Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Церква є духовний рай, у ній — дерево життя, святий жертовник примирення, з якого струмує життя вірним, що його полюбили." (Св.Єфрем Сирійський)

Архів запитань до священика (2)

Переглядів: 14597Коментарі: 0
  1. Ігор | 2014-01-14 в 23:49:00

    Христос Рождається! Скажіть, будь ласка, чи є жалоба за померлими родичами? А то одні люди говорять, що є, інші- нема; яка офіційна позиція Церкви? Дякую.

    Відповідь:

    Славіте Його! Жалоба за померлими належить до звичаїв (традиції) нашого народу. Церква не регламентує і не визначає приписів до народних звичаїв, також не скасовує їх, і не проголошує нових. Церква закликає і заохочує пам'ятати про померлих, зокрема в молитвах і Богослужіннях. Звідси і походить звичай Церкви служити панахиди за померлими в 9 , 40 день, а також в річницю смерті. Добре є сповідатися в ці дні і приймати Святе Причастя. Радимо також щодня молитися ранком і ввечері за померлих окремі молитви, щоб Господь пробачив їм гріхи і взяв їхні душі до Неба.

    о. Володимир.

  2. Ігор | 2014-01-19 в 17:21:52

    Христос Рождається. Отче, хочу знати чи у свята Собор Івана Хрестителя (20 січня) і Трьох Святителів (12 лютого) обов"язково утримуватись від важкої праці (наприклад, будівництво)і бути присутнім на Службі Божій в храмі. Дякую.

    Відповідь:

    Славіте Його! В Свято Трьох Святителів (12 лютого) обов"язково утримуватись від важкої праці і бути присутнім на Службі Божій в храмі. Свято Собору Івана Хрестителя (20 січня) таких обов"язків не накладає.

    о. Володимир

  3. Саша | 2014-01-21 в 20:57:45

    Христос Народився!

    Підскажіть будь-ласка чи може мій друг бути на весіллі за дружбу якшо він являється хресним батьком???

    Дякую наперед за відповідь...

    Відповідь:

    Славіте Його! Церква не видає жодних приписів до народних звичаїв. Дружба і Дружка - це народні звичаї. При звершенні Святої Тайни Подружжя Церква вимагає двох свідків.

    о. Володимир.

  4. Петро | 2014-01-22 в 18:52:20

    Христос народився!

    Підкажіть, будь ласка, чи можна молитися за померлого родича, який був в організації свідків Єгови (та не був хрещений в Церкві, а тільки в тій організації)?

    Дякую!

    Відповідь:

    Славіте Його! За таких осіб Церква не молиться урочисто (похорон, літургія, панахида, парастас і т.д.) Що до Ваших приватних молитов, то поступайте як вважаєте за потрібне, поручаючи ті речі Божому Милосердю.

    о. Володимир

  5. Yaroslav | 2014-01-26 в 21:43:52

    Христос Рождається!Скажіть будь ласка скільки разів у день можна приймати Святе Причастя????

  6. о. Володимир | 2014-01-26 в 22:19:00

    Славіте Його! Святе Причастя можна приймати лише один раз в день.

  7. Володимир | 2014-02-14 в 23:08:48

    Слава Ісусу Христу.

    Чи можна в неділю або свята йти в перукарню і стригтися.Дякую.

    Відповідь:

    Слава Навіки! «Пам'ятай про суботній день, щоб святити його. Шість днів працюватимеш і робитимеш всяке діло твоє. День же сьомий - відпочинок на честь Господа, Бога твого. Не робитимеш ніякого діла» (Вих. 20,8-10; Пор. Втор. 5, 12-15). 2172 Діяння Бога є взірцем для людського діяння. Якщо Бог «спочив» сьомого дня (Вих. 31,17), то і людина повинна також «не працювати» і дати іншим, особливо вбогим, «щоб перевести духа» (Вих. 23,12): субота припиняє щоденну працю і дає відпочинок. Це день протесту проти рабства праці та культу грошей (Пор. Неєм. 13, 15-22; 2 Хр. 36, 21). 2185 У неділю та в інші дні встановлених свят вірні стримуються від роботи або діяльності, яка є перешкодою для віддавання належної пошани Богові, радості, притаманній Дневі Господньому, для виконування діл милосердя і відповідного відпочинку, духовного і тілесного (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 1247.).--- Це витяг з Катихизму Католицької Церкви. Справа в духовному розумінні самого свята, яке навіть не повинно допустити думки про звичайні побутові клопоти. Тим більше, що цю роботу можна виконати в будь-який інший день і час. В давній традиції нашого народу закладена велика пошана до святкового дня. Не радив би і Вам цього робити, бо спонукаєте перукаря виходити в святковий день до праці.

    о. Володимир

  8. Володимир | 2014-02-14 в 23:11:30

    Слава Ісусу Христу.Чи монахи студити які є в Колодіївці є підпорядкованій нашій церкві.Чи можна туди їхати?

    Дуже дякую.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Монахи студити в Колодіївці є підпорядковані нашій Церкві. Якщо є на те причина, то можна туди їхати.

    о. Володимир

  9. ірина | 2014-02-20 в 04:27:28

    Слава Ісусу Хресту.Отче порадьте мені,як мені правильно повестися.Я працюю на ринку продавцьом,і навпроти мене стоіть моя родичка.Кожного ранку вона обходить свічкою магазин,і хрестить двері в мою сторону таке враження що вона робить це не доброі волі. Справа в тому ,що раніше в мене дякувати Богові були успішні,а тепер після таких сцен невдало.Хоча я говорила про це в голос,нічо донеі недоходить,а ще гірше починаэ на мене нападати,що я грішниця що ми одержимі.Так я э грішна людина яка потребуэ Божоі благодаті,але чого я нерозумію я незнаю.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Не звертайте на це увагу. Моліться, сповідайтеся і причащайтеся і нічого Вам не станеться. А ще окропіть свій магазин Свяченою Водою.

    о.Володимир

  10. Ярослав | 2014-02-20 в 16:39:16

    Чи правдивим є пророцтво о.Германа Будзінського ?????

    Відповідь:

    Слава Навіки! Я б поставив питання інакше: Чи взагалі це "пророцтво" належить о.Будзінському? Отці Студити кажуть, що ні.

    о.Володимир

  11. Марта | 2014-02-23 в 22:41:38

    Слава Ісусу Христу!

    Синод Єпископів УПЦ КП прийняв рішення - не молитися за владу під час Літурґії.

    Я так розумію, що це було емоційно-політичне рішення, а не церковне. Але… за декілька днів після цього злочинна влада впала!

    Чи не є це свідоцтвом того, що за покидьків молитися не треба?!...

