Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Той, що отроків із печі ізбавив, ставши чоловіком, страждає, як смертний, і стражданням зодягає смертне в красу нетління, єдин благословенний Бог отців і препрославлений." (Воскресна Утреня)

Академік Національної Академії наук про догналівців

Переглядів: 3315Коментарі: 0
Новітні секти та схизми

Лист-відповідь для перестороги і поради для скривджених

Важко вберегти навіть добре впорядковане і доглянуте поле від випадкового, а тим більше від навмисного його занечищення  бур’яном. Вагомо те , як старанно і оперативно позбулися засмічення, щоб поле постійно тішило душу господаря – хлібороба золотистим зерном, а на столі пашіла духмяна паляниця. Суспільство - це таке ж поле, на якому безперервно необхідно поратися, щоб не вкоренилося зло, яке може порушити усталену віками морально-етичну традиційну доброчинність. Метастази зла легше нейтралізуються і знищуються у стабільних державах, у яких влада відповідальна перед людьми за їхній спокій, виступає як органічна частина національних спільнот. Як  хотілося б, щоб українська влада, хоч у якійсь мірі опанувала  систему опіки громадян, які її обрали і довірили їй свою безпеку у всіх сферах буття і життя, щоб відповідало цивілізаційним стандартам. Реально виглядає просто жалюгідно, що ілюструється на прикладі створення іноземцями і легального функціонування небезпечної для психічного і фізичного здоров’я  людей агресивної секти, знаної у народі як "секта Доґнала", іменованої ще як "Чорне братство" і очолюване агентом КДБ Доґналом. Для правоохоронних структур держави, зокрема Служби безпеки України, залучення дітей, молодих людей до ніким не санкціонованого і не визнаного сектантського згромадження, яке само назвало себе українською правовірною греко-католицькою церквою і не інакше як під егідою Ватикану, одночасно відлучивши Папу Венедикта XVI і багатьох діячів Католицької Церкви від самої церкви (!), не викликало жодного занепокоєння. Спокійно  цими службами  сприймається спричинені смерті людей, незаконне, у жорстокий спосіб захоплення культових споруд, зокрема, коли параноїдальний Доґнал, визнаний судом як злочинець, наніс черепно-мозкову травму жінці, яка справедливо відстоювала свій храм, недавши його пограбувати навіженим сектантам. Не можу збагнути завдання і стиль СБУ. Іноземці творять розбрат у сім’ях, родинах, опорочують у брутальний спосіб усіх, хто говорить доґналівцям правду, щоб рятувати своїх співвітчизників, захищають свої канонічні Церкви, а ці сектанти здійснили порушення чинного законодавства і церковні канони, самоназвавши себе нині існуючою греко-католицькою церквою але уже правовірною, ідею яку відкинув Ватикан, одночасно відлучивши Доґнала, братів Шпіржиків, Оберхаузера, Гітюка від церкви, наклавши на них велику екскомуніку, а згодом і на сестер – василіанок зі Словаччини. Хіба у вчинках створеної іноземцями секти мало підстав, щоб не лише здійснити їх депортацію, але й відкрити кримінальні справи на осіб з українським громадянством?

У цій ситуації, коли батьки, рідні, близькі, а особливо суспільство зрозуміло злочинність псевдорелігійного угрупування, зокрема його методику залучення і насамперед затримання під своїм впливом, у наслідок чого невиліковно травмується психіка людини, повернення якої до нормального життя, як твердять медики-психіатри, стає неможливим, особливо для дівчат, може спровокувати громадський самосуд над доґналівцями. Адже надто складним і тривалим передбачається процес соціальної реабілітації, при якому повне одужання, на жаль, неможливе.

Мені подобається, з яким оскаженінням очільники секти накинулись на мене після телевізійного виступу, у якому лише фрагментами була насвітлена їх псевдорелігійна, псевдохристиянська суть і злочинні дії, які привели і приводять до людських трагедій. У відкритому листі, відеоролику, ви у несамовитій люті погрожуєте мені смертю від невиліковної хвороби, строчите  безупину лайки і нісенітниці, що свідчить, що я висловив правду про вас, як психічно неврівноважених аферистів, які, можливо, під псевдорелігійним прикриттям виконують конкретний політичний проект, спрямований на розкол, або принаймні на розбрат в Українській Греко-Католицькій Церкві, як високій  духовній сфері в культурно-історичному бутті українців, як Церкви, яка завжди була з Богом і з його ласки вселяла віру народу в себе, яка полягала  в здобутті національної незалежності і створенні достойних людини умов життя.

Безмежно шкода тих декілька сот людей, яких ви одурманили, і які у стані психічної розбалансованості готові із самопожертвою виконувати ваші безумні вказівки, насамперед визнати вас, доґналівців, самопроголошеною церквою, а параноїдного Доґнала, особи без громадянства, без духовного сану, патріархом , ба більше –пророком  і його кількох наближених шизоїдних осіб єпископами і архієпископами. Цинічними і каригідними виявляються дії психічного і психотропного впливу  доґналівців на особу, яка в духовно і психічно пригніченому стані, налякана пеклом і постійним грішництвом , без просвітку на спасіння і надію на радісне і щасливе життя, може чинити безрозсудні вчинки, як це сталося у родині Свистунів зі Львова, коли залучені до доґналівської секти батько і старший син - батько у жорстокий спосіб вбиває дружину, яка із молодшим сином не сприймали доґналівське безумство, сам покінчив життя самогубством, але уже були підготовлені документи на передачу главарем секти  триповерховий будинок (з інформації ЗМІ).

