Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Поки не погордує хто страхом Божим, доти він не згрішить. Чи хочеш не грішити? Зберігай страх Божий." (Св.Єфрем Сирійський)

У Львові відбувся музичний вечір, присвячений невинно убієнним у війні

Переглядів: 852Коментарі: 0
Парафіяльні новини

17 квітня 2022 року в храмі свв. Ольги і Єлизавети (м. Львів, пл. Кропивницького, 1) відбувся музичний вечір «Стояла Мати скорботна…», присвячений невинно убієнним та закатованим у війні в Україні.

Вступне слово до виконавців, організаторів та гостей вечора виголосив Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Владика наголосив, що свято Входу Господнього в Єрусалим, яке звершується у цей день, пригадує нам Христа, який усвідомлював свою місію – що буде зраджений, катований і розп’ятий, але хрест не є кінцем, адже третього дня Він воскрес. До вічного життя також покликана і кожна людина, маючи безсмертну душу.

«Сьогоднішній захід, який звучить у виконанні «Трембіти» – звуки музичних інструментів і голоси, які ми почуємо – хай це буде молитвою за убієнних… Очевидно, що кожного і кожну з нас стискає великий жаль, коли ми чуємо – знову нова жертва, нові знущання… Але я вірю, що всі ті душі, які відійшли – це наші герої, які гинуть, відходять до вічності; я гадаю, що Господь Бог їх усіх винагородить і вони будуть щасливі» – зауважив Митрополит і всім побажав якнайшвидшого настання миру, завершення війни, воїнам – Господньої допомоги; а цей молитовний вечір присвятити молитві за невинно убитих.

Музично-молитовний вечір став прем’єрою музичних творів с. Марії (Слєпченко) «De Profundis» та «Stabat mater» для солістів, хору і камерного оркестру.

У програмі також прозвучав твір відомого львівського композитора, лауреата Шевченківської премії Віктора Камінського «Царю Небесний».

Виконували духовну музику солісти – Ілона Опікула (сопрано), Діана Піпаш (мецо-сопрано) – камерний оркестр та хор капели «Трембіта» під батутою Сергія Якобчука.

Автор проєкту – Михайло Перун. Організатори – Львівська Архиєпархія УГКЦ за сприяння Львівської обласної ради, Фундації «Андрей».

Слово на завершення промовив п. Михайло Перун, директор Фундації «Андрей». «В Україні страсний тиждень розпочався 24 лютого. Цей вечір є присвячений невинно убієнними та закатованим у війні, яку Росія розв’язала і провадить проти України» – наголосив автор проєкту, звертаючи увагу на те, що дорога страстей, відображена в музиці, завжди прямує до перемоги над смертю. «Страсті завжди мають пасхального Христа… Наші молитви, наша щоденна праця має бути воскресінням. І кожен з нас має для цього вкласти свою лепту – лепту, яка називається “Воскреслий Христос”».

Сестра Марія (Слєпченко) – настоятелька монастиря монахинь Найсвятішого Ізбавителя, іконописець та композитор. Автор понад сотні музичних творів різних жанрів. В її доробку кілька Літургій, що їх виконують в окремих храмах Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Червонограда, Вінниці; низка хорових творів (церковні піснеспіви, обробки народних пісень), твори для камерного та симфонічного оркестру, для квартету, ансамблів, а також фортепіанні твори.

Сестра Марія є лауреаткою міжнародних конкурсів: Конкурсу консерваторії ім. Ф. Шуберта у Відні (2021, 2 місце за симфонічну поему «Третій Ангел»), Конкурсу Віденської музичної академії в співпраці з Консерваторією ім. Р. Вагнера (2021, 2 місце, «Stabat Mater»).

[/p]

[p]

Докладніше :Львівська Архиєпархія

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)