Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо хочеш дізнатися, чи ти є смиренно-мудрий, то випробуй себе, чи не бентежишся ти, коли тебе ображають." (Св.Ісаак Сирійський)

ЗЛО МУСИТЬ БУТИ ПОКАРАНИМ

Переглядів: 3041Коментарі: 0

Цими днями о. Олесь Августин Чумаков влучно і точно охарактеризував дуже багато українських проблем цитатою раббі Елеазара Ґадола: «Кожен хто себе робить милосердним до дійсно жорстоких, в кінці себе робить жорстоким до милосердних». Тобто, зло, яке залишається не покараним, рано чи пізно обертається проти добра. Така його природа.Непокарані фальсифікації 2004 вродили щедрий урожай в часи Януковича. І це тільки один приклад, коли відсутність належного покарання зла веде до його збільшення. У цьому світлі і сьогоднішня ситуація на Донбасі – це тільки наслідок непокараного у 2004 – 2005 Сєвєродонецького збіговиська.

Милосердя без справедливості зроджує вседозволеність. Маємо цьому приклад у власній історії. Святий Володимир Великий після свого навернення, як про це пише «Повість врем’яних літ» під роком 996, побоявся гріха і перестав карати розбійників. Це вродило зростанням злочинності. Після  втручання єпископів, Володимир відновив покарання і навів порядок в державі.

Одним з головних закликів Майдану був і залишається покищо не здійсненим заклик до суспільної справедливості. Адже не можливо побудувати нормальну державу, якщо не встановити в ній належного справедливого ладу. І християнське милосердя тут не може бути оправданням відсутності справедливого покарання. Саме Святе Письмо вчить нас, що встановлення справедливості в суспільстві – прямий обов’язок державної влади (див. Рим 13, 3-4). І ні влада, ні народ не мають права про це забувати.

Без належного, праведного покарання злочинів зради, колабораціонізму, вбивств, мародерств, тероризму не можливо побудувати державу, яка буде безпечною і процвітаючою. Звісно, що без правдивого християнського прощення і примирення побудова такої держави також буде не можливою. Але, якщо не карати зло, то його гідра рано чи пізно розвалить державний простір, у якому ми живемо.

Бог нам не прощає зло безумовно. Щоб осягнути Боже прощення мусимо не тільки визнати гріх, але й відкинути його і старатися поправитися. Такий самий принцип мусить бути застосований і в контексті національного примирення в Україні. В інакшому випадку рано чи пізно хаос злочинності повернеться тільки уже в рази більший і сильніший.

о.Орест-Дмитро Вільчинський

Джерело:КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)