    Відповідь:

    Слава Навіки! Я б не пов'язував ці дві речі. Христос, вмираючи на Хресті, молився за тих, які Його розп'яли. Тому потрібно молитися за ворогів... А Ви не думаєте що ця влада впала завдяки молитвам ?

  12. Марта | 2014-02-25 в 10:19:23

    Слава Ісусу Христу!

    Справді так, це зрозуміло.

    Але чи ж би Преосвященні Владики забули про це?!!!... Та НАПЕВНО ж – НІ! Я так думаю, що то був крик їх душі - крик відчаю, розпуки і безнадії… Напевно вони не дуже повірили у те, що віддаючи наказ розстрілювати ДЕСЯТКИ БЕЗБОРОННИХ людей – хтось міх не знати, що коїть…

    Честь і Шана УСІМ учасникам Майдану!

    Честь і Слава УСІМ покаліченим і понівеченим Майданівцям!

    СЛАВА і ВіЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!!!

  13. Ярослав | 2014-03-01 в 14:23:36

    Слава Ісусу Христу!!!Чому у піст не можна їсти м'ясо????

    Відповідь:

    Слава Навіки! Прошу читати:

    http: // olha-church.org.ua /web/page/pravyla-postu-v-ukrayinskij-greko-katolyckij-cerkvi

    http: // olha-church.org.ua /web/page/vitjagi-z-dokumentiv-sinodiv-ugkc-pro-posti-ta-sluzhinnja-liturgiyi-u-velikij-pist

    http: // olha-church.org.ua /web/page/svjatuj-velukuj-pist

    о. Володимир

  14. Любов | 2014-03-04 в 20:45:09

    Слава Ісусу Христу!Скажіть чи можна відвідувати церкву і приймати Святе Причася,коли є місячні

    Відповідь:

    Слава Навіки! Можна.

  15. Наталія П. | 2014-03-08 в 16:21:37

    Слава Ісусу Христу! Скажіть чи можна хрестити дитину в б/у білому одязі ( позичене або куплене по оголошенні-дешевше ніж в магазині), бо деякі говорять що цей одяг є оберегом і нікому зичити і продавати не можна, особливо чужим людям. Чи правельно це чи це забобони?? дякую

    Відповідь:

    Слава Навіки! Хрестити дитину можна в будь-якому одязі. Символом білої одежі є крижма (біле полотно, яке тримають куми, і в яке хрещену дитину сповиває священик). Не обтяжуйте себе і дитину забобонами.

    о. Володимир

  16. Марічка | 2014-03-09 в 17:41:06

    Прошу допомоги . Я вагітна на 6 місяці вагітність плановану але ще до її настання з'являлася думка цього робити не варто.Бо з дитинкою буде не все в порядку..і коли завагітніла почалась страшна дипресія. Життя ніби закінчилось хотіла навіть зробити аборт хотіла вбити себе....відчуття ніби вже все сталось в голові страшні думки .Сповідь дає коротке полегшення. Психолог не дуже допоміг. А най гірше що останні Узд показує що в маленької можливо є проблеми. Це все через мене шо робити ДопоможІть прошу.

    Відповідь:

    Якщо Сповідь все таки дає полегшення, то прошу частіше сповідатися і приймати Святе Причастя. Думаю, варто звернутися до психотерапевта (не до психолога і не до психіатра, бо це різні фахівці). Просіть священика, щоб читав над Вами молитви. В моїй практиці був такий випадок з однією жінкою, і все пройшло коли народила дитину. Тому, думаю, що ці речі тісно звязані з вагітністю і відповідно з пологами все пройде. Потрібно трохи потерпіти. Що до психотерапевта: п. Олег Романчук, Український Католицький Університет, спробуйте проконсультуватися.

    о. Володимир

  17. марічка | 2014-03-10 в 11:23:34

    Дуже дякую скажіть прошу чи міг це мене Бог чи ангел чи інтуїція попереджати ще перед вагітністю що не варто того Робити.? Бо я чисто повірила шо то було передчуттям.

    Відповідь:

    На мою думку зараз варто подумати не над тим, які передчуття були, а як зберегти дитину і власне здоров'я. В нашому храмі діє "Школа народжувати" по вівторках о 16.30, раджу Вам її відвідувати, там знайдете багато відповідей на свої запитання.

    о. Володимир

  18. Наталія | 2014-03-13 в 00:37:45

    Слава Ісусу Христу!Чи можна 50псалом молитись від себе,тобто-я згрішила,зло вчинила і т д.?

    Відповідь:

    Слава Навіки! Можна. Моліться на Божу Славу.

  19. Христина | 2014-03-15 в 12:40:10

    Слава Ісусу Христу! Чому кажуть, що в суботу нема посту? Відносно неділі розумію, бо це день воскресіння Христа і смутку не повинно бути, а от субота?

  20. Надія | 2014-03-15 в 14:01:23

    Слава Ісусу Христу! Хочу вас запитати коли св"яткується день Ангела ЛіліІ? Дякую.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Наразі не знаходжу у нашому календарі свята Лілії (може хтось знайде, то підкажіть smile ) Але не сумуйте! Ви маєте шанс прожити так своє життя, щоб Ваше ім"я пізніше внесли до Церковного календаря. Отже Ви станете першою Святою на ім"я Лілія ! smile Лілія - це символ чистоти і невинності. На іконі Благовіщення зображують Ангела, який тримає в руці лілію, думаю, що можна святкувати на Благовіщення.

    о. Володимир

  21. Тетяна | 2014-03-18 в 16:57:12

    Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, як часто після Сповіді можна приймати святе причастя. Дякую

    Відповідь:

    Святе Причастя можна приймати лише тоді, коли на душі немає тяжкого гріха і Сповідь була не пізніше як місяць тому. Тяжкий гріх - це свідоме і добровільне порушення Божої Заповіді в важливій речі. СВІДОМЕ - це тоді, коли розуміємо і зовсім адекватно оцінюємо що наш вчинок буде злим, тобто ми про це чітко знаємо, ми свідомі свого поступку. ДОБРОВІЛЬНЕ - чи хочемо зробити цей злий поступок, чи ні. Це є вибір згрішити чи ні. В цьому виборі нам ніхто насильно не перешкоджає. Що до важливої речі, то треба дивитися які наслідки будуть з цього поступку (для душі і тіла нас самих, чи для душі і тіла наших ближніх). Щоб гріх був тяжким, потрібно обв'зково дві умови - свідомість і добровільність. Якщо бракує однієї з умов, гріх тяжким не буде. Тому перед тим, як прийняти Святе Причастя, треба добре себе випробовувати, тобто РОБИТИ ІСПИТ СОВІСТІ, чи бува немає часом свідомих і добровільних гріхів, незалежно чи сповідався місяць тому, чи день тому. Для цього Церква поручає вірним сповідатися досить часто, щоб у випадку сумніву могли просити в священика поради що до приймання Святого Причастя.

