Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Ніщо не може так наблизити серце до Бога, як милостиня, і ніщо не спричинює в душі такої тиші, як добровільна вбогість." (Св.Ісаак Сирійський)

Складні речі даються непросто

Переглядів: 3606Коментарі: 0
Парафіяльні новини

У нашому житті є речі нетривалі, несуттєві, малозначимі, але є речі величні, фундаментальні, визначальні. Серед таких завжди є Храм. Він є основою, він є серцем спільноти, є фундаментом громади. Якщо подивитися на нашу Україну, і на Галичину зокрема, ми, мабуть, не знайдемо такого села, навіть доволі маленького, де не було б Храму або хоча б каплички. Це свідчить про нашу глибоку релігійність. І нехай селянські домівки часом не є аж такими величними і красивими, однак Божий храм за стараннями парохіян сяє, мов писанка. Це свідчить про любов наших людей до Бога, любов до того, що є Боже.

Храм св. Ольги і Єлизавети, що у Львові на пл. Кропивницького, чи, як ми кажемо, на Привокзальній, має свою особливу історію, і вона, ця історія, у якійсь мірі є навіть трагічною. Цей храм стояв осквернений, зневажений, опущений, занедбаний протягом кількох десятиліть. Безбожна влада взагалі бажала його знищити, але зі страху перед людьми на такий злочин не відважилася.

Змінилися часи, і змінилася влада. Змінилася і доля цього храму – він отримав нових власників. Храм перейшов у власність до Української Греко-Католицької Церкви. Перед парохіяльною громадою постало надто складне питання: як підняти з руїни святиню, як вдихнути в неї нове життя? Наполеглива праця триває вже понад двадцять років, і роботи ще надто багато. Однак, вже тепер видно, що храм оновлюється, набуває своєрідного шарму. Він – воскресає. У цьому велика жертовність наших парохіян і прихожан, а також – наших священиків. Адже всі виконані ремонтні і відновлювальні роботи виконано виключно за кошти жертводавців, меценатів і добродіїв. Щире вам спасибі.

Надто важливим атрибутом східнохристиянського храму є іконостас. Але виготовити іконостас для такого храму як наш храм, було доволі непросто. Складне поєднання ґотичної архітектури і канонічних вимог східної богословської культури вимагало довгих пошуків, дискусій, суперечок тощо. Та видається, що нарешті знайдено оптимальне рішення даного питання, і цей цікавий витвір, авторства львівського митця п. Олександра Личка, постав перед очі львів’ян. Рішення нестандартне, своєрідне і доволі цікаве. Скло і вітраж.

Ми свідомі того, що побачити його схочуть багато людей, це, серед інших, будуть і відомі фахівці у царині вітражу, іконопису чи інтер’єру. Кожна людина по-своєму на нього подивиться, його оцінить, і, можливо, не захоче з чимось у ньому погодитися. Ми не претендуємо на абсолютизм. Однак, просимо розуміння і виваженої оцінки. Складні речі даються непросто.

Радо запрошуємо усіх львів’ян на освячення нашого іконостасу, котре відбудеться у Світлий понеділок, 21 квітня, о 10 00 год. Освячення іконостасу здійснить і Архиєрейську Божественну святу Літургію відслужить Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк). З його ласкавого благословення і з Божою допомогою цей іконостас і постав у нашому храмі, від чого маємо велику радість.

Адміністратор храму о. Іван Галімурка.

Фотографії: переглянути

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)