Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Приступім свіченосці до Христа, що як жених ізходить із гробу, і разом святкуймо світлопразничними відправами Пасху Божу спасительну." (Воскресна Утреня)

Нова кримська влада вже взялась за вірян УПЦ КП на півострові

Переглядів: 3024Коментарі: 0
Переслідування Церкви

Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату заявляє про утиски своїх вірян самопроголошеною кримською владою в Криму та в Севастополі:Відбирають храми і чинять моральний тиск.

Відповідна заява архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (Куща) з'явилась сьогодні на офіційному сайті УПЦ КП.

 

Севастополі біля Київського патріархату, фактично, відібраний храм Священномученика Климента Римського на території Навчального загону Російські військові, які здійснюють охорону, не пускають до настоятеля храму архімандрита Макарія (Щипакова), етнічного росіянина, колишнього військовослужбовця військово-морського флоту, і його парафіян", - зазначають в УПЦ КП.

За словами архієпископа, всі спроби керуючого Кримською єпархією зустрітися з представниками чинної міської влади Севастополя з цього та інших питань виявилися марними.

У Київського Патріархату фактично відібрали храм Покрову Божої Матері в селищі Перевальне. На настоятеля протоієрея Івана Катькала і місцевих вірян УПЦ КП чинять психологічний тиск представники УПЦ Московського патріархату", - наголосив Климент.

Хоча раніше представники самопроголошеної кримської влади запевняли духівників, що не посягатимуть на церкви УПЦ КП і навіть підписали документ, згідно з яким всім органам державної влади Криму наказано рішуче протидіяти спробам заволодіти майном та перешкоджання діяльності храмів УПЦ КП.

У зв'язку з цим, архієпископ Климент від імені Кримської єпархії УПЦ КП звернувся до президента Росії Володимира Путіна з вимогою забезпечити рівні права українцям, вірянам Київського патріархату в Криму на вільне здійснення молитовної і церковного життя, вільне сповідання православної віри і національно-культурних традицій.

"Ми вимагаємо, щоб Російська Федерація і влада Криму виконували зобов'язання, в тому числі міжнародні. Вимагаємо припинити утиски православних українців Криму і повернути громадам відібрані або заблоковані храми", - заявив керівник кримської єпархії УПЦ КП.

У зверненні також міститься заклик до міжнародних організацій і міжнародного співтовариства, міжцерковних і міжнародних релігійних організацій заступитися за вірян православних українців Криму.

"Будьте миротворцями і заступіться за пригноблених і скривджених. Вимагайте від влади Російської Федерації пояснень та припинення утисків Української православної церкви Київського патріархату в Криму", - заявив архієпископ Климент.

Джерело:iPress

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)