20 листопада біля підніжжя Собору Святого Юра, навпроти будинку не мешкав поет, урочисто відкрили пам’ятник українському поетові, прозаїкові, перекладачеві, літературознавцеві Богданові-Ігореві Антоничу. В урочистості взяли участь представники духовенства, влади, громадських організацій, лемківських об’єднань і громада міста Лева.
Першим виголосив промову Данило Ільницький, дослідник життя і творчості Богдана-Ігоря Антонича. Промовець сказав, що твори поета перекладені двадцятьма мовами. Що після Тараса Шевченка його творчість викликає найбільше зацікавлення у чужинців.
Чин освячення пам’ятника звершив Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Венедикт. Владика у своєму слові сказав, що пам’ятник цей потрібен нам. Що за своє коротке життя Богдан-Ігор зробив так багато, що він був дуже неординарною особистістю.
До присутніх звернулися також міський голова пан Андрій Садовий і заступник голови обласної адміністрації Ростислав Замлинський.
Автор композиції, ректор Львівської академії мистецтв скульптор Володимир Одрехівський, розповів історію створення композиції і подякував усім причетним до спорудження пам’ятника.
Слово мали також Голова Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина і Голова Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Степан Майкович. Квіти до підніжжя пам’ятника поклали представники лемківських організацій пані Софія Федина і пан Степан Майкович, а також Голова товариства "Надсяння" пан Володимир Середа.
Пам’ятник заквітчали синьо-жовтими стрічками.
На закінчення урочистості хор "Лемковина" виконав в’язанку лемківських пісень.
Пам’ятник виконаний у бронзі, його висота становить 4,5 метри. Авторський колектив - скульптор Володимир Одрехівський і архітектори Д. Белах, Л. Лібич, О. Матушков.
Львівський пам’ятник Богдану-Ігореві Антоничу - перший пам’ятник поетові в Україні. Ще один пам’ятник є у селі Новиця на Лемківщині, де народився поет (тепер це територія Польщі). Цей пам’ятник встановили ще у 1989 році заходами львівських письменників за ініціативи світлої пам’яті поета Романа Лубківського.
Марта Осадца
Фотоальбом від п. Марти Осадци: переглянути ТУТ