    Варто також розрізняти де є гріх, а де спокуса до гріха. У випадку спокуси Церква поручає приймати Святе Причастя часто, щоб побороти спокуси. Щоб навчитися розрізняти свої вчинки, знову ж радимо часто сповідатися і радитися в свого духівника. Всі ці речі є індивідуальні і залежать від багатьох обставин (усвідомлення своїх вчинків, рівня духовності, залежності від гріхів, вчинків з немочі людини чи з інших причин). Тому, в залежності від наміру, обставин та різних причин для однієї людини той самий вчинок може бути тяжким гріхом, для іншої - ні. Є категорія людей, які надто спрощують, кажучи: "Я не вбив і не вкрав, тому тяжкого гріха не маю і можу Причащатися". Ця думка є помилковою!!!

    Тому, щоб узагальнити, раджу часто причащатися, попередньо отримавши поради від духівника в сповіді. Не можна причащатися без Сповіді, коли совість нам підказує, що маємо на душі свідомий і добровільний гріх. Читайте Катихизм Католицької Церкви!

    о. Володимир

  22. Дарія | 2014-03-19 в 19:59:39

    Слава Ісусу Христу!Скажіть,будь ласка,чи вважається оральний секс до весілля гріхом, він же не позбавляє невинності?

    Відповідь:

    Незалежно, до весілля, чи після весілля, чи взагалі, оральний (чи інші види збочень) секс, є тяжким гріхом, що кличе про пімсту до неба (СОДОМСЬКИЙ ГРІХ). Прошу читати Катихизм, а також Святе Письмо, зокрема розділ про спалення Содоми і Гомори.

    Що до невинності, то тут потрібно розуміти, що вона втрачається не в статевих органах, а в серці (в душі). Кожен тяжкий гріх, а зокрема гріх нечистоти позбавляє душу людини невинності, і робить її Божим ворогом.

    о. Володимир

  23. Марта | 2014-03-22 в 13:57:10

    Слава Ісусу Христу!

    Хочу з`ясувати, чи у Хрестопоклонну Неділю зобов`язує піст7

    Бо існує думка, що у цей день має бути навіть строгий піст.

    Як і така навіть... - що взагалі нема посту цього дня???!!!rolleyes

    Відповідь:

    Слава Навіки! Думка про строгий піст існує (навіть відомо про такий звичай), але офіційна думка Церкви каже, що Неділя є спомином Воскресіння Христового, тому немає посту в Неділю.

    о. Володимир

  24. світлана | 2014-03-23 в 11:59:33

    Слава Ісусу Христу!9 днів назад померла моя мама. Про які окремі молитви йде мова?Будь -ласка дайте відповідь на моє запитання. Щиро дякую.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Жертвуйте Святу Літургію і Панахиду за душу померлої, там сконцентровані всі молитви за померлих, які також вдома можете молитися приватно.

    о. Володимир

  25. Ася | 2014-03-23 в 15:14:09

    Чи можна молитися такі молитви,як "Таємниця щастя" попередньо не посповідавшись з тяжких гріхів. В обітницях цих молив є перенесення після смерті виключно до раю. То чи збудеться це, коли я не посповідаюсь перед тим?

    Відповідь:

    Якщо помрете хоч з одним тяжким гріхом не висповіданим, нажаль, на Вас чекатиме вічна кара в пеклі. Читайте Катихизм. "Таємниця щастя" не є щось магічного, що звільняє від покаяння і праці над собою. Тяжкий гріх є страшною образою Бога, і тут не просто посповідатися треба, а щиро каятися і гірко плакати треба, а тоді молитися "Таємницю щастя" в надії, що Господь Вас вислухає, і змилується над Вами. Помилково є ставити Бога в "умови": ось я помолився "Таємницю щастя", і Бог мені зобов"язаний надати місце виключно в раю.

    о. Володимир

  26. Катерина | 2014-03-25 в 11:01:52

    Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть чи є тяжким гріхом самозадоволення? І як сказати про це на сповіді? Допоможіть будь ласка...

    Відповідь:

    Слава Навіки! Так, це тяжкий гріх і потрібно визнати його на сповіді. Потрібно так і сказати: маю гріх (гріхи) самозадоволення.

    о. Володимир

  27. Юрко | 2014-04-03 в 21:03:20

    Слава Ісусу Христу! Отче, зараз люди масово прибирають могили на кладовищах, прикрашають памятники і хрести масою штучних квітів і вінків, старі спалюють і повзе отруйний дим... Чи не настала пора розпочати широку кампанію проти цього? Може було б можливим і відмовитись від вінків на похоронах? Дякую.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Кампанія вже розпочата. //news.ugcc.org.ua/news/naperedodnі_velikodnya_v_ugkts_vchergove_zaklikayut_vіdmovitisya_vіd_shtuchnih_vіnkіv_ta_kvіtіv_69972.html

    о. Володимир

  28. Yaroslav | 2014-04-05 в 20:50:23

    Слава Ісусу Христу!!!Чи є погані думки тяжким гріхом?

    Дякую!

    Відповідь:

    Слава Навіки! Все буде залежати від того, як довго Ви застановляєтеся над ними, як відноситеся до них, які наслідки на душі чи на тілі від таких думок, тобто, чи могли такі думки в подальшому привести до конкретного гріха. Грішні думки, які відганяєте від себе це не гріхи - лише спокуси. Грішні думки, яким віддаєтеся з уподобанням - це гріх.

    о. Володимир

  29. Таня | 2014-04-06 в 17:04:39

    Слава Ісусу Христу!!! Скажіть будьласка чи можна носити речі померлих? Дякую!

    Відповідь:

    Слава Навіки! Не бачу в цьому жодних проблем. Це Вам вирішувати.

    о. Володимир

  30. наталя | 2014-04-06 в 22:22:36

    Слава Ісусу Христу.Підкажіть будьте ласкаві Отче чи можу я заходити до церкви,якщо у мене пів року тому внутрішньоутробно померла дитинка.Якщо ні, то що потрібно зробити?Дякую!

