Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Ніщо не може так наблизити серце до Бога, як милостиня, і ніщо не спричинює в душі такої тиші, як добровільна вбогість." (Св.Ісаак Сирійський)

Інформація про проведення тижня підтримки грудного вигодовування

Переглядів: 3864Коментарі: 0

Департамент охорони здоров'я і Департамент з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської облдержадміністрації підтримали ініціативу Регіонального центру підтримки лактації та грудного вигодовування (обласний клінічний перинатальний центр) і Львівської асоціації консультантів з грудного вигодовування з проведення Акції «У нашім раї на землі нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим».

Проведення заходу заплановано на 11 год. 3 серпня 2013 року, м.Львів, проспект Свободи, площа перед пам'ятником Тараса Шевченка. Під час Акції відбудеться зустріч майбутніх і годуючих мам, їхніх родичів та знайомих, усіх кому не байдуже здоров'я дітей та їхніх мам. Такі зустрічі в невеликому форматі проводились у 2010 - 2012 роках на площі Ринок біля Львівської міської ради. У програма зустрічі передбачено:

 

  • - Знайомство учасників
  • - 5-хвилинне спільне годування дітей
  • - Коротка концертна програма
  • - Бесіда на тему «Чому так важливе грудне вигодовування»
  • - Вікторини для присутніх
  • - Дитячі конкурси та ігри
  • - Безкоштовні консультації дипломованих консультантів з грудного вигодовування;

 

Згадана Акція проводиться на підтримку Грудного вигодовування у рамках Всеукраїнського Тижня підтримки грудного вигодовування. Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» у всьому світі проводиться з 1 серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить ця акція під егідою WABA - Міжнародного Союзу, що об'єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює у тісному співробітництві з Дитячим Фондом ООН ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції - годувати діток грудьми. У 2013 році девіз тижня - «Підтримка грудного вигодовування: поряд з мамами».

Цілі Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування:

  • 1. Привернути увагу до материнської взаємопідтримки та підтримки зі сторони медпрацівників і консультантів з грудного вигодовування, котрі здатні суттєво впливати на те, як жінки починають і продовжують годувати груддю.
  • 2. Донести інформацію про те, наскільки високоефективною є материнська взаємопідтримка і наставницька підтримка, а також об`єднати зусилля з розповсюдження програм навчання медпрацівників та консультантів з грудного вигодовування.
  • 3. Надихнути жінок та чоловіків з будь-яким рівнем освіти, котрі вважають важливим годування груддю, пройти курс навчання для того, щоб допомагати жінкам годувати грудьми.
  • 4. Визначити, куди можуть звертатись після пологів за допомогою і підтримкою, жінки, що годують грудьми.
  • 5. Закликати уряди і материнські організації всього світу втілити у життя «10 кроків успішного грудного вигодовування», зокрема, крок 10 «Сприяти створенню груп підтримки грудного вигодовування і направляти туди матерів після виписки з пологового будинку або лікарні» для того, щоб покращити показники і тривалість виключно грудного вигодовування.

Однією з умов успішного і тривалого грудного вигодовування є надання кваліфікованої допомоги та психологічної підтримки годуючій матері зі сторони медичного персоналу, близьких людей, найближчого оточення. Нині на Львівщині переважна більшість закладів охорони здоров'я матерів і дітей сертифіковані на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Цей статус означає, що у кожному такому лікувальному закладі працюють медичні працівники, які володіють основами підтримки грудного вигодовування. У таких клініках створені групи підтримки матерів з грудного вигодовування. Такі групи створюються з жінок, які мали власний позитивний досвід з грудного вигодовування, пройшли навчання з питань грудного вигодовування і можуть надати найпростішу консультацію або підтримати маму, яка у відчаї зателефонує до неї.

Результати впровадження Ініціативи «Лікарня доброзичлива до дитини» в Україні:

  • - Станом на 01 січня 2013 року статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні здобули 429 закладів охорони здоров'я. У 2012 році в Україні даний статус вперше присвоєно 33 закладам і підтверджено 95 закладам охорони здоров'я. Сертифікація проводиться національними експертами, акредитованими МОЗ України і Представництвом Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні.
  • - Найбільша кількість сертифікованих закладів охорони здоров'я у Дніпропетровській - 82, Львівській - 32, Полтавській - 25, Донецькій області та АР Крим - по 24. В Україні відсутні регіони, де б не було жодного такого закладу.
  • - Питома вага дітей, які народились у родопомічних закладах сертифікованих на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», становить 87,2% у Львівській області ( в Україні - 70,9%) .
  • - у Львівській області питома вага дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні до 6-х міс. складає 54,7%( в Україні - 63,7% у 2012році)
  • - Рівень дітей, які отримували грудне молоко у віці 12 місяців і старші у 2012 році - 27,9% (в 2011р. - 22.4%).

У Львівській області кваліфіковану допомогу та підтримку жінки, які годують грудьми можуть отримати зі сторони регіонального центру підтримки лактації та грудного вигодовування, де працюють кваліфіковані консультанти та лактологи, у лікарів - неонатологів закладів охорони здоров'я, а також у Львівській асоціації консультантів з грудного вигодовування. Львівська обласна громадська організація «Львівська асоціація консультантів з грудного вигодовування» це юридична особа заснована у 2009 році консультантами з грудного вигодовування, які успішно пройшли навчання з консультування по грудному вигодовуванні. Асоціація працює у тісному контакті з регіональним Центром підтримки лактації та грудного вигодовування (Обласний клінічний перинатальний центр). Асоціація об'єднує мам, для того, щоб вони ділилися сучасними знаннями про грудне вигодовування і своїм досвідом один з одним, щоб спільними зусиллями прийти до повного розуміння важливості грудного вигодовування й важливості допомоги іншим мамам у його налагодженню.

Цілями Асоціації є: пропаганда, поширення й підтримка грудного вигодовування, поширення рекомендацій ВООЗ/ЮНІСЕФ з годування грудьми, інформаційна й методична підтримка консультантів з грудного вигодовування, сприяння розвитку мережі консультантів і Груп підтримки з грудного вигодовування. Консультанти Львівської асоціації надають інформаційну підтримку матерям, щодо грудного вигодовування, телефоном на жіночих форумах, сайтах, у соціальних мережах (Однокласники, Вконтакті, Facеbook створені сторінки Львівської групи підтримки грудного вигодовування), на конференціях й при особистих зустрічах, у пологових будинках, поліклініках або інших медичних установах. Діяльність консультанта з грудного вигодовування більш специфічна - він володіє не тільки своїм особистим більше ніж 1,5 річним успішним досвідом годування грудьми, але й теоретичними, а головне практичними знаннями й навичками допомоги іншим жінкам у налагодженні грудного вигодовування.

 

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)