Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Воскрес Ісус із гробу, як і провістив, подав нам життя вічне і велику милість" (Воскресна Утреня)

Привітальне слова кардинала П’єтро Пароліна, Державного Секретаря Святого Престолу, з нагоди 20-ї річниці опери «Мойсей»

Переглядів: 787Коментарі: 0
Різне

31 жовтня 2021 року на сцені Львівської національної опери відбулася опера «Мойсей» Мирослава Скорика – ювілейна вистава до 20-річчя прем’єри опери. З нагоди цієї події до глядачів з вітальним відеозверненням звернувся кардинал П’єтро Паролін, Держсекретар Святого Престолу. Публікуємо переклад українською мовою слова кардинала Пароліна.

До уваги трупи Львівського національногоакадемічного театру опери та балету

Пані та панове, дорогі друзі!

Двадцять років тому, під час Апостольського візиту святого Івана Павла ІІ до вашої країни, у Львові відбулася прем’єра опери «Мойсей», натхненної поемою відомого українського поета Івана Франка, покладеною на музику композитора Мирослава Скорика.

У двадцяту річницю цієї події я радий звернутися до вас із сердечним привітанням. Цей ювілей заслуговує на увагу, адже опера «Мойсей» була і залишається важливим надбанням культури та духовності українців.

Цій опері притаманні характерні елементи мистецтва в цілому – промовляти не лише до розуму людини, а й до її серця, породжувати не лише думки, а й почуття та емоції, а також відкривати людині шлях до Трансцендентного і допомагати пізнати Бога через красу. «Мистецтво, – сказав папа Венедикт XVI, – це немов відкриті двері до вічності, до краси та істини, які виходять за межі повсякденності. Твір мистецтва може відкрити очі розуму і серця, підносячи нас до Високого» (Загальна аудієнція, 31 серпня 2011 року).

Споглядання художнього твору допомагає дослідити та віднайти те, що є важливим у житті. І дійсно, художній твір веде нас до себе самих і підносить нас над собою, повертає до Любові, яка нас створила, і відкриває для Надії, яка нас чекає.

Усе ж у сучасному світі, виснаженому егоїзмом і конфліктами, що підживлюються логікою влади, театральне мистецтво сприяє гармонії та миру, ділиться тим, що об’єднує, а не тим, що роз’єднує і віддаляє.

Насамкінець я хотів би наголосити, що опера «Мойсей» – історія шляху народу Ізраїлю від рабства до свободи – має високий виховний вимір, який слід цінувати передусім з огляду на нові покоління, тому що він учить, що для того щоб зосередитися на важливому в житті, щоб зустрітися із собою і Богом, нашим Творцем і Отцем, та сприяти гармонії між людьми, нам потрібно пройти справжній шлях особистого визволення, відкинути зло і вибрати добро. Це також матиме глибокий вплив на суспільство, будівництво того братерства, до якого Папа Франциск закликає нас в енцикліці «Усі Брати».

Цими словами я ще раз вітаю і бажаю вам всього найкращого, запевняючи вас у своїх молитвах.

Кардинал П'єтро Паролін,Державний Секретар Святого Престолу

Переклад з італійської мовиСекретаріату Глави УГКЦ в Римі

Джерело:НовиниУГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)