    Відповідь:

    Слава Навіки! Не тільки можна, але дуже потрібно було відразу прийти до церкви і просити священика, щоб прочитав над Вами молитву. Зробіть це. Ви що пів року не ходили до Церкви? ohh

  31. Володя | 2014-04-08 в 09:33:35

    Слава Ісусу Христу.Я в час великого посту пощу не їм м"яса .Дружина варить борщ і каже, що він варений на м"ясі.Чи можна їсти борщ коли я пощу?Дякую за відповідь.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Не порушує посту приготування їжі на основі смальцю, тваринного жиру в цілому. Скажімо коли готуємо їжу: смажимо, заправляємо, додаємо. Також не порушує посту споживання їжі, яка готувалась з додаванням м’яса: коли в борщі чи супі (іншій страві) знаходиться м’ясо (при умові споживання лише самої страви, без м’яса, що у ній). Читайте //olha-church.org.ua/web/page/pravyla-postu-v-ukrayinskij-greko-katolyckij-cerkvi

    о. Володимир

  32. Oksana | 2014-04-08 в 12:14:07

    Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка як правильно в домашніх умовах молитися Акафіст? Які необхідно молитви прочитати перед тим як розпочинати, які на закінчення? Велике дякую!

    Відповідь:

    Слава Навіки! В Ім'я Отця і Сина...(3р. знак Св. Хреста) Молитвами Святих Отців наших Господи Ісусе Христе, Сину Божий помилуй нас. Амінь. Слава Тобі Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний... і по Отче наш, як в звичайних щоденних молитвах і далі Акафіст. По закінченні Акафісту: Слава Отцю і Сину і Святому Духові, і нині і повсякчас і на віки віків. Амінь. Господи помилуй (3р.) Благослови. Молитвами Святих Отців наших Господи Ісусе Христе, Сину Божий помилуй нас. Амінь. В Ім'я Отця і Сина...(3р. знак Св. Хреста).

    о. Володимир

  33. Ігор | 2014-04-08 в 13:46:46

    Слава Ісусу Христу! Чи вважається гріхом купляти у магазині в неділю чи свято. Якщо я з друзями в свято вийшов на природу щоб відпочити,а по дорозі дещо купили у магазині.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Гріха не буде, якщо це було необхідно. Про Святкування Неділі і свята читайте тут //olha-church.org.ua/web/page/27-ma-nedilja-po-zislanni-svjatogo-duha

    о. Володимир

  34. Іриночка | 2014-04-09 в 13:12:21

    Слава Ісусу Христу, скажіть будь ласка отче, я маю іти за куму, мені 16 я маю одягати хустину на голову?

    Що дарує хресна мама похреснику?

    Чи обовязково одягати вишиванку?

    Відповідь:

    Слава Навіки! Хустину має одягати заміжня жінка. Що дарувати, чи що одягати на хрестини це Ваш вибір. Звичайно, що хресні повинні подбати за крижму (білу тканину) і хрестик для дитини. Решта читайте тут //olha-church.org.ua/web/sv-tajna-hreshhennja

    о. Володимир

  35. Ганна Вітер | 2014-04-09 в 21:33:16

    Слава Ісусу Христу!

    Отче, прошу дати поради. У мене з батьками чоловіка виникла суперечка, чи у Вербну Неділю триває піст. Хочу сказати, що мій піст полягає не у тому, що так написано, а у тому, що відчуваю потребу постити, оскільки зараз в країні така ситуація, що молишся практично цілодобово за свою країну і своїх людей. Душа потребує посту, відчула то. Але не хочу вступати в суперечки в батьками, оскільки вони на Вербну Неділю планують святковий стіл із м’ясними стравами. На що я сказала, що зараз триває піст, і м’яса не їстиму до Пасхи. Мені встидно, але направду я не знаю де знайти точну інформацію чи триває піст на Вербну Неділю. Батьки мають церковний календар, де вказано що у Вербну Неділю посту немає, і направду важко щось тому заперечувати))

    Відповідь:

    Слава Навіки! В усі Неділі року (в тому числі і у Вербну Неділю) посту немає, бо в цей день Христос Воскрес. Але слід пам'ятати, що в часі посту є т.зв. заборонений час для весіль і гучних забав. Читайте //olha-church.org.ua/web/page/pravyla-postu-v-ukrayinskij-greko-katolyckij-cerkvi

    о. Володимир

  36. Юлія | 2014-04-11 в 11:11:12

    Слава Ісусу Христу!Я греко-католичка,чоловік православний,шлюб брали у католицькій церкві,в якому проживаємо 8 років.Проживаємо у рідному місті чоловіка.Я не хочу ходити у православний храм,а в католицький чоловік не дозволяє ходити.В такому випадку не ідемо до жодного з них.Я слухаю літургію через інтернет сповідаюсь тоді коли їду до рідного міста(3р на рік).Чоловік вже 8 років не сповідався,каже через те, що я не хочу ходити з ним до православного храму.Чи матиму я гріх отче,якщо піду з ним ,щоб він хоч посповідався?Будь ласка порадьте хоч щось!

    Відповідь:

    1) Слава Навіки! Як Греко-Католичка Ви не маєте права користати із Святих Тайн в Церквах іншої конфесії, бо це тяжкий гріх зради своєї Віри. Коли Ви вінчалися в Греко-Католицькій Церкві, Ваш чоловік повинен був дати письмове запевнення, що не буде забороняти Вам визнавати свою віру, а також не заборонятиме хрестити і виховувати дітей в Греко-Католицькій вірі. Тільки після цього Ваш місцевий Єпископ мав дати Вам дозіл вінчатися. В іншому випадку мішане подружжя (так називається подружжя, до якого належать подруги різних конфесій) має перешкоду для вінчання. Іншими словами: священик сам без дозволу місцевого єпископа не має права уділяти такий шлюб.

    Якщо були дотримані всі вище описані умови, то Ваш чоловік просто Вас обманув. Якщо не були дотримані умови, то тут стоїть питання важності Вашого шлюбу. Радив би Вам звернутися з цим питанням до свого Греко-Католицького священика, або навіть і до єпископа.

    о. Володимир

    2) Слава Ісусу Христу! Відповідаючи на Ваше запитання, хочу зазначити наступне: 1. Ви отримали шлюб в католицькій церкві. Згідно норм католицької церкви Ваш шлюб кваліфікується як мішане подружжя, в даному випадку шлюб католички і православного. Перед отриманням шлюбу Ви мали заповнити подружній протокол, де повідомляється православну сторону, що католицька сторона зберігає свою віру, діти виховуються в католицькій вірі, а подруги навзаєм респектують релігійні потреби один-одного. Єпархіальний греко-католицький ( римо-католицький) єпископ зі свого боку дає спеціальний дозвіл для такого подружжя.