Не вбачаю нічого дивного у тому, що сектанти проповідують блюзнірство, нарівні  патологічного збочення про своє "Богопосвячення" та "істинних слуг Христа", а, бачите, з ними ніхто не хоче дискутувати. А хто дискутує із ґвалтівниками, вбивцями, злодіями? Вони підлягають осуду, гніву і кари. Ви ж духовні ґвалтівники, злодії і брехуни, котрі запаскуджують свідомість і душу безвольних, маловірних, убогих людей, намагаючись замінити собою, купкою психічно хворих самозванців, цілісну, канонічну, традиційну, високої духовної культури, національно відповідальну Українську Греко-Католицьку Церкву, до якої прихилились більше як 7 млн. українських християн. Чи можна пояснити будь-кому з вас Ваше відступництво від Христа, коли до вас залучені особи змушені, під карою пекла, визнавати агресивні, антихристиянські, антинаціональні настанови Доґнала, та його декількох неврівноважених проповідників, як найвищі істини, а також уникати із знаючими особами дискусію і бути готовим на всіляку самопожертву?

Хіба це не секта у повному оформленні, коли повнокровно живе Українська Греко-Католицька Церква, а групка неповноцінних людей, які замкнулися у своїх вузьких інтересах і щоб задурити хоч кого-небудь до себе, віроломно їм говорять дику неправду, що вони греко-католики?  Ба більше. Вони  греко-католики, але ще й якісь "правовірні", що ще чіткіше пояснює їх сектантство. Суттєвим при цьому є й те, що очільники секти позбавлені священничого і монашого сану. А іменування себе патріархами, архієпископами, єпископами з рукопокладення вихованця Російської православної церкви попа Осідача, викликає осудження і огиду. А це не що інше як фарс, але при якому страждають люди: і морально, і духовно, і матеріально, і психічно, і соціально. Бо нам усім відомо, що набуття сану єпископа має принципову канонічну процедуру із обов’язковим благословенням Папою у Ватикані. А без участі єпископів не може відбуватися свячення у священники.

Враховуючи спосіб, мету і поведінку агресивного утворення, які собою мають намір підмінити, а навіть замінити не лише Українську Греко-Католицьку Церкву, але й усю Христову Церкву, представляючи себе пророками і апостолами, що межує із божевіллям, місцеві органи влади цілком закономірно відхиляють їх настирливі домагання на реєстрацію як Українську правовірну греко-католицьку церкву. Адже відомо, що у відповідності до канонів Католицької Церкви будь-яке нове утворення у межах Церкви, яке використовуватиме у назві фразу "католицький", як власність Церкви, може надаватись лише за розпорядження Папи Римського. Крім цього, українське законодавство чітко регламентує процедуру реєстрації релігійних громад, за якою секта, іменована доґналівською, не має жодних підстав на таку реєстрацію.

Сектанти залякані карою пекла у такій мірі, що знаючи про відлучення керівників секти і монашок василіанського чину зі Словаччини від Католицької Церкви, продовжують зневажати канони християнської церкви, хоч би, коли у блюзнірський спосіб, приймають неправдиві євхаристійні дари від світських осіб, які ще й із спотвореною мораллю і психікою. Бо  хіба можна інакше оцінити фізичний стан самозванців, які високоморальну, високодуховну особу ,високого інтелектуала владику Гузара, який начебто проповідує "політику антихриста", а Українську Греко-Католицьку Церкву "сектою гузарівців" та таємним братством". Не піддається коментарю звинувачення мене у ярій прихильнощі до "Гузаря-глобаліста" ( так, я ярий послідовник цієї небуденної духовної постаті), "завербований ідеолог-політик єврозбочення" (так, я європеєць), який дбає про європійськість українців, у чому є перспектива цивілізаційних норм життя і без таких агресивних наростів, як доґналівці на тілі української нації.

Як сміхотворно виглядає ваша спроба надурити людей у тому, що ви активні поборники "збоченого гомосексуалізму", тоді як з цією фізіологічною соціальною, психічною людською патологією бореться ввесь світ, початок якого зафіксоване  ще у  сивій давнині.

Звертаюсь до українців різного віку знайти у собі сили, обдумати свій непевний життєвий вчинок, який стався під впливом психологічних маніпуляцій іноземних спритників, з метою нажитися в Україні, виконавши чиєсь замовлення, повернутися до своєї Української Греко-Католицької Церкви, пастирі якої постійно моляться за ваше духовне і психічне одужання, з любов’ю і повагою приймуть Вас громади і допоможуть позбутися несподіваного і цинічного лиха. Шануймо і борімося за свою Українську Греко-Католицьку Церкву, багату національну культуру та історію.

Павлюк Степан,

академік Національної Академії наук,

професор, доктор історичних наук

КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)