Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молячись, не обмежуйся лише зовнішнім молитовним положенням, а вводи свій ум у почуття духовної молитви з великим страхом." (Прп.Ніл Синайський)

В СБУ нарешті побачили фактори релігійної загрози національній безпеці України, – Олександр Саган

Переглядів: 2463Коментарі: 0
Різне

Служба безпеки України не хоче користуватися науковими наробками вітчизняних вчених щодо релігійних загроз національній безпеці. Про це розповів Олександр Саган, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

«Після початку війни наше відділення провело кілька заходів щодо релігії та національної безпеки. У нас тоді було активне листування з СБУ, яке закінчилося тим, що нам було сказано, що СБУ не потребує послуг релігієзнавців-науковців. У нас є офіційний лист від СБУ, де звучить ця відмова. Але все, що від нас залежало, ми зробили тоді», - розповідає Саган.

За словами науковця, сьогодні Служба безпеки України уже бачить проблему загрози діяльності російських спецслужб в Україні на релігійній ниві. Хоча про ці загрози національній безпеці релігієзнавці говорили давно. Зокрема, вчений наводить приклад наукової праці «рускій мір Кирила», що вийшла у 2006 році. Але тоді ніхто не відреагував.

«СБУ нарешті побачила проблему, яку ми, релігієзнавці, ще десять років тому почали бити на сполох щодо релігійного фактору на процес національної безпеки. Ми давно написали те, про що сьогодні говорить. Ось нещодавно один із її очільників сказав, що новим пріоритетом роботи спецслужб РФ в Україні є створення штучних міжконфесійних конфліктів в Україні на тлі інспірованих штучних міжнаціональних конфліктів. Саме на цьому напрямку будуть зосередженні основні зусилля супротивника найближчим часом», - цитує Саган.

І додав, що співпраці між науковцями та правоохоронцями сьогодні немає й надалі. Є тільки співпраця на рівні радників у міністерстві культури.

Джерело :Католицький оглядач

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)