    2. Заборона чоловіком відвідувати Вам католицький храм є грубим порушенням Ваших базових релігійних потреб, як також норм цивільного і церковного законодавства. Зрештою ніхто в подружжі не скасовував поняття любові, пошани до свого подруга, які відкривають сторонам можливість з респектом ставитись до релігійних потреб одне-одного. 3. Коли б Ваш чоловік щиро ідентифікував себе з котроюсь з православних церков в Україні, то дотримувався б навчання цієї церкви. Занедбання Таїнства сповіді протягом восьми років свідчить про серйозну духовну кризу християнина. Перекидати вину на дружину в такому випадку є не відповідально і в корені не правильно. 4. Ви маєте святий обов"язок зберігати свою віру, а отже, сповідатись і причащатись в своїй церкві, за винятком, коли є фізична, або моральна неможливість потрапити довший час (протягом 30 днів) до свого священика, бо це, наприклад, є така територія, де відсутній католицький священик, тоді Ви можете звернутись по Святі Таїнства до православного священика. Так приписує католицьке церковне право, але це винятки. У Вашому щоденному житті Ви приймайте Таїнства Сповіді і Євхаристії в католицькій церкві, однак, зважаючи на статус мішаного подружжя, не буде проблемою, коли Ви підете час-від-часу на Службу Божу з Вашим чоловіком в православний храм, а Ваш чоловік, приймаючи Таїнства Сповіді і Євхаристії в своїй церкві, аналогічно, як Ви,час-від-часу піде на Службу Божу з Вами в католицький храм.

    о.Демків Ігор

  37. Ольга | 2014-04-13 в 20:23:13

    я зустрічаюсь з хлопцем рік і 3 місяці. я вроді відчуваю що він любить мене. я хочу щоб ми були і в майбутньому разом але іноді він говорить такі речі що я сумніваюсь що він також хоче щоб в нас було спільне майбутнє. одного разу ми говорили і він сказав так: поки що в мене в планах нема тебе кидати але далі я не знаю. Підскажіть будь ласка які є молитви щоб зберегти стосунки

    Відповідь:

    Слава Навіки! Сповідайтеся щомісяця і приймайте Святе Причастя. Молитися можна любі молитви, які Вам до вподоби. Старайтеся, щоб зберегти стосунки в чистоті. Бо там де гріх (я маю на увазі передшлюбні статеві відносини) там ніколи не буде добрих стосунків. За це в першу чергу моліться.

    о. Володимир

  38. Олександра | 2014-04-14 в 02:30:27

    Слава Ісусу Христу !

    Чи було би правильно порадити Юлії - питання 44 і 45 від 11,13.04.2014р - ходити з чоловіком до церкви-

    Християнської,хоч і іншого обряду - але не приймати там Причастя? Адже наш Патріарх і Єпископи приймають участь в урочистих Богослуженнях в ХРИСТИЯНСЬКИХ церквах інших обрядів ( бачимо це зокрема і по телеба-ченню) Отже це не може бути гріхом

    А взагалі Ви, отче, добре радите ,що це найкраще прийти і обговорити це зі священником докладно Напевно якісь подробиці допоможуть вирішити проблему не руйнуючи подружжя

    Відповідь:

    Слава Навіки! Тут слід було б відрізнити, що таке ВІРА, а що таке ОБРЯД. Так, справді наш Патріарх і Єпископи приймають участь в урочистих Богослуженнях в ХРИСТИЯНСЬКИХ церквах інших ОБРЯДІВ (і бачимо це зокрема по телебаченню), але не іншого віросповідання. Тут також йдеться не просто про богослужіння (молебень, панахида, акафіст і т.д. тут нема жодних перешкод), а про Святі Тайни. Не було ще такого випадку, коли наш Патріарх, чи Єпископ служив Святу Літургію (Св. Тайна Євхаристії) з кимсь з Єпископів УПЦ МП, чи УПЦ КП чи іншої конфесії. Святу Літургію можемо разом служити тільки з тими, хто належить до Католицької Церкви будь-якого обряду. Тому Ваш висновок "Отже це не може бути гріхом" передчасний і помилковий (читайте Катихизм, зокрема розділи про віру і обряд). Щодо руйнування подружжя. Жінка страждає від того, що чоловік забороняє їй визнавати її віру, і відповідно виховувати дітей. Власне таке насильство і руйнує подружжя. Коли подруги люблять одне одного, то глибоко шанують релігійні погляди одне одного.

    о. Володимир

  39. Юлія | 2014-04-14 в 14:36:32

    Слава Ісусу Христу! Дуже дякую Вам отче за відповідь!Про ніякі умови священник навіть не говорив.Мій чоловік завжди каже що священник коли давав шлюб казав,що жінка у всьому повинна слухатись свого чоловіка бути йому покірною і тому повинна піти за ним(куди він ходить до церкви туди повинна ходити і я).Ми довгий час проживали з його батьками,коли в нас народилась дочка,то вони мене навіть не питали про хрещення взяли дитину і похрестили в своїй православній церкві.Я до церкви не ішла,і на вивід також не ходила.(усвідомлюю, що оминаючи один гріх вчинила інший).Моїй дитині вже скоро 7р.,Вона мене часто питає чому ми не ідемо до церкви,коли ми підемо до церкви, в мене серце розривається,я не знаю що маю казати.(моя дитина не отримує церковного виховання через мене і це мій черговий гріх).Найбільше мою душу терзає те,що через декілька років їй потрібно буде готуватись до першої сповіді і причасття(чоловік вже каже ,що все буде проходити лише в православній церкві).Якщо все так і буде чи можна мені бути присутньою в цьому храмі(при цьому я не збираюсь ні сповідатись ,ні причащатись в цьому храмі).Допоможіть шановний отче своєю батьківською порадою будь ласка!!!Щиро вдячна! Хай Господь Вас благословить!!!

    Відповідь:

    Слава Навіки! Читайте відповідь о.Ігора Демківа на коментар 44. Дитину вчіть і готуйте до Святого причастя, бо боюся що крім Вас її ніхто не приготує і не навчить. Вчіть її грунтовно і добре, згідно із нашим катихизмом. Вчіть усіх молитов і правд Віри. Із своєї сторони робіть усе, щоб виховати її християнкою. Як буде добре навчена, коли підросте то зрозуміє і розбереться в усьому. З чоловіком говоріть на ці теми, якщо він не виховує сам дитину і не ходить з нею до Церкви, то нехай Вам не заважає. Можете бути лише присутньою в храмі коли дитина піде до Святого Причастя.

    о. Володимир

  40. Анна | 2014-04-15 в 22:39:56

    Доброго вечора. Чи буде гріхом сповідь у греко-католицькій церкві, якщо я хрещена у православній?

