Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо хочеш молитися похвальною молитвою, зрікайся себе щохвилі й, терплячи крайні озлоблення, терпеливо твори молитву." (Прп.Ніл Синайський)

Слово отця Івана Галімурки про Святителя Тарасія

Переглядів: 2570Коментарі: 0
Парафіяльні новини

Людина - є найкращою Божою іконою. Адже кожен з нас є створений на образ і на подобу Божу. Хочеться побажати сьогоднішнім іменинникам, щоб вони своїм побожним життям достойно представляли нашого Спасителя перед цим світом "перелюбним і грішним". Щирі вітання для сьогоднішніх іменинників. Нехай Господь щедро благословить їх Своєю благодаттю!

Святитель Тарасій, народився в сім'ї патриціїв Георгія і Єнкратії. Був вихований в Константинополі, де отримав хорошу освіту. Став радником і писарем при дворі імператора Костянтина VII Багрянородного (780-797) і його матері, святої цариці Ірини (797-802). У ті часи в Церкві поширювалась єресь іконоборства. Святий Павло (780-784), тодішній Патріарх Константинополя,через слабкість характеру, не міг боротися з цим явищем і тому віддалився в монастир, де прийняв схиму. Коли до нього прийшла свята цариця Ірина зі своїм сином-імператором, святитель Павло оголосив їм, що гідним наступником його може бути тільки Тарасій (у той час мирянин). Тарасій був зведений на патріарший престол у 784 році. Він мудро управляв Церквою 22 роки. Вів суворе аскетичне життя. Усе своє майно витратив на Богоугодні справи, годуючи людей похилого віку, жебраків, сиріт і вдів, а у Святу Пасху влаштовував для них трапезу, на якій сам прислуговував.

Патріарх безстрашно викрив царя Костянтина, сина імператриці Ірини, коли той обмовив свою дружину Марію, ув’язнив її в монастирі, щоби одружитися з іншою жінкою. Він відмовився розірвати шлюб імператора, за що впав у немилість Василевса. Але невдовзі Костянтин був позбавлений влади своєю матір'ю, царицею Іриною.

Святитель Тарасій помер у 806 році. Похований у збудованому ним монастирі на Босфорі.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)