Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Нехай у тебе завжди переважає милостиня. Жорстоке й немилосердне серце завжди нею очиститься." (Св.Ісаак Сирійський)

Проща до Самбора

Переглядів: 2585Коментарі: 0
Парафіяльні новини

18 жовтня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашого храму здійснили ще одну цікаву прощу. Цього разу це був Самбір. Очолив її духовний опікун і наставник Архибратства отець Ігор Демків.

На світанку, чудового погожого осіннього дня, прочани вирушили у дорогу. Отець Ігор, традиційно, поблагословив на добру путь і усі помолилися за щасливу і легку дорогу. Цілу дорогу паломники молилися на різні інтенції: за мир в Україні, за наших воїнів, за владу, за молодь і за наші родини та багато іншого і співали побожних пісень. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці отець Ігор, разом з місцевим священником, відслужив Святу Літурґію і сповідав.

Хто мав потребу – посповідалися і усі прийняли Святе Причастя.

Цей храм особливий – у ньому знаходиться чудотворна ікона Самбірської Матері Божої. Також у ньому є мощі Святого Валентина.

Отець-сотрудник храму розповів історію храму.

Усі помолилися біля ікони Самбірської Матері Божої і мощів Свято Валентина. Потім наші прочани відвідали пречудовий Собор Покрова Пресвятої Богородиці. - Храм зачарував усіх своєю вражаючою величчю і красою... - Там наші члени Архибратсва (вони ж і учасники парафіяльного крилосного хору) заспівали пісню до Пресвятої Богородиці.

Згодом ми вирушили на Хресну Дорогу, котра проходить поз храм. Ця чудова Хресна Дорога є копією відомої Хресної Дороги у Страдчі. Виконали її ті самі митці.

Далі шлях нашої мандрівки проліг до села Лаврів, одного з найвідоміших місць Старосамбірщини. – До монастиря Свято Онуфрія. Там, у храмі «Пророка Онуфрія»,* спочивають мощі Святого Онуфрія. Усі приклалися до мощів Святого Онуфрія і помолилися біля них. Отець Юстин розповів нам історію монастиря, відповідав на запитання прочан. Потім відправив Молебен до Пресвятої Богородиці, котрий супроводили своїм співом наші хористки. Помолилися у наміренні Святішого Отця Папи Римського. Отець поблагословив усіх. На закінчення пройшли Хресну Дорогу.

Такою була ще одна, з-поміж чисельних, наша захоплююча молитовна пригода.

Традиційно - дорогою додому ми молилися і співали патріотичні та народні пісні.

* Монастирський храм «Пророка Онуфрія», - монастирська обитель Чину Святого Василія Великого, побудована у 1547 році та відновлена у 1910 році. Храмовий празник - 25 червня. У ньому збереглися фрагменти автентичних фресок XV століття.

Лаврівський монастир - найдавніший монастир Святого Онуфрія в Україні. Він є важливою архітектурною та мистецькою пам’яткою. З метою дослідження історії, архітектури, живопису і архіву Лаврів відвідували відомі діячі України: І. Нечуй-Левицький, Я. Головацький, І. Франко, М. Грушевський, І. Крип’якевич, О. Барвінський, В. Щурат, О. Духнович, а також Праведний Митрополит Андрей Шептицький.

Під час археологічних розкопок 1986 року, у вівтарній частині храму виявили нішу-аркасолію, котра у княжі часи мала виняткове значення. Тут могли зберігатися мощі Святого Онуфрія або домовина Лева Даниловича. Але наразі останків князя Лева не вдалося виявити жодній археологічній експедиції.

З історією Лаврівського монастиря святого Онуфрія тісно пов’язаний рід Шептицьких. Митрополит Атаназій Шептицький навчався у Лаврові, а отець Никифор Шептицький був архимандритом Лаврівського монастиря. Праведний Андрей Шептицький у 1926 році брав участь у дослідженні фресок церкви Святого Онуфрія. У Національному музеї у Львові зберігається картина роботи Праведного Митрополита Андрея Шептицького «Пейзаж з Лаврова», на якій відтворена дорога в селі обабіч монастиря.

Чимало шанувальників культу Святого Онуфрія, згідно з заповітами, були поховані у Лаврівському монастирі, а не у своїх катедральних храмах. Першим з них був князь Лев Данилович, - за переказами, похований у Лаврові.

Багато таких поховань збереглося з другої половині XVII століття, часу найбільшого розквіту монастиря. Саме у цей період у його стінах поховали молдавських господарів (князів): Штефана Петричейку (1675 р.) та Костянтина Щербана Басараба (1681 р.), а також єрусалимського патріарха Макарія Лігаріда (1681 р.).

У підземеллях Онуфріївської церкви є некрополь, корені котрого сягають ще княжих часів, коли тут перед будівництвом храму був цвинтар. Після прибудови бічних крил, у другій половині XVII століття, виникли крипти, зокрема, крипта Винницьких у південному крилі.

Тут, зокрема, були поховані:

- Київські митрополити: православний - Антоній та унійний - Юрій Винницький;

- Перемиські греко-католицькі єпископи Інокентій Винницький та Єронім Устрицький;

- багато шляхтичів, зокрема, войський стрийський Павло Комарницький, один з жертводавців монастиря.

Марта Осадца

Запрошуємо переглянути фотографії від Марти і Маріанни Осадца

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

     

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)