    Відповідь:

    Слава Навіки! В часі радянської окупації Греко-Католицька Церква була жорстоко переслідувана. Багато священиків діяли підпільно. Але не всі вірні Греко-Католики могли хрестити дітей у свого священика, тому хрестили в відкритих окупаційним режимом православних храмах, хоча в серці зберігали Греко-Католицьку Віру. По виході Церкви з підпілля, ці люди знову отримали можливість відкрито визнавати Греко-Католицьку Віру. Тому, навіть якщо хрещені в Православній Церкві, ходять до Сповіді (та і приймають інші Святі Тайни) в своїй Греко-Католицькій Церкві. Це цілком справедливо і тому не має навіть розмови про жодний гріх. Ходить про те, яку Віру Ви визнаєте, чи якої Церкви вірним Ви себе вважаєте на даний час.

    Якщо Ви вважаєте себе вірною Православної Церкви, ходите до Православного Храму, то мали б там і сповідатися. Хіба би не було можливості сповідатися в своїй Церкві (тобто Православної Церкви нема у Вашому місті, а до іншого тяжко, або не можливо дістатися, чи є інші поважні причини: наприклад небезпека смерті) тоді можете просити Католицького Священика, щоб Вас сповідав.

    о. Володимир

  41. Анна | 2014-04-16 в 15:18:19

    Слав Ісусу Христу!Скажіть буль-ласка чи можуть католики відвідувати православні храми не приступаючи при цьому до святого причасття чи це гріх і католикам не можна ходити у православні храми!Дякую!

    Відповідь:

    Слава Навіки! Якщо Ви знаходитеся в обставинах, де є фізична неможливість брати участь у богослужіннях в Храмі своєї Церкви (немає як дістатися до храму, або на цій території немає Греко-Католицького храму) то це не буде гріхом.

    о. Володимир

  42. Оля | 2014-04-16 в 15:19:34

    Славса Ісусу Христу,Потребую вашої поради. В мене поганий слух, через це я не можу посповідатися. я не чую отця при сповіді, особливо коли іде служба. Це мене мучить, особливо у страсний тиждень. Дякую.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Зайдіть до захристії храму і попросіть священика посповідати Вас десь в окремому приміщенні. Люди, які мають вади із слухом, так поступають. Прошу не боятися, чи соромитися, підійти до священика і сказати про це.

    о. Володимир

  43. Ira | 2014-04-18 в 08:36:57

    Слава Ісусу Христу! В мене хлопець був одружений, йому церква дала церковний розвід, будемо брати шлюб! казали, що шлюб дається звичайний такий як у всіх, а коли при шлюбі питає священник ЧИ НЕ ШЛЮБУВАВ що він має відповісти? і чи таке питають? дякую!

    Відповідь:

    Христос Воскрес! Шлюб який ствердили як не дійсний не беремо до уваги - бо він не дійсний. Тому, якщо Ваш хлопець більше нікому не присягав крім Вас, відповідає, не присягав!

    о. Ігор Демків

     

  44. Аня | 2014-04-18 в 14:21:09

    Отче,яку покуту ви би дали людині,яка буде сповідатися з гріхів самозадоволення

    Відповідь:

    Христос Воскрес! Покута залежить від індивідуального розположення каянника і має ціль допомогти поправитися і не грішити. Покута не кара і її не слід боятися.

    о. Володимир

  45. Наталія | 2014-04-18 в 21:50:33

    Слава Ісусу Христу! Отче,я прочитала в катехизмі,що Тайна Сповіді зникає, коли хтось, висповідавшись, розповідає іншим те, що визнав на сповіді. Це що означає,що тоді це є гріх,коли дещо зі сповіді розповісти іншим? Про це треба висповідатись на наступній сповіді? Дякую за відповідь.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Тайну Сповіді зобов"язаний зберігати священик. Однак і вірним не варто розповідати про свою сповідь, щоб не дати згіршення іншим, тобто щоб не навчити грішити. Потрібно бути второпним в розмовах на такі теми. Думаю, що варто сказати на Сповіді що говорилося про Сповідь і яку шкоду це могло принести. Але Тайна Сповіді в жодному разі не "зникає".

    о. Володимир

  46. Володимир | 2014-04-18 в 22:23:54

    Слава Ісусу Христу! Бачимо, що в храмі з'явився дуже гарний іконостас, однак о. Іван говорить, що це коштувало великих затрат, а суму не називає. Я думаю, що парафіяни які складають свої пожертви мають право знати скільки коштує те чи інше що з'являється у храмі? Дякую!

    Відповідь:

    Слава Навіки! Адміністратор Храму о. Іван звітує про поступлення і витрати пожертв до канцелярії Львівської Архиєпархії. Парафіяни які складають свої пожертви також мають право знати скільки коштує те чи інше, що з'являється у храмі. Для цього існує певна процедура. Якщо Ви склали свою пожертву, Ви можете звернутися до канцелярії нашого храму, зокрема особисто до о. Івана, і в присутності представника канцелярії Львівської Архиєпархії отримати детальний звіт про поступлення і витрати пожертв. З метою уникнення різних пліток, та зловживання інформацією, просимо мати з собою документ, що підтверджує особу. Користуючись нагодою, ще раз хочу подякувати Вам особисто за щедрі пожертви.

    о. Володимир

  47. lili | 2014-04-20 в 14:17:22

    Христос Воскрес!в мене таке питання,чи можу я хрестити дитинку,якщо в мене місячні,?чи не зашкодить це дитинці,чи мене?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Фізіологічні особливості людського організму (зокрема, місячні у жінок) не становлять перепони до сповнення релігійних чи богослужбових потреб чи обов'язків.

    о. Володимир

  48. Тарас | 2014-04-20 в 15:29:56

    Христос Воскрес! Скажіть будь ласка колись говорили що будуть пускати на вежу храму, як оглядовий майданчик, коли це можна буде робити, чи на разі не відомо?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Роботи на вежі закінчені. Тепер там немає небезпеки. Але поки що організованих екскурсій не планували. Існує ряд проблем організаційного характеру, які потрібно вирішити (хто буде підніматися разом з туристами на вежу(потрібне добре здоров'ячко smile ), бо самих з питань безпеки пускати не можна; оглядовий майданчик може вмістити обмежену кількість відвідувачів, потрібно чітко визначитися з кількістю і т.д) Дякую за запитання. Воно стимулюватиме нас до швидшого вирішення проблем. Приходьте, поспілкуємося, а може і підемо разом на вежу.

    о. Володимир

  49. Соломія | 2014-04-20 в 23:25:57

    Христос Воскрес!

