Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо душа з пізнанням не звідає Христових страждань, то не матиме з Ним спілкування" (Св.Ісаак Сирійський)

Важкі питання. Про що конкретно і наскільки детально потрібно говорити на Сповіді?

Переглядів: 3156Коментарі: 0

ПИТАННЯ: Про що конкретно і наскільки детально потрібно говорити на Сповіді?

ВІДПОВІДЬ: Існує дуже багато схем іспиту сумління, який ми проводимо, готуючись до сповіді. Нагадаємо, що визнання тяжких (смертних) гріхів є обов'язковим, визнання ж легких х (повсякденних) гріхів є бажаним. Немає якоїсь єдиної схеми.

У сповіді необхідно перераховувати всі смертні гріхи, які ми пам'ятаємо, їх кількість (хоча б приблизна) і вид. Говорити потрібно максимально чітко і без зайвих слів, вказуючи на ті обставини, які змінюють вигляд і тяжкість гріха, не заглиблюючись у подробиці. Наприклад, недостатньо сказати про гнів, якщо в гніві ми підняли руку на людину. А якщо ця людина - мати або, скажімо, священнослужитель, то про це теж слід сказати. У гніві ми грішимо проти ближнього, завдаючи йому образу, а піднімаючи руку, ми грішимо проти його недоторканності. У разі матері ми грішимо ще й проти заповіді про шанування батьків, а в разі священика - здійснюємо і святотатство.

Знову ж таки, якщо ми обмовили ближнього, зашкодивши його репутації, то недостатньо сказати «засуджував», - потрібно назвати гріх своїм ім'ям, оскільки свідомий наклеп - це смертний гріх.

Таким чином, в деяких випадках недостатньо сказати просто «гнів», а слід повідомити і деякі подробиці, які змінюють вид і тяжкість гріха.

Що стосується розрізнення між смертними і повсякденними гріхами, можна звернутися до наших попередніх питань, в яких ми багато разів порушували цю тему.

Нагадаємо, що на сповіді обов'язково каятися в таких смертних гріхах (скоєних свідомо і за згодою волі), як: участь у спіритичних сеансах, звернення до ворожок, магів і цілителів; богохульство; пропуск Служби Божої без поважної причини в неділю і свята; причастя без попередньої Сповіді смертних гріхів; замовчування смертних гріхів на Сповіді; вчинення аборту або рада зробити аборт; вживання наркотиків, пияцтво; гріхи проти цнотливості - наодинці з собою або з іншими людьми (перелік цих гріхів можна знайти в Катехизмі Католицької Церкви); навмисний перегляд аморальних видовищ і журналів; наклеп на ближнього.

Визнання повсякденних гріхів не є обов'язковим, але бажаним.

 

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)