Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Недбалий думає про те, щоб почути на молитві «амінь», а того, хто молиться тверезим умом, не обтяжує тривала служба." (Св.Єфрем Сирійський)

«АЛЬТЕРНАТИВА» Є ВІДПОВІДДЮ НА ЗАПОБІГАННЯ СУЧАСНОЇ СУСПІЛЬНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Переглядів: 2773Коментарі: 0

Ще одна проблема нашого українського суспільства, яка накладається на без того складну суспільно-політичну ситуацію у країні, знаходить свій відгомін у кількаденних фахових заходах у вічному місті.

З 17 по 19 червня відбулась Міжнародна Конференція по боротьбі із наркотиками у Римі (Італія).

Нещодавно також дізнався від лікаря-нарколога дражливу звістку українських реалій. Виявляється, що для бажаючого отримати наркотичну речовину, не складає труднощів її придбати. Для більш обізнаних є можливості замінників у аптеках, у вільному доступі, для традиційних користувачів – давно відомі шляхи так званих «точок», місць їхнього розповсюдження. Те, що колись для наших громадян представлялося як щось далеке й невідоме, сьогодні це вже не сюжети із латиноамериканської Мексики чи європейських Нідерландів, але реальні буденні факти із нашого життя – наших рідних, близьких, знайомих, співвітчизників.

Учасники вже 31-ої сесії даного римського заходу мали можливість почути і звернення Святішого Отця Франциска, а саме його зауваження та думки з приводу даної проблематики у світлі християнського бачення, які можуть стати корисними для тих, кому не байдужа доля уражених цією недугою: «Ні жодному виду наркотиків. Просто. Жодному виду наркотиків… Праця над подоланням цього є недостатньою. Необхідно працювати над запобіганням цьому!» Папа наголосив, що легалізація так званих легких наркотиків не є жодним вирішенням проблеми, а шукання шляхів мінімальної шкоди та медичного супроводу, які у своєму процесі зцілення не мають цілі абсолютного відкинення наркотиків із життя узалежненого – не є ефективними по своїй сутності.

У згаданій проблемі дуже часто лунають заклики до запобігання цьому лихові із різноманітними пропозиціями та заходами. І вони загально є відомими – це медичні, реабілітаційні, терапевтичні і інші центри, спрямовані на допомогу та вирішення нарко-, алко- та інших згубних залежностей. Проте, відверто й очевидно розуміємо, що цього є замало, недостатньо. Важливим у цьому стало зауваження папи Франциска, який бачить однією із ефективних відповідей на цей кричущий виклик – це альтернативні заходи: «Наркотик не перемагається наркотиком! Наркотик – це є зло, а зі злом не може бути компромісів… Та щоб сказати це «ні» є потреба сказати «так» життю, любові, ближньому, вихованню, «так» спорту, «так» праці, «так» більшості джерел для праці».

Шлях ефективної відповіді на цю болючу проблему є справді створення і розвиток альтернатив. Тоді саме вони займуть місце отої гнітючої пустоти – відсутності роботи, спорту і т.д.. Обов’язком віруючого є бути поряд узалежнених і стражденних осіб, бо в противному разі ми не слідуватимемо за Христом як своїм вчителем і як прикладом для наслідування. Ціллю такого християнського супроводу узалежнених є відкривати гідність людської особи, яку руйнують наркотики, бути біля таких людей, не відкидати їх.

Відомий мені, вищезгаданий лікар-нарколог приймає щодня близько сорока осіб – уражених цією страшною недугою. Це особи, які через своїх рідних, а чи за власної ініціативи звернулися до лікаря по допомогу. Скільки ж їх поза межами українських лічниць? Тисячі, мільйони?

Мабуть, доречним тут є пригадати євангельський уривок, у якому Христос повчає: «Хто вдарить тебе в праву щоку, оберни до нього й другу» (Мт 5,39). Можливо, саме ця друга щока і є альтернативою, виконанням Христового заклику, що пропонує й папа для відповіді на загрозу узалежнення, на «удар», який лякає, калічить, вбиває тисячі й мільйони осіб різної статі і віку у світі та в Україні. Доречним тут також згадати й інші наші суспільні загрози, які вимагають своїх альтернатив щодо захисту та пропагування життєво необхідних українському суспільству цінностей: гідності людської особи, спільного блага, єдності та миру…

о. Олег Лука

Джерело:КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)