Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не допускай в дім Божий нічого такого, що ненависне Господеві, а, навпаки, прикраси його всім, що приємне Богові." (Св.Єфрем Сирійський)

Повідомлення про заборону здійснювати служіння чи будь-яке завдання з о. Іваном Гаратом до часу, поки компетентною владою не буде прийняте інше рішення

Переглядів: 2579Коментарі: 0
Новітні секти та схизми

Духовенству Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви,
іншим духовним особам, які виконують уряд, служіння, завдання чи перебувають у ній

Львів, 11.03.2021, Вих. ЛВ 21/212

ПОВІДОМЛЕННЯ

Всечесні та всесвітлі отці,

Цим листом звертаюся до Вас з приводу о. Івана Гарата, священика нашої Архиєпархії, який у 2011 році залишив де-факто своє служіння у Львівській Архиєпархії УГКЦ і був зарахований до клиру Української Православної Церкви Київського Патріярхату (тепер Православної Церкви України) від якої маємо офіційне підтвердження з цього приводу. Такий випадок згідно церковного закону слід вважати схизмою.

На превеликий жаль схизма завдає глибоких ран на Христовому Тілі, яким є Церква, яку заснував наш Господь, а ті, котрі її чинять не сприяють загоєнню цих ран. Такого роду дії згідно законодавства Католицької Церкви класифікуються як злочин проти віри і щодо розгляду справ та прийняття відповідних рішень є зарезервовані Конгрегації доктрини віри. Таким чином той, хто перебуває у схизмі ухиляється від підлеглості найвищій владі Церкви, єдності з вірними і їй підлеглими.

Зваживши на чинне законодавство для Східних Католицьких Церков, засягнувши ради компетентних осіб з метою внормування канонічного характеру відповідних документів стосовно існуючого стану справ священика Івана Гарата, мною було прийняте рішення про визнання неправосильності декрету (Вих. ЛВ 14/994 від 03.07.2014 [надрукованого у Львівських Архиєпархіяльних Вістях № 07-08/2014, с. 6]) щодо правового статусу згаданого священнослужителя з усіма канонічно-правовими наслідками, про що був виданий відповідний декрет (Вих. ЛВ 21/98 від 16.02.2021) та офіційно повідомлено [//www.ugccla.lviv.ua/архів/2021]. Згідно права усі видані інші документи, листи чи повідомлення, пов’язані з декретом, що визнаний неправосильним втрачають свою силу.

9 березня 2021 року о. Івану Гарату було офіційно повідомлено і вручено декрет, що він не допускається до виконування священнослужіння чи будь-якого іншого завдання (Вих. ЛВ 21/151). З цієї причини повідомляю духовенство Львівської Архиєпархії УГКЦ та інших духовних осіб, які виконують уряд, служіння, завдання чи перебувають у ній про заборону здійснювати служіння чи будь-яке завдання з о. Іваном Гаратом до часу, поки компетентною владою не буде прийняте інше рішення.

З відданістю у Христі,

ІГОР
Архиєпископ і Митрополит Львівський

о. д-р Сергій Стесенко
Канцлер Курії

Повідомлення опубліковане на Бюлетені Канцелярії Львівської Архиєпархії

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)