Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Мала недбалість породжує гріх, і мала духовна тверезість відвертає велику шкоду." (Св.Єфрем Сирійський)

Збірка проповідей на молебень до Пресвятої Богородиці СЬОМА ПРОПОВІДЬ

Переглядів: 4330Коментарі: 0
Проповіді

о. Володимр Сайчук

СЬОМА ПРОПОВІДЬ

"Жено, ось син твій. Потім каже до учня: Ось мати твоя" (Йо. 19, 26—27).

Діялося те в суворім гірськім краю, в Альпах, під час останньої світової війни. Всі здорові і сильні мужчини, здатні воювати, були мобілізовані до війська. Залишали своїх жінок і дітей на поталу тяжкої долі. Жінка, залишена без господаря, годувальника своїх дітей, з ранку до вечора мусіла працювати, здобуваючи на хліб щоденний. Раненько, до схід сонця, брала з собою в поле кількамісячне дитя — єдину втіху і надію. А коли працювала, клала дитинку неподалік в траві, і пильно наслухала чи спить, чи не плаче. Час від часу розгинала свою натруджену спину, щоб піти і покор-мити дитя.

До вух матері зрідка доносився відгомін крику дикого птаха, короля гір — орла. Але, як мешканка гір, була призвичаєна до того крику, а слух її і увага була прикута до звуків що доносилися з місця, де лежала дитина.

І так працюючи, спостерегла, що дитина плаче якось дивно. Не плаче, а радше кличе о поміч. Здається найтонша струна обірвалася в серці мами.

В одній хвилі кинула все і стрімголов помчала до того місця, де була дитина. Побачила щось страшного: потужний птах, тримаючи у кігтях її єдину0 надію, злітав в повітря, відносячи свою жертву високо на скелю до свого гнізда. Не роздумуючи кинулася за ним. Бігла, розбиваючи до крові ноги об каміння, спиналася на високу скелю, розриваючи на собі одяг і тіло. Єдиною думкою її, єдиною метою життя в тій хвилі був крик її дитяти, що доносився із гнізда орла, не мала права спізнитися, не думала про боротьбу із хижаком... Врешті дісталася до гнізда. Почала важку боротьбу з хижим птахом... Коли на поміч поспіли сусіди, знайшли мертве тіло мами, а до нього тулилося дитятко, шукаючи материнського тепла...

Чи не здригнеться серце матері, слухаючи цю трагічну розповідь?.. Тільки мама може це зрозуміти. А чи мало таких випадків в нашому житті? Де береться героїзм матері? Одне слово може розв'язати нам таємницю цього питання. А слово те — мама.

Мама — це героїня. Бо вже із стану свого материнського, покликана до обов'язку геройства. Але якщо звичайна людська мати покликана до геройства, то до якого ж високого ступеня цього героїзму була покликана Мати Божа — Пречиста Діва Марія. А покликана була до найвищого ступеня героїзму — мучеництва.

Вона то почала свій мученицький шлях з моменту Благовіщення. Мусіла зректися всього заради тої дитини, яку почала в своєму лоні.

Довгий шлях до Вифлеєму, сльотава погода, дощі, холод. Страшенна невигода для вагітної жінки.

Породила дитя в стайні для худоби. В холоді... Ще не опам'ятавшись, покидає рідний край, серед зими і холоду втікає до Єгипту. Страх, пережиття, бо Ірод вбиває дітей...

На свято Пасхи в Єрусалимі згубила свою дитину — Ісуса. Страх, пережиття, туга... З болем серця шукає його.

Ісус проповідує, а фарисеї не слухають. Переживає, хотіла б все зробити, щоб йому помогти.

Врешті Голгофта, а там новий біль, нова рана в серці, нове пережиття. Але ще більше: Син її доручає стати матір'ю всіх людей! Кого? Тих невдячних, що розпинають її сина. То вона має стати їх матір'ю?!!

  • Її мучеництво не закінчується на Голгофі. Воно довіку, як і її Сина, що жертвується в Пресвятій Евхаристії. Її мучеництво — то покров над усіма безбожниками, безвстидниками, чужоложниками, пияками, лінивцями, марнотравцями Божих Ласк...

Скільки сліз стекло її під Хрестом, а скільки сліз пролито з чудотворних ікон, а навіть і сліз кровавих.

А ті сльози за ким? За дітьми... За нами. І мимо того, що діти ті невдячні, вона готова собою їх закрити перед ворогом. Про що доказів маємо багато: Царгород, Почаїв та ін.

Воістину образ мужньої матері — героїні, гідний і зобов'язуючий до наслідування.

О Маріє Мати Божа, дай нам хоч трохи свого героїзму!

