Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"той, хто затаює свій гріх, не буде ні до чого гідний, а хто сповідається з гріхів своїх і полишає їх позаду себе, той сподобиться від Бога милости (Прип.28,13)" (Св.Ісаак Сирійський)

На крилах колядки від заходу до сходу

Переглядів: 3922Коментарі: 0

(Різдвяні гастролі дитячого хору «Надія» по Україні)

Як тільки засяє на небі різдвяна зірка, а з Божих хмаринок посипляться срібні сніжинки, в українській хатині задзвенить дитячий сміх, що ніжно зливатиметься у милозвучній колядці. Так було і буде повсякчас. Часи змінюються, незмінною залишається колядка. Вона несе у собі і дух Різдва, і запах пампушків, і усю щирість та доброту української землі. Взимку, колядуючи, люди прославляють Бога і його новонароджене дитятко, за це Господь дарує нам свою ласку.

Хто молиться співаючи, той отримує вдвічі більшу любов від Господа, про це не забуваємо і ми – учасники дитячо-юнацького хору «Надія», при храмі свв. Ольги та Єлизавети, що у Львові. Вже тринадцятий рік, ми щонеділі співаємо літургію у нашому храмі. Звісно, цим наша творча діяльність не обмежуються, бо за ці роки створено кілька концертних програм, які ми показували у наших концертних виступах як у нашому місті, так і в інших містах України; Києві, Чернігові, Кам’янець-Подільську, Дніпропетровську…

Ось уже п’ятий раз наш хор «Надія» взяв участь у щорічному фестивалі «Велика коляда», який традиційно проходить у нашому місті. До різдвяних виступів ми готуємо нову програму яку львівські композитори створюють для цього фестивалю, а також вивчаємо колядки з інших регіонів України.

Цього року більша увага відводилась колядкам з Лемківщини. В силу історичних обставин, українські лемки, відірвані від рідної землі, не забули свою культуру - колядку, пісню, вони стали однією з найплідніших фольклорних етногруп.

Нас, галичан, заворожила своєрідна ритмомелодика та специфіка мови лемків, було приємно і собі поспівати такі твори, показати свій рівень та послухати виконання інших колективів.

Нещодавно наш хор «Надія» був запрошений на Всеукраїнський фестиваль-конкурс « Від Різдва до Різдва», що проходить у Дніпропетровську в січні кожного року ось уже вісімнадцятий раз. Для нас, участь у ньому була, дуже приємною, тому наша керівник – Ольга Баглай відразу погодилася. Так почалась наша подорож на східну Україну. Хочу сказити, що здивувало нас велика кількість хорів-учасників : понад шістдесят хорових колективів. Лише гостей із інших міст було аж 28, серед яких хори з Білорусії, Росії з різних областей України, та 20 дитячих хорів.

Це свято колядки продемонструвало прагнення до збереження національних традицій, незважаючи в якому регіоні проживає.

Фестиваль-конкурс проходив в шістьох номінаціях і членам журі було не просто визначити кращих серед такої великої кількості

учасників. Наш хор показав програму, яка складалася з наших галицьких колядок, і нагородою для нас були довгі оплески глядачів

переповненого драматичного театру ім. М.Горького.

Фестиваль відбувся на високому рівні. Для кожного колективу який приїхав на це свято колядок, організатори створили умови для перебування: зустріли, надали транспорт і проживання, супроводжуючих, які допомагали в організаційних питаннях. Нам провели екскурсію містом, побували ми і в храмах Дніпропетровська. Та найбільше припало до душі всім, набережна зимового Дніпра.

Дякуючи наполегливості та старанням нашого керівника Ольги Федорівни та всім учасникам хору, ми посіли друге місце, та звання - Лауреатів.

Для кожного з нас хто співає в нашому хорі це є дуже приємно, бо ми співаємо на славу Господа, зберігаємо наші традиції, і тим збагачуємо національну культуру: «Багато покликаних, але мало вибраних» - (Мт. 22: 1-14). Для цього нас вибрав Господь.

«Велику приємність має людина, що займається своєю спорідненою працею», - писав філософ Г.Сковорода. Різдвяні свята минають, а з ними й наша коляда. Отож, на нас чекають нові концерти та нові ще нездолані вершини, і настане новий час і новий привід для нашої з вами зустрічі.

Марта Панас

Учасниця хору «Надія» з 2000р.

Читайте ще:

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)