Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Церква є духовний рай, у ній — дерево життя, святий жертовник примирення, з якого струмує життя вірним, що його полюбили." (Св.Єфрем Сирійський)

Різдвяне послання Архиєпископа і Митрополита Львівського Української Греко-Католицької Церкви

Переглядів: 4796Коментарі: 0
АктуальнеДокументи Львівської Архиєпархії

Всесвітлішим та Всечеснішим отцям,

Високопреподобним і Преподобним отцям, ченцям та черницям,

Дорогим та достойним мирянам Львівської Архиєпархії

Мир усім Вам у Господі та Боже благословення!

Дуже швидко пройшов нелегкий рік, що тривав від празника Різдва Ісуса Христа у 2014 році до святкування цього ж свята у 2015. Говорю про Григорянський календар, хоч святкуємо за Юліанським. У далеку давнину не існувало літочислення до Різдва Христового, тому що люди не знали й вповні не усвідомлювали прихід Сина Божого на землю. Очікували Месії, знали про його прихід, але до кінця людство не могло усвідомити того, що сам Божий Син прийде на землю в людському тілі. Після приходу Бога, як людини, на землю, народ став чинити обрахування часу до приходу і після приходу Ісуса Христа. Час обертається навколо Бога, який виразно стоїть у центрі людства й усього світу. Ми усі успішно пережили неймовірні випробування минулого року, особливо: революцію Гідності в нашій країні та продовжуємо переживати військову ескалацію на сході України. Маємо успіх у тому, що ми об'єднуємося духовно, молитовно, фізично, соціально та народно. Більшість громадян України відчувають єдність духа, моляться спільно за мир, ставлять груди на захист своєї Батьківщини, розвивається рух волонтерів, щоб допомагати армії, ми ставмося міцним народом, який об'єднується, незважаючи на мовні різниці. Найважливіше в усьому цьому: довірити справи Богові, надіятися на нього й не опускати рук у новому народженні України.

Син Божий прийшов на світ, як мале хлоп'ятко, Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру (див. Іс 9,5). Це - Бог, що приносить мир у світ; правда, не силою це чинить, але пропонує себе, готовий на усе, щоб тільки люди прийняли його у своє життя, бо, лише тоді запанує мир у людську серці. Людська філософія інша, бо могутні світу, пробують зброєю заставити себе любити. А це - не любов. Без Бога у душі та серці людини, немає миру, не існує любові! Кожен гріх у людському серці - війна з Богом. Господь любить людину, але ненавидить гріх, що ображає його. Він не може змиритися з гріхом, бо любов і ненависть, світло і темрява, правда й обман, чистота й бруд - речі діаметрально протилежні собі. Ісус прийшов як беззахисне немовлятко, з простертими руками до людства. Він простягає руки миру, порозуміння, любові, пошани, благородства, з повнотою різноманітних духовних дарів. Чому забракло миру й спокою в нашій Україні? - Тому, що відсутній Бог у багатьох людських серцях, розуміємо, не тільки в українців, але й в тих, хто розпочав війну в нашій країні, хто загарбав Крим, тих, хто намагається вчинити розкол та розбрат в нашій державі.

Де бракує Бога, там бракує справжнього життя!

Як бачать Різдво Христове ті, хто дає накази йти війною, воюючі особи, що вбивають та персонажі, що чинять терористичні акти? - У таких серцях існує смерть, замість життя (Різдва), неспокій та війна в душах. Ірод зорганізував військо, щоб вбивати невинних немовлят, шукаючи серед них Сина Божого. Особи, подібні Іроду, не можуть заспокоїтися аж до того часу, поки не побачать пролитої крові вбитих й покалічених людей, поки не почують пострілу гармат, не переконаються про сльози людей та знищені будівлі, розруху тощо.

Світ та його люди, багато володарів, прописані у послужному списку, як дуже жорстокі слуги диявола (пор. Мт 4,8-9).

Вдивляймося, особливо, в цей час й завжди, в особу Ісуса Христа, який є Правдою, а всякий, хто відходить від цієї правди, віддаляється від Бога; такі прямують дорогою брехні, батьком, якої є злий дух (пор. Ів 8,44). Тільки Христос дає правдиве життя. Лише, досконале життя в ньому приносить людині спокій, мир та щастя. Господь покликав до життя безмежний світ, а в ньому людину, яку створив із земного пороху, вдихаючи їй в ніздрі віддих життя (пор. Бут 2,7). Бог бажав розмноження людині на землі та панування над рибою морською, над птаством небесним і над усяким звірем, що рухається по землі (пор. Бут 1,28). Чоловік став панувати на землі, дістав великі права від Господа, але не для того, щоб гнобити інших людей, лише, порати землю й наглядати за всяким створінням, яке не було людиною. Небесний Отець покликав людину до життя, помістив перших родичів у раю і залишив їм, як символ вірності йому, дерево, з якого не можна було зривати плоду та їсти його. Плід був отрутою, яка містила смерть, а люди не послухали Бога, ризикнули зірвати плід та з'їсти. За такий вчинок змушені були покинути рай і піддаватися смерті. І ось, на світ прийшов обіцяний Месія, Син Божий, який примирив людину з Богом. Ісус Христос прийняв людське тіло, знизився до рівня людини, щоб людей піднести до рівня божества, відновлюючи в людині Божий образ і подобу (пор. Бут 1,26). Дар створення світу - великий, а дар приходу на світ Бога у людському тілі та викуп її від вічного осуду - ще більший дар!

Будьмо вдячні Господу за його прихід на землю, за життя Спасителя разом із людьми, за принесення ним миру й любові на земну кулю. Ісус прийшов як немовлятко, щоб ніхто не посмів зневажити дитя, щоб вчити людей любові, примирення, взаємної пошани. Народився убого на сіні, показуючи, що багатство - тимчасова річ, якою необхідно ділитися з тими, хто знаходиться в нужді. Його простота й любов перемагає людську силу, потугу, зброю та ненависть. Христос приносить нам мир сьогодні! Мир перемагає війну, добро тріумфує над злом, Господь кинув під ноги диявола із його слугами. При народженні Спасителя небесні ангели співали: «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання» (Як 2,14). Приймімо Христа, дар миру, у наші серця та збагатімо спокоєм тих, кому його бракує й хто не здібний побачити добро! Бажаю миру та спокою кожній родині, кожній особі нашої України! Хай рівновага та спокій, особливим способом увійдуть у серця наших воїнів та мешканців сходу нашої України! Хай немовля Ісус лагідно зніме сльозу з кожного заплаканого людського ока. Дай, Господи, щоб не літали кулі й не рвалися гармати! Пресвята Богородице, просимо тебе, вчини, щоб Різдво твого Сина торкнулося кожного серця мешканців нашого краю!

Христос раждається! Славімо його!

Благословення Господнє на Вас!

+ ІГОР

Архиєпископ і Митрополит Львівський

 

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)