Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Зберіг Ти цілими печаті, Христе, воскрес єси із гробу, ключі Діви не порушивши в різдві твоїм, і створив Ти нам райські двері." (Воскресна Утреня)

Слово пастиря

Переглядів: 890Коментарі: 0
Парафіяльні новини

Сьогодні Церква Христова святкує величне свято – Різдво Пресвятої Богородиці. Святкуємо Різдво Тієї, Котра породила нам Спасителя. Вітаючи усіх християн зі святом, віриться, що достойним побажання для нас буде Слово святителя Андрея, архиєпископа Критського:

«Люде Божий, народе святий, священний зборе! Вшануймо пам’ять богоотців, звеличмо силу таїнства. Кожен з нас, у міру даної йому благодаті, нехай принесе достойний дар теперішньому торжеству. Батьки – благоденство роду; матері – благодітність; неплідні – безпліддя гріха; діви – повну цнотливість, тобто душі і тіла; одружені – похвальну стриманість.

Якщо хтось з вас батько – нехай наслідує батька Пресвятої Діви; хоча хтось і бездітний – нехай пожинає плодотворну молитву, що виростає з богоугодного життя.

Мати, яка годує дітей своїх – нехай радіє разом з Анною, що виховала Дитину, даровану їй у неплідності за молитвою. Та, що неплідна, не народжує, позбавлена благословенного плоду – нехай приходить з вірою до Богомданої розквітлої вітки Анни і відкладе неплідність. Діва, що живе непорочно – нехай буде матір’ю слова, прикрашаючи словом красу душі.

Заміжня – нехай приносить розумну жертву з плодів молитви. «Вкупі багатий і вбогий, юнаки і діви, старці з юнаками» (Пс 48,3; Пс 148,12), священики і левіти, царі і цариці – всі разом торжествуймо на честь Отроковиці, Матері Бога і Пророчиці: з Неї вийшов Пророк, передвіщений Мойсеєм, Христос Бог, Істина (пор. Втор 18,15).

Поспішаймо за нинішніми дівами, увійдімо у Святая святих. Там дозріває прекрасний цвіт, там Бог приготував палату для Отроковиці. Тому-то діви – Її ближні – радіють, наперед заповідаючи майбутнє. Тому-то дочки Сіонські йдуть за Нею, як за Царицею, приваблювані пахощами Її мира. Храм відкрив священні брами, щоб прийняти всецарську славу; тоді Святеє святих відкрилося, щоб помістити в своїх недоступних надрах пресвяту Матір Святого.

Там приготована для Діви чудова їжа: годує Її – без допомоги рук – Той, Хто сам незабаром мав живитися Її молоком. Годувальником Її був Дух Святий до часу Її з’явлення Ізраїлю, коли наспів час заручин, і Йосиф, нащадок Давида, заручив собі дочку Давидову, і Вона прийняла голос Гавриїла замість сімені; після чого, будучи непричетною до шлюбу, понесла в утробі і породила Сина без співдії батька, залишилася чистою, не втративши дівства, бо Народжений від Неї зберіг і після народження неушкодженими знамення дівства.

Він є Христос Ісус Назорей, що приходить у світ. Він є істинним Богом і життям вічним. Йому слава, і честь, і поклоніння з Отцем і Святим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь».

Різдво Богородиці

Джерело:Блог отця Івана Галімурки

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)