Сьогодні нашу парохію відвідали члени чоловічого католицького згромадження "Лицарі Колумба", яке діє при храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові.
Вони розказали про своє згромадження, його діяльність, організаційну структуру і мету.
Ли́царі Колу́мба (англ. Knights of Columbus) — найбільша в світі католицька братська організація. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.
Перше організаційне зібрання, яке священник провів разом з групою чоловіків у парафіяльній церкві Святої Марії, відбулося 2 жовтня 1881 року, а 29 березня 1882 року організація була офіційно зареєстрована законодавцями штату Коннектикут. У 1889 році в ній налічувалось 300 рад з 40 000 лицарів. Десять років по тому, в 1909 році, було 230 000 лицарів, об'єднаних в 1300 рад.
Основною метою ордена було страхування на випадок смерті годувальника, яке б забезпечило догляд за вдовами і сиротами. Свого часу Майклу Мак-Ґівні довелося тимчасово залишити свої семінарські дослідження, щоб піклуватися про родину, коли помер його батько. До того ж наприкінці 19-го століття католики регулярно виключались з профспілок та інших організацій, які передбачали соціальні послуги, їм також була заборонена участь у багатьох популярних братських організаціях, таких як масонські ложі. Мак-Ґівні бажав забезпечити людей альтернативою. Він також вважав, що католицизм і братання були несумісні, і бажав заснувати спільноту, яка б стимулювала людей пишатися своєю американо-католицькою спадщиною.
Назва «Лицарі Колумба» була обрана не випадково — таким чином о. Мак-Ґівні м'яко докоряв англо-саксонським протестантським лідерам, які ізолювались від католицької спільноти. Посиланням на Христофора Колумба він хотів показати, що католики не тільки є повноправними членами американського суспільства, а й долучились до його заснування.
Оригінальна система страхування давала вдові покійного лицаря 1 000 доларів утримання. Кожен член оцінювали $ 1 на смерть, і коли кількість лицарів виріс за 1000 оцінка знизилася за курсом підвищення. Кожен член, незалежно від віку, була оцінена в рівній мірі. В результаті, молоді, здорові члени могли очікувати, щоб заплатити більше протягом свого життя, ніж ті чоловіки, які приєдналися, коли вони були старші.
Початковою метою братства була взаємна підтримка спільноти та допомога іммігрантам-католикам з низьким рівнем прибутків. Згодом воно перетворилося на братську спільноту, яка прагнула забезпечити благодійні послуги, сприяти католицькій освіті й активно захищати католицтво в різних країнах. Наразі членами організації є 1,8 мільйона осіб, об'єднаних в 15 000 рад, з яких 200 рад працюють в університетських кампусах. Лицарями Колумба можуть стати лише «практикуючі» католики і лише чоловіки віком старше 18 років. Членство складається з чотирьох різних ступенів, кожен з яких ілюструє певний принцип ордену. Орден є членом «Міжнародного альянсу католицьких лицарів». Його ради були закладені в США, Канаді, Філіппінах, Мексиці, Польщі, Домініканській Республіці, Пуерто-Ріко, Панамі, на Багамських островах, Віргінських островах, Кубі, Гватемалі, Гуамі, Сайпані, а також на американських військових базах по всьому світу.
Патріотичне відгалуження Ордена — лицарі четвертого ступеня — налічує 2500 осередків. За їх підтримку Церкви і місцевих громад, а також за їх благодійну діяльність Папа Іван Павло II назвав орден «сильною правицею Церкви». У 2012 р. орден передав 167,5 мільйонів доларів США безпосередньо на благодійність, його члени виконали понад 70 мільйонів людино-годин добровільної служби, а також здали у 2010 році понад 413 тисяч пінт крові. В рамках програми страхування Ордену створено 90 мільйонів полісів страхування життя на загальну суму 19,8 мільярдів доларів, організація має найвищі страхові рейтинги, надані «AM Best» та «Асоціацією Страхових стандартів ринку». У Сполучених Штатах на національному та державному рівні орден активний на політичній арені: лобіює закони й постанови, які підтримують позиції Католицької Церкви щодо державної політики і соціальних питань.