Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Віддаймо славу Тому, Хто дає свій страх у наші серця: Він бо вчить чоловіка розуму (Пс. 93, 10). Острах Господній — початок мудрости (Прип. 1,7)." (Св.Єфрем Сирійський)

Іван Павло ІІ застерігав про нову і глибшу ідеологію зла

Переглядів: 1340Коментарі: 0
Публікації

«Іван Павло ІІ ішов до усіх, але часами говорив гостро, заторкуючи також ідеологію зла і цивілізацію смерті. І хоча багато хто дивувався цьому, але йому не бракувало і не бракує зараз ворогів і фальшивих приятелів», - говорив під час щотижневої польської Літургії біля гробу св. Івана Павла ІІ о. Даріуш Ковальскі, теолог з Папського григоріанського університету.

О. Ковальчик пригадав пророче застереження Папи-поляка, роздумуючи над словами Писання, що говорять про чутливість Бога до Його дітей, і про гнів тоді, коли Його народ від Нього відвернувся.

Іван Павло ІІ застерігав про нову і глибшу ідеологію зла

«Сьогодні від Бога відходять цілі народи, які колись були християнськими. Вони складають жертви Ваалам і кадять кадилом перед божками. Серед іншого, про божків сучасних ідеологій, про які Іван Павло ІІ, вказуючи на тиск, щоб змінити значення слова «подружжя», пише в книжці «Пам’ять і ідентичність» так: «Можна і навіть потрібно запитати себе, чи тут не функціонує якась ідеологія зла, в чомусь глибша і прихована, яка силує використовувати навіть права людини, проти людини і проти сім’ї». Сьогодні слід сказати, що тут підступно якнайбільше діє чергова форма ідеології зла, а її виразом є різні декларації і заяви ЛГБТ, гендеру, що становлять важливу загрозу для виховання молодих поколінь».

Говорячи про уривок Євангелія, в кому Ісус посилає своїх учнів, щоб оздоровлювали хворих, проповідник заохотив роздумати над позицією Церкви в часи епідемії. «Церковною драмою наших часів є те, що цей виклик постав певним чином через загрозу коронавірусу. Багато святих, котрі віддали своє життя, супроводжуючи хворих до кінця, сьогодні не мали б шансів. Вони були б змушені сидіти в домах і дивитись телевізор. Так, потрібно бути відповідальним і не демонструвати душпастирську безрозсудливість. Але чи як віруючі, в тому числі священники, ми не маємо тут чогось важливого для роздумів з духовної та душпастирської точки зору, а також юридичного зміцнення Церкви в контексті різного роду державних регуляцій. Чи дійсно не було жодної можливості, щоб священники були біля вмираючих і самотніх хворих? Над цим потрібно замислитись», - говорив проповідник під час Літургії біля гробу св. Івана Павла ІІ.

Джерело: vaticannews.va

Джерело:КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)