Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Поки не погордує хто страхом Божим, доти він не згрішить. Чи хочеш не грішити? Зберігай страх Божий." (Св.Єфрем Сирійський)

Офіційна заява Української Греко-Католицької Церкви щодо незаконного будівництва поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві

Переглядів: 2702Коментарі: 0
Документи УГКЦ

Зважаючи на велике зацікавлення громадськості ситуацією, що склалася з незаконним будівництвом, яке ведеться поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви у місті Києві по вулиці Микільсько-Слобідській, а також враховуючи численні звернення громадян України – вірних Української Греко-Католицької Церкви до Президента України, Прем’єр-міністра України та Генерального прокурора України з вимогою припинити незаконне будівництво, яке завдає значних ушкоджень будівлі Патріаршого Собору, вважаємо за необхідне в черговий раз офіційно заявити про свою позицію в цій ситуації.

Українська Греко-Католицька Церква завжди відстоювала ідеали побудови правової держати і громадянського суспільства, а тому вважає єдиним допустимим способом вирішення будь-яких проблем як на загальнодержавному, так і на регіональному рівні, це вирішення проблеми в  правовому полі і публічно з громадським обговоренням.  Ці ідеали є незмінними і недоторканними, а будь-яке їх порушення вважаємо недопустимим і протиправним.

Виходячи з наших відвічних принципів, наша позиція в ситуації, що склалася з незаконним будівництвом поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, залишається незмінною.  Ми не можемо толерувати  все попереднє беззаконня,  що порушує інтереси громади та може призвести до руйнування Собору,  тому, ми наполягаємо на відновленні справедливості та законності.

Відновлення справедливості полягає в поверненні цільового призначення п’яти ділянок з яких сформовано одну в 7,07га до стану який існував до їх зміни у 2007році, а саме:  (1)  1,6072 га – будівництво, експлуатація та обслуговування виставкового комплексу із житловими будинками;  (2)0,2177 га – благоустрій території;  (3) 0,0369 га – благоустрій території;   (4)3,0785 га – будівництво, експлуатація та обслуговування водно-спортивної бази, спортивно-оздоровчого та реабілітаційного центру з вуличними дитячими та спортивними майданчиками, об’єктами громадського харчування та благоустроєними набережними і пляжами загального користування; (5)2,1268 га –  будівництво (зі збереженням зеленої зони), експлуатація та обслуговування готельно-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського обслуговування та підземним паркінгом.

Подальшому справедливому використанні цих земельних ділянок, виходячи з такого цільового призначення з врахуванням вимог по збереженню пам’ятки ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра»,  включеної до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку ландшафту місцевого значення наказом Міністерства культури і туризму № 58/0/0/16-10 від 03.02.2010 р. (охоронний № 2600189), на принципах добросусідства, з врахуванням природної захисної смуги в 100 м, розробляючи проект будівництва, погоджувати його з усіма органами, організаціями на котрі будівництво  може мати вплив, проводити  експертизу проекту, якщо це вище третьої категорії складності  отримувати дозвіл на будівельні роботи, здійснювати природоохоронні заходи перед будівництвом. 

Вважаємо неприпустимим узаконення всього, що відбулось на даній ділянці, тому наполягаємо на наступному:

– будівництво житлового комплексу поблизу Патріаршого Собору є незаконним і таким, що завдає значної шкоди будівлі Патріаршого Собору, суперечить інтересам мешканців житлового кварталу, розташованого поблизу та суспільства в цілому;

– незаконне будівництво повинно припинитися, а негативні наслідки усунуті;

– усі побічні питання, які виникають у цій ситуації, повинні вирішуватись виключно у правовому полі;

– усі причетні до вирішення цієї справи повинні діяти виключно до вимог чинного законодавства України, а у випадку державних службовців – також у відповідності до їхніх посадових інструкцій;

– допустимими є тільки такі обговорення і пошуки шляхів вирішення, які відбуваються публічно та із залученням усіх зацікавлених сторін.

Ми віримо, що українське суспільство достатньо зріле, щоби вирішувати всі проблеми в межах Закону Божого і Української Держави.

+ Йосиф Мілян

Голова наглядової ради будівництва Патріаршого центру УГКЦ

м. Київ

11.08.2016 року Божого

 

Джерело: КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)