Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молися мирно й супокійно, співай розумно й до ладу і будеш як орля, що здіймається на висоту." (Прп.Ніл Синайський)

Відійшов у вічність єпископ-емерит Михайло (Микицей)

Переглядів: 1925Коментарі: 0

20 травня 2017 року, близько 19.00, на 83-му році життя упокоївся в Бозі владика Михайло (Микицей), Єпископ-емерит єпархії УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині.

Похоронні відправи розпочнуться в неділю в 9.00 в єпархіальному соборі Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі. Прощальна Божественна Літургія відбудеться в понеділок (початок о 9.00). Тіло померлого єпископа буде поховане на українському цвинтарі біля  Буенос-Айреса.

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

Владика Михайло (Микицей), єпископ-емерит

Народився 17 жовтня 1934 року в селі Горохолина Станіславівського повіту (сьогодні Івано-Франківської області) у родині Марії з Мартинюків та Василя Микицея, в якій було шестеро дітей: Олена, Михайло, Іван, Наталка, Марія і Ярослав. Сім'я Микицеїв емігрувала в 1938 році до Парагваю, поселившись у Колонія Фрам. У 1945 році ціла родина переїхала до Аргентини і поселилася в місцевості Авеллянеда в передмісті столиці Буенос-Айреса.

1 березня 1948 року молодий Михайло вступає до семінарії отців оріоністів, де здобуває в 1957 році середню освіту й отримує  диплом учителя народної школи та продовжує вивчення філософії. У 1953-1954 роках закінчує новіціят у Клайполе, недалеко  від Буенос-Айреса, та 12 лютого 1954 року складає монаші обіти.

У 1959 році настоятелі Конгрегації посилають молодого монаха Михайла до Рима для закінчення теологічних студій. Там же він вступає до Папського лятеранського університету, де здобув ліценціат з теології в 1963 році.

У цьому ж році отримав піддияконські свячення (святитель владика Іван Бучко), а у 1962 році владикою Андрієм Сапеляком – тоді ще Апостольським візитатором для українців католиків в Аргентині – був висвячений на диякона. 21 квітня 1963 року отримав єрейські свячення в Малій українській семінарії в Римі (святитель патріарх Йосиф Сліпий).

У 1963 році повертається до Аргентини й оселяється знову в Пресіденція Роке Саенз Пеня, в Інституті Дона Оріоне, де працює як учитель, а 16 березня 1965 року стає директором Народної школи аж до 1984 року. Відтоді, на прохання владики Сапеляка, протягом двадцяти років також виконує свою пастирську діяльність, опікуючись українськими вірними, що живуть у провінціях Чако й Формоза, на півночі Аргентини.

У 1979 році владика Андрій Сапеляк номінує отця Михаїла Микицея радником Української католицької єпархії в Аргентині.

23 червня 1990 року папа Іван Павло ІІ номінує о. Микицея єпископом-помічником для Української католицької єпархії в Аргентині. 14 жовтня 1990 року в соборі Покрови Пресвятої Богородиці в місті Буенос-Айресі отримав єпископські свячення (святителі владики Андрій Сапеляк і Єфрем Кривий). Відтак владика Михайло перебирає опіку над Вікаріятом єпархії на півночі Аргентини, з осідком у місті Посадас – столиці провінції Місіонес.

20 січня 1998 року, після резигнації владики Андрія Сапеляка, папа Іван Павло ІІ номінує владику Микицея Апостольським адміністратором Української католицької єпархії в Аргентині.

20 квітня 1999 року Святіший Отець номінує владику Михайла Микицея Єпархом для українців-католиків в Аргентині.

В Аргентинській єпископській конференції владика Михайло Микицей є членом Комісії для Церков східного обряду.

10 квітня 2010 року папа Венедикт XVI, відповідно до приписів канону 210, § 1 Кодексу канонів Східних Церков, прийняв зречення владики Михайла з уряду Єпарха Української Греко-Католицької єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині.

 

Джерело:news.ugcc.ua

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)