    Я сповідалсь цього літа, але та сповідь була погана...тому що я сповідалась без щирого каяття і відтоді я не сповідалась більше, але тепер я дуже хочу змінити своє життя і ЩИРО висповідатись з гріхів усого мого життя...ЧИ ПОТРІБНО КАЗАТИ ТІ ГРІХИ, ЯКІ Я ВЖЕ СКАЗАЛА НА ТІЙ СПОВІДІ ЛІТОМ, ЧИ НЕ ОБОВЯЗКОВО? І як викликати в собі щирий жаль, щоб він перевищив сором за гріхи, порадьте якусь молитву або ще щось!

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Якщо вже сповідатись з усього життя, то треба казати всі гріхи. Знайдіть в молитовнику молитви перед сповіддю, моліться, постіть і просіть ласки щирого жалю.

    о. Володимир

  50. Анонім | 2014-04-20 в 23:39:07

    Христос Воскрес!

    Я читала що приймати Святі Тайни жінкам треба з покритою головою, мені 16, чи треба мені йдучи до Причастя покривати голову? І чи можна Причащатись коли місячні?, бо рідні кажуть шо не можна

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Ви самі відповіли на своє запитання: "...приймати Святі Тайни жінкам треба з покритою головою..." Ви не жінка, а дівчина, якщо Вам 16, тому голову не потрібно покривати. Що до місячних, читайте коментар № 59

    о. Володимир

  51. Тарас | 2014-04-22 в 22:04:26

    Христос Воскрес! Як відомо ми всі християни хрестимось "В імя Отця Сина Духа Святого" але як відомо греко католики і православні хрестимось трьома пальцями що означає святу Трійцю і два пальці в низу Божу і Людську Його подобу. шукав в інтернеті що означає в римо католицькій традиції коли хрестяться цілою рукою, колись мені бабця казала що рани Христові, 5 ран. Шукав в інтернеті тут і неможу найти нічого про це. Якщо можна розясніть будь ласка.

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Практика творити на собі хрест сягає первісної церкви. Способів хреститися було багато. На даний момент переважають три. Один з найдревніших - великим пальцем робимо знак хреста на чолі, устах і серці. Цей знак хреста використовують римо-католики в літургії. Другий спосіб так як хрестяться греко-католики і православні, це теж дуже древній спосіб і початково його використовувала і латинська і східні церкви. Спосіб хреститись однією рукою з відкритими пальцями латинська церква ввела аж в Х!!! столітті. Випростані пальці символізують пять ран Христових.

    о. Ігор Демків

  52. ксенія | 2014-04-24 в 22:43:00

    Христос Воскрес) отче скажіть будь-ласка що робити коли сниться покійник як 9р.підряд молюся за цю людину подаю на Сл.Божу я вже робила все можливе ..молюся за цю людину )чекаю відповіді з нетерпіням дякую )

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Перша заповідь Божа забороняє нам вірити у сни. Сни можуть бути викликані різними причинами, зокрема проблемами фізичного, або психічного здоров'я, перевтомою організму тощо. Тому не раджу перейматися снами. Молитеся, подаєте на Службу Божу, а рештою не переймайтеся.

    о. Володимир

  53. Христина | 2014-04-26 в 12:09:30

    Христос Воскрес!Отче скажіть будь ласка чи можу я бути хресною (якщо я католичка) дитині яку хочуть хрестити у православному храмі? Дякую за відповідь!

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Можете бути хресною мамою, однак потрібно завжди залишатись вірною своїй вірі.

    о. Ігор Демків

  54. Ярослав | 2014-04-30 в 21:24:54

    Христос Воскрес! Моє запитання таке: Хто встановлює плату священнику за обряд похорону? Чи фіксується це (письмово- документально)? Ну наприклад: Священник говорить що його послуги коштують певну суму, людина, яка займається похороном оплачує. Чи видається людині від священника якийсь "документ" про оплату? Якщо так, то який саме? Якщо такі питання вирішує парафія, то вони (питання), на мою думку мають бути записані і озвучені.

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Священик не надає жодних "обрядових послуг", відповідно Церква не є бюром обрядових послуг. Священик молиться за своїх парафіян чи то живих, чи померлих, як добрий батько і пастир за своїх духовних дітей. А діти (парафіяни) мають молитися за свого батька (священика) і дбати про його матеріальне утримання. Виходячи з таких міркувань, плату священику ніхто не встановлює, бо це не є плата, а пожертва на утримання священика. Священик має обов'язок молитися за своїх парафіян, а парафіяни мають обов'язок гідно утримувати священика. В такому випадку відпаде потреба в священика принизливо вимагати, чи випрошувати "копійку" за похорон, а парафіяни не хвилюватимуться "скільки дати", бо даватимуть із щирого серця. Що до реального стану речей, то проаналізуймо скільки тратимо на вінки, домовину, поминки і т.д., а скільки жертвуємо священику і совість нам підкаже як поступити. Парафія не може визначати суми пожертви, бо пожертва належить лише священику. Тому ніхто ніяких "чеків" не виписує. Скільки жертвувати - справа Вашої совісті.

    о. Володимир

  55. Тарас | 2014-05-03 в 10:10:01

    Христос воскрес. Чи можна брати участь у Богослуженнях на парафіях Братства св. Йосафата Кунцевича?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Якщо ви маєте на увазі парафії, які діють під проводом Василя Ковпака і тих що з ним (бо вони себе називають Братством св. Йосафата Кунцевича), то брати участь в їх богослужіннях не можна. Колишній священик Василь Ковпак відлучений від Католицької Церкви через т.зв. схизму лефевризму і непослух Церкві. Усі Святі Тайни і богослужіння, уділені ним і його послідовниками ("священиками" яких він сам вчить і "висвячує") визнані Католицькою Церквою НЕВАЖНИМИ. Хто бере участь у таких богослужіннях і підтримує лефевристів, той також підпадає під кару екскомуніки (відлучення від Церкви).

    о. Володимир

  56. Марія | 2014-05-04 в 14:30:21

    Христос Воскрес! В Євангелії ( Перше послання св.ап.Павла до Коринтян в розділі Молитва жінки ),написано ,що жінка повинна молитися з покритою головою.Інакше вона осоромлює свою голову.Про молитву дівчини окремо нічого несказано.Топто нема фізіолозічного розмежування.Чоловіки ж мають молитися з відкритою головою, -це також євангельська наука.І на Богослужінні всі особи чоловічої статі ( без фізіологічного розмежування ) моляться з відкритою головою.Памятаю ,в дитинстві в 5-10 років ,як ми йшли з бабцею до церкви ,вона нас завжди завивала в хустку.,і не могло бути інакше.Поясність ,будь-ласка, чи слова про те ,що молитися з покритою головою мають тільки Жінки ,це модернове тлумачення Церкви?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! А що Ви скажете про Єпископа, який молиться в митрі? smile Якщо говорити про модернове тлумачення, то про хустку взагалі не йдеться. Або, для чого тоді священик на благословенні після шлюбу покриває наречену хусткою? Взагалі, якщо сперечатися за хустку, то можна багато втратити важливішого. Адже, сьогодні можна пів церкви жінок осудити за те, що в штанях ходять, чи з макіяжем, не кажучи вже про відсутність хустки. Можна, нажаль, також побачити в Храмі Божому і таку пародію: коли жінка в спідниці і в хустці, але спідниця не відповідає пристойній довжині smile

    о. Володимир

  57. Тарас | 2014-05-04 в 21:52:10

    Христос воскрес. Я є вірним УГКЦ. Проте, одного разу в Івано-Франківську пішов сповідатися та причащатися у храм УАПЦ. Чи вчинив я цим гріх та чи слід його визнавати на Сповіді?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Прошу визнати це в Сповіді.

