Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Як мужеський пол, що створив дівичу утробу, явився Христос, і як чоловік агнцем назвався, і непорочним, бо не зазнав скверни, наша Пасха, і як Бог істинний – звершеним зветься." (Воскресна Утреня)

ХХХ колоквіум європейських парафій (враження нашої парафіянки)

Переглядів: 1972Коментарі: 0
Парафіяльні новини

Від 27 липня до 1 серпня у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, відбувся ХХХ, ювілейний, Колоквіум Європейських Парафій. У цьому заході взяли участь і делегати від нашої парохії.

27 липня відбулося вітальне Богослужіння, котре відправив Митрополит Львівський Кир Ігор. З вітальним словом до делегатів звернувся президент Колоквіуму. Ввечері відбувалися неформальні зустрічі національних груп і забава.

У неділю, 28 липня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, відбулася Свята Літурґія. Після закінчення Літурґії гостей відвезли на екскурсію до Унівського монастиря. А ввечері був виступ оркестру семінаристів, частування вином і танці.

Кожен день починався з короткої спільної молитви та інформації, опісля була прочитана доповідь, дискусія і робота в групах. Потім Свята Літурґія і обід. На підставі дискусій у групах складалися підсумки, котрі потім виголошували на загальному засіданні.Робоча програма розпочалася 29 липня. Відбулося відкриття Колоквіуму і представлення тем. Виступив президент Колоквіуму Антоніо Кассар.

Першою темою доповіді була «Папа Франциск: його особистість та візія», котру виголосив професор з Австрії Пол Цуленер. Виступ закінчився запитаннями-відповідями. Потім була робота у групах.

Нашу, українську, групу очолив отець-митрат Михайло Димид. Також у групі працювали отці Зіновій Харкавий, настоятель церкви Пресвятої Богородиці Володарки України на Знесінні, Олег Зубик настоятель церкви Святого Апостола Андрія та священномученика Йосафата на Левандівці і адміністратор парафії Святого апостола Андрія і Святого Володимира на Богданівці, а також отець Георгій Драус з Римо-Католицької парафії та інші отці.

Першими темами для обговорення були:

1. Мій вклад у зміцнення свободи на парафії.

2. Солідарність – страхи перешкоджають солідарності.

3. Як працювати, щоби правда про людину забезпечувала її гідність.

Під час групової роботи усі учасники висловлювалися з приводу зазначеної теми. Опівдні відбулася Свята Літурґія у латинському обряді.

Після обіду відбулася презентація пасторального досвіду двох учасників.

Спочатку отець Степан Сус розповідав про свою участь під час Майдану та під час війни. Працю над адаптацією вояків і про допомогу сім’ям, котрі втратили рідних.

Отець Дмитро Романко розповів про свою працю з молоддю. Зокрема, про підготовку молоді до одруження і про неприпустимість дошлюбних стосунків.

Опісля була друга групова робота. Темами якої були:

1. Чи є місце для молоді у Церкві.

2. Чи є місце прощенню у війні з Росією.

3. Який наш пасторальний досвід, яким ми можемо поділитися з іншими.

Потім була культурна програма – майстер-клас «Ікона на склі». Усі учасники з захопленням малювали на склі іконку Юрія-змієборця.

30 липня, професор Галина Теслюк прочитала доповідь «Притча про блудного сина». Дуже цікаво відповідала на запитання делегатів.

Потім було третя, остання, групова робота, темами котрої були:

1. Як соціум і культурне середовище впливають на наше сприйняття інших людей.

2. Як, коли і чому дотримування заповідей Божих стає тягарем.

3. Які є ситуації на наших парафіях, котрі пригадують поведінку старшого сина. Чому воно так.Після закінчення була презентація результатів дискусії у залі.

Опівдні була відслужена Свята Літурґія у латинському обряді, котру очолив єпископ-помічник Едвард Кава. На закінчення Літурґії владика освятив образ «Шість покровителів Європи», авторства Іванки Крип’якевич-Димид.

Після обіду гості виїхали з відвідинами на парафії.

На нашій парохії гостювала німецька делегація.

31 липня, в останній робочий день, основною темою доповіді була «Хто допоможе нам бути християнами у сучасній Європі», котру виголосив отець Михайло Димид. Відбулася дискусія з цієї теми.

Молоді учасники Колоквіуму продемонстрували свої доробки і поділилися враженнями від побаченого на наших парохіях.

Потім була презентація наступного Колоквіуму, котрий відбудеться у 2021 році у Румунському Тімішоари.

Опівдні відбулася Свята Літурґія у нашому обряді, котру очолив отець Михайло Димид у співслужінні з отцями-учасниками заходу.

Отець посвятив намальовані напередодні образочки.

Після обіду гості поїхали на екскурсію Львовом.

А ввечері відбулася прощальна вечеря і Свято Націй, під час якого члени делегацій демонстрували свої національні традиції.

Зокрема, наші музики закрутили гостей Свята у запальних українських танцях. Усі була у захваті від їх виступу. Свято тривало допізна.

А у четвер, 1 серпня, гостей відвезли на екскурсію до Жовкви та Крехівського монастиря.

Марта Осадца

<iframe width="720" height="576" src="https://www.youtube.com/embed/OdcUOc5BGZ0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)