Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Приступім свіченосці до Христа, що як жених ізходить із гробу, і разом святкуймо світлопразничними відправами Пасху Божу спасительну." (Воскресна Утреня)

ПРОЩА НА БАТЬКІВЩИНУ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ

Переглядів: 2993Коментарі: 0
Парафіяльні новини

У суботу, 10 жовтня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашої парафії здійснили прощу до села Лісок, Яворова, Прилбич і Страдча, яку очолив отець Ігор Калаш.

Почалася проща зі Святої Сповіді у нашому храмі, після чого прочани вирушили в дорогу.

Першим місцем паломництва стала церква Положення Пояса Пресвятої Богородиці середини XVI століття у селі Лісок поблизу Яворова. Місцевий парох, отець Володимир, розповів цікаву історію храму. У 1848 році Папа Римський дав повний відпуст цьому місцю. У цьому храмі є копія ікони Лісківської Матері Божої. Опісля отці Ігор і Володимир відправили Святу Літурґію. Усі присутні отримали повний відпуст. Після закінчення Літурґії поламники набрали і напилися джерельної водиці. Кажуть, що вона особливо помічна для покращення зору.

Потім вирушили до урочища Студенець у якому є капличка Святого Онуфрія і цілюще джерело. З нього прочани також напилися водиці. Студенець – святе місце, відоме ще у 1456 році.

Наступним місцем був храм Святого Юра у Яворові. Отець Володимир розповів про храм. Цікавим у ньому є те, що там знаходиться оригінал старовинної чудотворної ікони Лісківської Матері Божої, до якої отець Ігор відправив Молебень.

У храмі чудовий оригінальний іконостас. Проте, нажаль, його не вдалося побачити тому що на  сьогодні він є на реставрації – у храмі тривають ремонтні роботи.

З Яворова наші прочани вирушили на батьківщину Великого Митрополита Андрея – село Прилбичі. Місцевий храм виконаний у незвичному стилі, з урахуванням гуцульських мотивів. Парох, отець Андрій, розповів історію храму, після чого усі вирушили до музею Митрополита Андрея. Там отець ознайомив з історією роду Шептицьких. Розповідь супроводжувалася переглядом слайдів з фотографіями родини Митрополита. Потім прочани вирушили до усипальниці родини Шептицьких, котра дивом вціліла у часи радянського сатанізму. Прочани помолилися за душі усіх похованих в усипальниці. На закінчення залишили запис у книзі відгуків.

Останнім місцем паломництва цього дня було ще одне відпустове місце Страдч з його славнозвісною Хресною Дорогою, якою пройшли наші прочани.

Сповнені позитивних радісних вражень та емоцій від проведеного молитовного дня, учасники прощі повернулися додому.

Марта і Маріанна Осадци,

фото Марти Осадци

Фотоальбом: переглянути тут

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)