Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Безмірне Твоє милосердя бачивши, адовими узами зв’язані, до світла йшли, Христе, веселими ногами, Пасху хвалячи вічную." (Воскресна Утреня)

Українські експерти закликали російських колег захистити УПЦ КП в Криму

Переглядів: 2754Коментарі: 0
Переслідування Церкви

КИЇВ – Українські експерти та правозахисники закликали своїх російських колег рішуче втрутитися і "зупинити свавілля і сповзання ситуації у сфері свободи совісті в Криму до найогидніших зразків давно минулих сторіч".

З таким закликом професор Віктор Єленський від імені Української Асоціації релігійної свободи (УАРС) звернувся до своїх колег у керівництві Загальноросійської громадської Організації сприяння захисту свободи совісті Юрія Носкова, Олега Гончарова, Миколи Шабурова, повідомляє Інститут релігійної свободи.

"Просимо вас вжити всі наявні у вашому розпорядженні можливості, застосувати весь свій авторитет вчених, громадських і релігійних діячів для припинення гонінь і фізичного насильства над віруючими і духовенством Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату", – підкреслюється у зверненні УАРС.

На переконання українських експертів, дискримінація, тиск і погрози, яким піддавалися віруючі Київського Патріархату протягом останніх трьох місяців, в даний час вилилися в побиття, знищення майна і захоплення культових споруд озброєними людьми.

Як приклад, президент УАРС нагадав про недавнє захоплення храму УПЦ КП у селі Перевальному в Криму, в результаті якого серед інших постраждали вагітна прихожанка і дочка настоятеля, страждаюча церебральним паралічем. При цьому дільничний поліцейський відверто зайняв сторону погромників і відмовився прийняти від постраждалих заяву про злочин.

Всього ж, за повідомленням архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента, сьогодні існує реальна небезпека для життя 15 священиків його єпархії, членам їх сімей, а також загроза відбирання храмів, в т.ч. кафедрального собору в Сімферополі.

"Без усяких емоцій очевидно, що мова йде про найгрубіші порушення Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції з прав людини, документів ООН, російського законодавства і норм міжнародного права, що захищають щонайменше основоположні права мирного населення окупованих територій", – наголошується у зверненні.

У зв'язку з цим Українська Асоціація релігійної свободи очікує від своїх російських колег рішучого втручання в ситуацію зі знищенням свободи віросповідання в Криму, щоб захистити віруючих різних конфесій України від подальших переслідувань на півострові.

Джерело: IPC

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)