    о. Володимир

  58. Тарас | 2014-05-04 в 21:54:12

    Христос воскрес!

    Друг запросив мене до дому молитви баптистів. Там по необережності я помолився разом з пастором таким чином що він говорив, а я повторював за ним. Чи є це гріхом?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Прошу визнати це в Сповіді.

    о. Володимир

  59. Наталія | 2014-05-08 в 12:51:54

    Христос Воскрес!

    Мій чоловік близько року хворів, ніхто не міг встановити діагноз, і в цей час ми зробили велику помилку і тяжкий гріх - пішли зливати віск. Тепер дуже шкодуємо про це, адже на сповіді священник сказав, що через це можна втратити Божу ласку. На щастя, Бог нас скерував до потрібного лікаря, чоловік виздоровів. А тепер в нас нова проблема - не можу завагітніти. Як повернути Божу ласку, які молитви молитись за прощення гріхів і благословення дітьми?

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Сповідайтеся щомісяця.

    о. Володимир

  60. Світлана | 2014-05-09 в 01:50:05

    Слава Ісусу Христу!

    В 16 років я зустрічалась з хлопцем, і за 2 тижні до 17 років я йому віддалась, бо думала, що ми одружимось. Адже він був з моїми батьками знайомий, я з його батьками, їздили один до одного в гості...Але через майже 1,5 року він мене покинув. Тоді я думала, що його люблю, але з часом я зрозуміла, що це не було справжнє кохання, а через свою легковажність я втратила невинність. Зараз я маю кохану людину, ми хочемо одружитись. Я дуже дякую Богу за мого хлопця, і кожного разу молюсь за нього, тільки тепер я зрозуміла, що таке кохання, бо я його відчула. Але мені так тяжко на на серці, душа болить, що я віддалась не тій людині. Так мені соромно перед моєю коханою людиною, і я почуваюсь винною.

    Що мені читати? Які молитви молитись? Щоб мій коханий пробачив мене, а Господь Бог благословив нас і дав здорових діточок.

    Відповідь:

    Слава Навіки! Прийміть ці свої почуття як покуту за вчинений гріх. Обов'язково посповідайтеся з цього гріха. Моліться псалом 50, він найкраще відображає покаянні переживання. При нагоді, якщо хтось з Ваших друзів хотів би зробити щось подібне, розкажіть йому, як тяжко потім йому буде на душі.

    о. Володимир

  61. Оля | 2014-05-09 в 11:08:35

    Христос Воскрес!! Отче, я зустрічаюсь з хлопцем 4 роки. І він вже хоче одружуватись. Я боюсь. Справа в тому що він має діабет. Я медик ,розумію що це хвороба яка потребує контролю, але не можу позбутись страхів.Боюсь що і в дітей потім може виникнути ця недуга.Я його люблю і вже звикла, але останнім часом мені здається що наші стосунки стають звичкою. Ми мали статеві зносини, але морально я проти цього до шлюбу, коли йому відмовляю він ображається . Я його розумію але в мене йде постійна внутрішня боротьба.Я вже не впевнена що щаслива, скоріш навпаки. Як тоді одружитись?? Як знайти розрішення??

    Відповідь:

    Воістину Воскрес! Любов здатна на любу жертву. Чи Ви Його любите? (Я про діабет). Дошлюбні статеві відносини - тяжкий гріх, який руйнує стосунки. Скажіть йому, про свої переживання стосовно цього. Якщо Він Вас любить, то не мав би ображатися, адже любить не тільки Ваше тіло, але і душу, шанує Ваші релігійні почуття. Якщо ні, то це не любов, а пристрасть. І тут потрібно подумати, чи варто одружуватися. Думаю, що тут вина дошлюбних статевих стосунків між вами.

    о. Володимир

  62. Катя | 2014-05-12 в 19:20:12

    Слава Ісусу Христу ! Ми вирішили одружитися...чи обов'язково казати своєму хлопцеві, що в мене вже були статеві стосунки до шлюбу ( то велика помилка мого життя ) ? Я його дуже сильно люблю і дуже жалію про вкоєний вчинок, якби можна би було повернути час назад ...

    Відповідь:

    Слава Навіки! Відносини між Вами мають будуватися на правді, якою б вона гіркою не була.

    о. Володимир

  63. Орися | 2014-05-12 в 22:59:49

    Христос Воскрес! Чи можу я бути хресною мамою, якщо я є розписана в РАЦСі, але щлюб братиму тільки в кінці літа, а христини малюка на початку літа?

    Відповідь:

    Можете, якщо не живете разом із своїм нареченим. Якщо після розписки проживаєте разом без церковного шлюбу, то знаходитеся в стані тяжкого гріха і не можете бути хресною.

    о. Володимиир

  64. Олена | 2014-05-18 в 18:53:43

    Слава Богу! Отче, чи пливає нинішня ситуація в Україні на відносини між церквами різних конфесій, які існують в Україні, наприклад, між УПЦ Київського патріархату та УПЦ Московського патріархату? Чи можна бути патріотом України і при цьому належати до УПЦ Московського патріархату?

    Відповідь:

    Христос Воскрес! Ситуація завжди впливає на любі відносини. Мені, Греко-Католику, тяжко судити про відносини між Православними Церквами. Стосовно другого запитання, то я б радив його задати на сайті УПЦ МП. Знаю точно, що до Католицької Церкви може належати патріот любої країни світу. smile

    о. Володимир

  65. Олена | 2014-05-21 в 09:57:21

    Добрий день! Скажіть будь ласка чи можна виконувати хатню роботу (прати, прасувати, готувати, прибирати) та працювати на городі 22 травня на Миколая?

    Відповідь:

    Христос Воскрес! Можна, якщо на Вашій парафії не випадає в цей день храмовий празник.

    о. Володимир