Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"На божественній стражі богогласний Авакум нехай стане з нами і покаже світлоносного ангела, що ясно говорить: Днесь спасення світові, бо воскрес Христос як всесильний." (Воскресна Утреня)

Чи співпрацювала Католицька Церква з нацистами?

Переглядів: 2606Коментарі: 0
Історія Церкви

Ні для кого не таємницею, що Католицька Церква неодноразово ставала предметом наклепів та звинувачень з боку ворогів, метою яких було зобразити Святу Мати Церкву в поганому світлі. Одним із таких поширених міфів є історія про те, що Церква якимось чином допомагала нацистському режиму під час ІІ Світової війни у переслідуванні та геноциді єврейського народу, або ж що вона не була достатньо активною у протистоянні нацизму. Ці твердження походять з історії ревізіоністів і є далекими від істини.

«У США є менше сотні людей, котрі ненавидять Католицьку Церкву, однак є мільйони тих, котрі ненавидять те, що вони помилково сприймають як Католицьку Церкву», - блаженний Фултон Дж. Шин.

Британський журналіст Джон Корнвелл називав Папу Пія ХІІ «Папою Гітлера» і звинувачував Церкву у співпраці з нацистською Німеччиною. Однак, під час ІІ світової вінйи Церква не те, що не співпрацювала з ними, а насправді становила одну із найсильніших опозицій до них. До речі, режим настільки не любив Пія ХІІ, що називав його «любителем євреїв» і намагався перешкодити його обранню на папський престол через його відому антинацистську позицію.

У 1937 році Папа Пій ХІ написав німецькою мовою, а не звичною латинською, енцикліку «Mit brennender Sorge» (З великим занепокоєнням). Енцикліку ввезли до Німеччини, попри страх цензури з боку нацистського режиму, і зачитали у кожному католицькому храмі країни на Вербну Неділю того року. Більше 300 тисяч примірників енцикліки були ввезені в країну в повній секретності, а наступного дня після того, як їх було зачитано, після рейду Гестапо по храмах, їх усіх конфіскували. У своїй енцикліці Папа Пій ХІ засудив «так званий міф про расу і кров» та порушення «Reichskonkordat» - засобу притягнення нацистів до відповідальності шляхом міжнародного договору.

Докладніше :Католицький оглядач

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)