Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молитимемося, щоб сподобитися нам дарування, а сподобившись, не будемо про себе високої думки." (Св.Єфрем Сирійський)

Слово настоятеля

Переглядів: 1190Коментарі: 0
Парафіяльні новини

Сьогодні щиро вітаю усіх християн із величним і світлим святом Преображення Господа нашого Ісуса Христа. Певен, що у цей урочистий день слова Преподобного Єфрема Сирійського найкраще промовлять до нашого серця:

«І Отець закликав: Це – Мій улюблений Син, що Я Його вподобав: Його слухайте, – сказав про Сина, невідлученого від слави Божества. Бо Отець і Син зі Святим Духом – одне єство, одна сила, одна сутність і одне царство. І до одного віщав під невисоким ім’ям, але в страшній славі. І Марія називала Його Сином, що в людському тілі невідлучений від слави свого Божества. Бо один є Бог, що з’явився в світі у тілі. Слава Його сповіщала про Божественне єство, яке від Отця, і тіло Його віщувало про людське єство, яке від Марії; обидва ж єства зійшлися і з’єдналися в одній іпостасі. Єдиний від Отця – єдинородний і від Марії. І хто розділяє в Ньому єства, той відділений буде від Його царства, і хто зливає їх, той позбавлений буде Його життя. Хто заперечує, що Марія народила Бога, той не побачить слави Його Божества; і хто заперечує, що носив Він безгрішне тіло, той не отримає спасіння і життя, що дарується через Його тіло. Самі діла свідчать і Його Божественні сили навчають розважливих, що Він істинний Бог. А страждання Його показують, що Він істинна людина. (…)

Одного і того ж ісповідую досконалим Богом і досконалою людиною, у двох єствах, з’єднаних в іпостасі, пізнавальних неподільно, незлитно і незмінно, одягнутим в плоть, одушевлену словесною і розумною душею, і в усьому до нас подібним, крім гріха. Один і той же є земний і небесний, тимчасовий і вічний, підначальний і безначальний, безлітній і Той, що підлягає часу, створений і нестворений, страждальний і безсмертний, Бог і людина, в тому й іншому досконалий, один в двох єствах, і в двох один.

Одна особа Отця, і одна особа Сина, і одна особа Духа Святого, одне Божество, одна сила, одне царство в трьох Особах або Іпостасях. Так славимо Святу Одиницю в Тройці і Святу Тройцю в Одиниці. Після того, як Отець закликав з неба: Це – мій улюблений Син: Його слухайте, – прийняла це Свята Божа вселенська Церква. Святою Тройцею хрестить вона в життя вічне, Її святить рівночесно, Її ісповідує неподільно, невідлучно, Їй поклоняється непогрішно, Її ісповідує і прославляє. Цій триіпостасній Одиниці – Отцю і Сину і Святому Духу належить слава, благодарення, честь, влада, велич нині і повсякчас, і на віки віків! Амінь».

Преображення

Джерело:Блог отця Івана Галімурки

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)