Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Як однорічний агнець, благословенний нам вінець – Христос, добровільно за всіх заколений був – Пасха очищення, і знову із гробу нам засяяв – чудове сонце правди." (Воскресна Утреня)

Великоднє послання Архиєпископа і Митрополита Львівського Української Греко-Католицької Церкви

Переглядів: 2153Коментарі: 0
Документи Львівської Архиєпархії

Великоднє послання Архиєпископа і Митрополита ЛьвівськогоУкраїнської Греко-Католицької Церкви

Всесвітлішим та Всечеснішим отцям,Високопреподобним і Преподобним отцям, ченцям та черницям,Дорогим та достойним мирянам Львівської Архиєпархії

Христос воскрес!

Достойні сестри і брати, прийміть щирі святкові вітання в день урочистого празника Воскресіння Христового! Цьому величавому святу передувала позитивна підготовка: тривалий піст та дорогоцінні молитви з доземними поклонами, що дуже радо практикує наш народ. Багато людей з великою побожністю та благоговінням в час Великого посту брали участь у цих молитвах, а також, прибували на вечірню молитву літургії Наперед-освячених Дарів. Потім, з незмірною відповідальністю вірні зближаються до святої тайни Покаяння, щоб отримати очищення душі від гріховного бруду, причащаються Тіла Христового та взагалі, очікують дати великої історичної правди: свята Воскресіння Христового.

Сьогодні святкуємо празник воскресіння Христового! Господь переміг смерть, гріх та демонську темряву. Сам Спаситель наголосив: «… Я - світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя» (Ів 8,12). Пасха - радісне та світле свято, котре ми благоговійно очікуємо, з великим переконанням про наше воскресіння. Воскресіння Ісусове сприяло тому, що: «Гроби відкрилися, багато тіл святих померлих устали, і вийшовши з гробів по його воскресінні, ввійшли у святе місто й багатьом з'явились» (Мт 27,52-53). Померлі воскресли й голосили правду про воскресіння Христове, це було великим свідчення божественності природи нашого Спасителя!

Первосвященики та старші, які зібралися після приходу до них сторожі та вояків, які сповістили їм про воскресіння Христа, дали вояками досить грошей та веліли так говорити: «… Скажіть, що його учні прийшли вночі й викрали його, коли ми спали. А як почує це правитель, ми умовимо його й він не буде вас турбувати» (Мт 28,13-14). Старшина планувала грошовою винагородою заперечити воскресіння Христове, а мертві, що вийшли із гробів, навпаки, свідчили про його воскресіння, руйнуючи задум нечесних людей. Зрештою, для регулярних військових, що сторожили гріб, байдуже служіння каралося смертю. Теж, самі вояки бажали завжди показати, що вони гідні честі та пошани за своє служіння! А тут, стверджувати про крадіжку неживого тіла людини з гробу, що вимагало значних зусиль та часу, було певним соромом для військових? Дуже невдалим та грубим був приготований обман юдейської старшини, які не зважали на провал своєї репутації перед народом!? Вони хотіли обманним шляхом заперечити та звести нанівець справу Господнього воскресіння? А Ісус ще при житті на землі заявляв та стверджував: «… Я - воскресіння і життя. Хто в мене вірує, той навіть і вмерши - житиме!» (Ів 11,25).

Вороги та неприятелі Ісуса не один раз чули, як він говорив про своє воскресіння та про життя людей після смерті, про суд та вічну нагороду чи покарання. Багато із людей це чують і в наш час, але не усі бажають в це повірити або прийняти? Це справа кожної людини: вірити у життя після смерті або ні? І, яке буде розчарування, коли неприготована особа зустрінеться з Божою справедливістю, коли збудуться слова Сина Божого: «І вийдуть ті, що чинили добро, на воскресіння життя. А ті, що зло чинили, - воскреснуть на суд» (Ів 5,29).

Спаситель світу ніколи не стверджував, що життя людини, це – життя, лиш, на землі? Він проектував погляд людини на вічність, на щасливе або нещасливе життя. Чому люди не хочуть в це вірити? Подібно, як юдейська старшина намагалася блокувати воскресіння Христа, бо шаліє демон та здобуває прихильників, сам вмовляє людину, що не існує життя поза гробом. А історія людства стверджує по-іншому, хоч би воскресіння померлих, які вийшли з гробів, воскресіння Лазаря, дочки Яіра та воскресіння Ісусом сина вдови із Наїн! Сам Господь, Ісус Христос, тріумфально воскрес із гробу, переміг смерть, залишивши полотна та порожній гріб. У гробі жінки бачили юнака одягненого у білу одежу, який їх повідомляв, що Ісус воскрес.

Це був ангел, який сказав жінкам, щоб повідомили учнів та Петра чекати Господа у Галилеї (пор. Мр 16,5-7). Євангелисти записали імена жінок, які приходили до гробу, бачили ангелів, чули їхню розмову про воскресіння Христа. Одна із них Марія Магдалина, з якою розмовляв Ісус по воскресінні: «… Маріє! А та обернулась та до нього по-єврейському: Раввуні! - що у перекладі означає: Учителю!» (Ів 20,16). Потім, апостол Симон Петро разом з святим євангелистом Іваном бігли до порожнього гробу, де побачили, лиш, «полотнище» та хустку, яка була на голові в нього (пор. Ів 20,6-7). Ісус являвся апостолам не тільки поодиноко, але усі разом бачили його, коли він приходив до них при зачинених дверях та ставав посередині кімнати (пор. Ів 20,19-29). Про воскресіння Христове описано достатньо у Святому Писанні та інших книгах. Ці свідчення необхідно прийняти з вірою, бо це незаперечливий факт. Христос воскрес для людства, як свідок, який усіх нас воскресить до гідного, вічного та щасливого життя, яке готуємо собі життям на землі!

Щиро вітаю усіх з празником воскресіння Христового! Хай радість цього свята увійде в кожну душу та серце громадян нашої України! Христос воскрес! Воістину воскрес!

Благословення Господнє на Вас!

ІГОР

Архиєпископ і Митрополит Львівський

Дано у Львові при Архикатедральному соборі св. ЮраДня 22 квітня 2019 року

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)