-2018 17:31

Слава Ісусу Христу! Хочу Вас спитати , чи може священик на Службі Божі двічі причастити одну і ту саму людину? Якщо так , то чому?

о. Володимир

Слава Навіки! Ні, намірено не може.

115Андрій24-08-2018 22:32

Слава Ісусу Христу! Я розписаний 2 роки шлюбу не брали,в нас є син і скоро народиться ще дитина!Ми часто сваримся за кожної дрібниці!порадьте що робити???

о. Володимир

Слава Навіки! Напевно причина в тому, що живете в гріху (без шлюбу). Зверніться безпосередньо до священика за порадою.

116Вікторія06-09-2018 09:14

Слава Ісусу Христу!Кажуть ,якщо дівчина(жінка)є вперше за хресну маму,то до дівчинки не можна йти за хрещену...чи є це правдою?

Вдячна за відповідь)

о. Володимир

Слава Навіки! Не вірте в забобони, бо це гріх.

117Олександра09-09-2018 23:36

Слава Ісусу Христу. Цікавить питання щодо хресту на могилі, оскільки планую ставити пам'ятник. Що з ним зробити після демонтажу, дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Розібрати на дві частини (зняти поперечку) і можна спалити, чи захоронити (закопати) на цвинтарі. Те ж саме, якщо є на хресті розп'яття (захоронити на могилі).

118Ірина17-09-2018 16:58

Доброго дня. У мене в травні було весілля, брали шлюб з чоловіком. Після весілля я стала постійно хворіти, то простуда, то вірус, перелом. Таке враження, що біди переслідують мене. Знаю що церква не вірить у 'вроки', але чи існують якісь перевірені церквою способи їх зняти?

о. Володимир

Слава Навіки! Перевірений Церквою спосіб: Щомісяця сповідатися, часто причащатися і перестати вірити у вроки.

119Марія01-10-2018 08:23

Слава Ісуса Христа!Я прийняла причастя і не ковтнула ще його, під час цього я чихнула і частина святого причастя випала в мене з рота. Після чого я підняла ту частинку але потім викинула на вулиці. Сама не знаю чому викинула, чи це гріх, та що робити?

о. Володимир

Слава Навіки! Бувають різні випадки, але викидати не треба. Підіть до Сповіді і розкажіть усе.

120Антон09-10-2018 15:33

Доброго дня Отче, будь ласка: допоможіть розібратися. Цієї неділі я був присутній на хрещенні свого похресника, нас було дві пари. Церква греко католицька, все так швидко пройшо що я навіть не тримав свого похресника на руках, або не компитентність священики чи моєї куми я так і не зрозумів, хоча вони всі троє тримали. Тепер я почуваюся постороннюю людиною для свого похресника.

о. Володимир

Слава Навіки! Не журіться, вистачає що Ви були присутні, і батьки дитини мали намір взяти Вас за хресного батька. А хто з чотирьох кумів буде "посторонній", покаже життя. Якщо будете добре виконувати свої обов'язки хресного батька, то ніколи не будете стороннім для свого похресника. Взагалі, бажаю щоб ніхто з усіх присутніх кумів не був стороннім для похресника.

121Галина15-10-2018 23:06

Слава Ісусу Христу! Отче, цікавить таке питання: у нас донька Злата (хрещена Софією). Скоро очікуємо ще на одну донечку. Хочемо назвати Софія ( але хрестити тим, що буде ближче до народження). Ніхто з людей не знає і не знатиме хрещених імен дочок. від так для всіх це будуть Злата і Софія. А їхні хрещен імена Софія та ін. наприклад Анна. Можна так?????

о. Володимир

Слава Навіки! Колись був у нас такий випадок. Наречений перед шлюбом попросив називати його Василем, а по документах і хрещений він Степан. Але так склалося, що Степаном Його ніхто не знає, всі кличуть Василем. Виникла певна колізія. Наречена в часі шлюбу, даючи згоду, мала б відповісти на запитання священика: "Чи маєш ти, Маріє (імена мною змінені) добру і непримушену волю взяти собі за чоловіка цього Степана, ЩО ЙОГО ТУТ ПЕРЕД СОБОЮ БАЧИШ ?" Але Вона бачить перед собою Василя. При чім тут якийсь Степан?!!! smile Якщо ж священик запитає, вживаючи ім'я Василь, то це неправда, бо стоїть Степан. Так кого вона ПЕРЕД СОБОЮ БАЧИТЬ? smile Гості спантеличені, бо Степаном його ніхто не знає, а Василем назвати не можемо, бо по всіх документах (в т.ч. свідоцтво про хрещення) він Степан. smile

Порада: якщо називаєте дітей двома іменами, то хрестіть їх двома іменами, і кличте двома іменами. Ім'я даємо дітям на все життя. Щоб часом вони потім не мали проблем навіть юридичних (дві Софії?). А якщо "...Ніхто з людей не знає і не знатиме хрещених імен дочок...", тоді навіщо їх тими іменами Хрестили?

122Ольга08-04-2019 13:00

Слава Ісусу Христу! Отче, прошу сказати, чи можна взяти церковний шлюб без реєстрації в РАЦСі?

Дякую!

123Олеся18-07-2019 18:54

Слава Ісусу Христу! На жаль, ми живемо у такому світі, де існує страшне слово “війна”,коли треба брати в руки зброю і захищати територію рідної землі. А що ж робити християнам, коли мова йде про війну, де вбивають людей і без зброї вижити складно на полі бою. Якщо кожен буде відмовлятися від виконання свого обов'язку захищати країну, хіба це не зрада і не гріх?

124Сергій09-08-2019 17:46

Слава Ісу. Маю таке питання. Живемо вже довго разом із дівчиною. Хочемо одружитися, плануємо дітей. Але не можу в перспективі одружитися, адже юридично не дозволяє того закон (є так би мовити біженцем із рф, але етнічно українець). Чи можна укласти шлюб в такій ситуації в церкві?

125Сергій09-08-2019 17:49

Слава Ісу. Маю таке питання. Живемо вже довго разом із дівчиною. Хочемо одружитися, плануємо дітей. Але не можу в перспективі одружитися, адже юридично не дозволяє того закон (є так би мовити біженцем із рф, але етнічно українець). Чи можна укласти шлюб в такій ситуації в церкві?

126Руслан16-08-2019 19:15

Слава Ісусу Христу.

Св'ятий отче, в мене другий раз в житті порвалась вервичка. Чи має це якесь значення? Насторожує мене те, що мав внутрішню потребу помолитись і після того як я її дістав вона просто розлетілась з руки. Щастя що це сталось вдома і я зібрав її.

Перший раз вервиця порвалась коли в 2015 році мене переводили в госпіталі з реанімації у відділення, але тоді вона розпалась на вулиці і я не мав ні змоги ні сил її зібрати, про що чесно кажучи шкодую, адже вона пройшла зі мною весь 2014 рік і зиму 2015. Санітарочка тоді мене заспокоювала і сказала одну фразу - "Значить будеш жити. Бог любить тебе і забрав з нею все погане."

З нетерпінням очікую Вашої відповіді.

Дякую

127Ivanna26-12-2021 04:25

СІХ!

Підкажіть, будь ласка, чи вважається миття будинку сіллю якимось недозволеним для християн способом. Дуже багато інформації про очищення від негативної енергетики вдома за її допомогою, як оберіг чи все це забобони?

Буду вдячна за відповідь. Дякую!

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)