Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Небеса ото достойно нехай веселяться, земля ж нехай радується, нехай празнує і світ, видимий увесь і невидимий, бо Христос востав – радість вічна." (Воскресна Утреня)

Спільне різдвяне послання християнських провідників Святої Землі

Переглядів: 2068Коментарі: 0
Апостольська Столиця

«Християни Святої Землі знають, що їхня присутність та свідчення у регіоні тісно пов’язані зі святими місцями та їхньою доступністю, як місцями зустрічі та єдності між народами різних віровизнань. Саме святі місця надають значущості цьому регіонові», – пригадують у своєму різдвяному посланні Патріархи і Голови християнських Церков і церковних спільнот Святої Землі, ще раз підтверджуючи свою чітку позицію щодо необхідності дотримуватися status quo щодо Єрусалиму, «доки не буле досягнено мирної угоди між ізраїльтянами та палестинцями на основі переговорів і міжнародного права».

Провідники християн Святої Землі підкреслюють, що «будь-який винятковий політичний підхід» позбавить місто його «справжньої суті», розтоптавши механізми, «які протягом сторіч допомагали зберігати мир». На їхню думку, спроби монопольно заволодіти Святим Містом «призведуть до дуже похмурої реальності».

«Але ангел сказав їм: Не бійтеся, ось звіщаю вам велику радість, що стане радістю всього народу: сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, Він же – Христос Господь», – ці слова з Євангелії від Луки стали провідною думкою спільного послання Глав Церков Святої Землі, які зазначають:

«Рік за роком ми єднаємося із вселенською Церквою у святкуванні народження нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Воплочення Слова, Яке стало тілом і після двох тисячоріч не перестає бути джерелом радості, надії та миру, незважаючи на страждання й утиски, яких зазнають чимало народів і спільнот в усьому світі».

У посланні вказується на те, що ангельське звіщення Вифлеємським пастухам – це добра новина, велика радість та обітниця миру всім людям, особлививо тим, які страждають та живуть в страху й тривозі за своє та своїх близьких майбутнє. Ангел явився пастухам, які «вночі» чували біля своїх отар. Господня слава «розвіяла пітьму», провіщаючи «новий день, який розпочався Христовим народженням».

«Тоді пастухи були налякані й не могли зрозуміти значення ангельської благовісті й того, як це народження вплине на їхнє життя та їхню спільноту», – пишуть автори послання, звертаючи увагу на те, що ці вифлеємські мешканці, які «страждали внаслідок римської окупації та від свого земляка Ірода», зазнаючи суспільно-політичного виключення, зустрілися з Божим провидінням: «Ангельська благовість об’явила пастухам нову дійсність, в якій поняття влади та могутності перетворилися у Втілення Бога в убогих яслах».

«Пастухи без зволікань відповіли на це богоявлення та пішли побачити, “що Господь учинив”. Сучасний світ знову зустрічається з викликом дати відповісти на ангельську благовість, яка полягає в участі у Божій ікономії несення радості, надії та миру в світ, розбитий насильством, несправедливістю та корисливістю», – пишуть Патріархи і Голови християнських Церков і церковних спільнот Святої Землі, запевняючи у своїх молитвах за весь Близький Схід, просячи у «Князя миру надихати серця та уми всіх тих, хто має в своїх руках владу, аби вони ходили стежками миру, справедливості й примирення між народами».

Послання підписали православний патріарх Теофіл ІІІ, вірмено-апостольський патріарх Нурган, Апостольський Адміністратор латинського патріархату о. П’єрбаттіста Піццабалла, Настоятель Кустодії Святої Землі о. Франческо Паттон, місцеві архиєпископи коптської, сирійської та ефіопської православних Церков, архиєпископи мелхітської та маронітської католицьких Церков, Голова Євангельської Лютеранської Церви Йорданії і Святої Землі, Архиєпископ Єпископальної Церкви Єрусалиму та Близького Сходу, патріарші екзархи вірмено-католицької та сирійсько-католицької Церков.

Джерело:Радіо Ватикан

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)