В останніх часах нарікаємо на зле життя. А знаєте чому? Бо бракує нам сьогодні героїв. Героїв як в щоденому, приватному житті, так і в суспільному.

Бо героїзм починається з маленького: побороти найбільшого ворога свого і суспільного — самого себе! Свої маленькі хотіння і свої великі пристрасті. Свою амбіцію, свою гордість і свою непевність.

Любий батько і люба мати покликана до героїзму щоденного, подружнього. Народження, виховання дітей. Але як часто непевність, страх перед тим героїзмом і мучеництвом ставлять матір сьогоднішню в чергу до лікаря, щоби ще в лоні своєму зламати Божий план, вбити свою надію на майбутність.

Дорогі в Христі! Сьогодні, як ніколи, велика потреба героїв і мучеників. Бо ніколи не буде кращого життя.

Сьогодні багато бажають високих суспільних урядів. Коли приходять вибори, то є до 15—20 кандидатів на одне місце. Всі щось обіцяють. Але варто задати одне питання: Чи ти хочеш стати героєм — мучеником? Чи готовий для тих людей, що тебе вибирають, зректися всього? Недоїсти, недоспати, боротися і утверджувати добробут для тих, хто тебе вибрав. А думаєш, що вони тобі лавровий вінок сплетуть чи золоту корону? Ні, лише терня! Вони будуть тебе очорнювати, обмовляти, їм буде всього мало... А коли ти в чомусь помилишся, вони тебе розпнуть, каменують, розірвуть і ногами розтопчуть.

Оце є шлях героїчний. І чимало його пройшли. По тюрмах, сибірах, по лісах і криївках, не шукаючи для себе і своїх сімей жодної вигоди. Лише за якесь століття, коли кістки в землі вже спопеліли, тоді може згадають того героя і будуть вдячні. Плоди сьогоднішнього нашого мучеництва, якщо його забажаємо, проявляться тільки на дітях і внуках наших, не раніше.

Тому, дорогі в Христі батьки і матері! Не противмося Божій волі. Візьмім на себе власний хрест мучеництва, як взяла його Марія. І вчімся від неї витривалості. Нехай же та щоденна праця вдома і на роботі буде нашим героїзмом. Народжуймо і ростімо дітей. Дбаймо, щоб були добре виховані, щоб добре вчилися. Щоби в школах діставили гідну науку. А перед усім не будьмо байдужими до релігійного виховання дітей. Пам'ятайте, що тільки вашим сприянням і за вашою вимогою в школі дітей можуть вчити релігії. Не допускаймо, щоби молодь наша виховувалася в неуцтві, тупості, безбожності.

А якщо ретельно і щоденно будемо про те старатися, то запевнимо собі гарну майбутність, де діти наші гарно виховані, побожні, ставши на чолі народу, зможуть перемінити світ на краще. Ось де є правдивий героїзм і нагорода за нього!

Маємо маму в небі! Пречисту Діву Марію. Просім же в неї допомоги і заступництва. Бо якщо серед нас зараз немає людей, готових на жертву, нехай же вона випросить їх у свого Сина — Ісуса Христа.

Пресвятая Богородице спаси нас!

Амінь.

До теми:

1. Один чоловік розповідає про свою маму, що готуючи на кухні їжу для родини завжди виглядала у вікно на подвір'я, де бавилися її діти. Бачила вона будь-яку небезпеку, що загрожувала дітям. Була готова прийти завжди на допомогу. Діти про то знали, тому завжди почували себе безпечно. Одного разу, під час молитви, її чотирьохрічний син сказав: "Дякуємо Тобі, Боже, за маму у вікні".

Дякуємо Тобі Боже за Матір Божу у Небі, що завжди готова прийти нам на допомогу.

2. В південному Уельсі молода жінка з ручним немовлям пішла у далеку подорож до своєї далекої родини. Раптово застала її снігова буря. В сніжному тумані згубила дорогу і не дійшла до мети. Наступного дня шукачі знайшли її замерзлу у снігу. Всі були здивовані, що вона вдіта тільки у легку блузку. Пізніше знайшли немовля окутане її одежею. Дитина лишилась живою. З цієї дитини виріс один з найвидатніших прем'єр-міністрів Великої Британії Джордж Лойд.

Сьогодні багато матерів носить дітей у своїй утробі, вирішуючи прийняти цю дитину чи зробити аборт. Потрібна відвага на жертву, адже виховання дитини потребує великих жертв від батьків. Але подумайте, можливо, зараз у своєму лоні ви також носите майбутніх Президентів, прем'єр-міністрів, великих церковних і громадських діячів України.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)