Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Завжди пам'ятатимемо про смерть й у цій думці наближатимемося своїм серцем до Бога, та й жалюгідними стануть в очах наших світські задоволення." (Св.Ісаак Сирійський)

Проща до Колодіївки (оновлено)

Переглядів: 6032Коментарі: 0
Парафіяльні новини

У суботу, 5 травня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашої парафії здійснили першу у цьому році прощу.

Як завжди, її очолив духовний опікун Архибратства отець Ігор Демків.Цього разу місцем паломництва стало село Колодіївка, що на Тернопільщині, де знаходиться монастир Святого Теодора Студита, у 1995 році, перенесений з Риму стараннями Блаженнішого Любомира.

Там, у храмі Святого Дмитрія, отець Ігор, разом з настоятелем монастиря, отцем Петром, відправили Святу Літурґію.

Після Літурґії отці освятили воду на оздоровлення, вервички, образки та інше. Усі набрали і напилися свяченої водиці. Потім отець Петро мирував і благословив усіх присутніх, а на закінчення над кожним молився молитву на оздоровлення. Дорогою до Львова зупинилися біля цілющого джерела.

Марта Осадца

Фото: Марта Осадца

Відео "ПРОЩА ДО КОЛОДІЇВКИ"

<iframe width="720" height="400" src="https://www.youtube.com/embed/Pk4srJ6qRSU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Проща до Колодіївки.

5 травня 2018 р. члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі та парафіяни храму свв. Ольги та Єлизавети під проводом отця Ігора Демківа відбули прощу до монастиря св. Теодора Студита в с. Колодіївка Тернопільської області.Дорога хоч і не близька, проте за молитвами і співом промайнула нам непомітно. Лагідний ранок зустрів нас тишею на охайному церковному подвір’ї, в храмі св. Димитрія відправлялась літургія за померлих. Отож, ми прибули заздалегідь. «Білий храм» - я б так охарактеризувала церкву. Просторо і чисто, легко дихати і вільно молитись, а головне - тихо і спокійно. Не можу пригадати чи бачила ще десь подібний іконостас – із зображеннями птахів і риб. Зауважу, що багата і вишукана різьба по дереву мимоволі розчиняє погляд і бачиш тільки ікони… Чудний спів сестри ще більше піднімає твою молитву, наче підштовхує кудись ввись, де тільки ти і Бог.

Отець Ігор співслужив св. Літургію з отцем Петром. Прочани приступали до святої тайни покаяння. Наука в часі проповіді чітка і лаконічна, проте зачіпає багато сердець своєю промовистістю, наче шрапнель, що розлітається невидимо і осідає за місцем призначення, бо кожному своє… Мене зачіпило запитання про те чи ,,справді я хочу бути,, дитиною Божою, дитиною доброго батька… Була ще, консолідуюча дух молитва перед уділенням св. Причастя. По завершенню служби Божої отець оголосив, що буде посвячувати водичку і всякі речі, опісля будуть мировання і молитви на оздоровлення.

Мене подивувало те, з якою рвучкістю люди виставляли речі для освячення: вервиці, образочки, сіль, цукор, оцет… Те, що монастир має певну славу збагнула тоді, коли отець Петро вичитував молитви на освячення води. Здавалося, мало б бути гамірно, а ні – доброзичливо і розважливо тихо. Було достатньо часу і для приватної молитви. По часі відбулося мировання, а ще згодом отець Петро через покладання рук на паломника провадив індивідуальну молитву над кожним чи над парою. Разом з нами молились різні прочани - подружні пари за благословення подружжя на народження дітей, родини в яких є узалежнені, були сімї і з хворими дітками, каліки і люди похилого віку.

Той трепет і смирення, які відчувались в часі індивідуальної молитви перечитувались не тільки на моєму обличчі. Прочани сповнювались надією і ласкою, наче засвічувались зсередини, діти переставали рюмсати. Були і такі, що твердою ходою відходили, бо мали певність повернутися знову.

Церква поволі пустіла… а на дворі сонечко і легкий вітерець. І хай плачуть синоптики, бо вони знову помилились. Нам посміхалось небо. В обителі сьогодні семеро братів, а так і не скажеш, що мало рук і сердець. Довкола лад, а в церковній крамничці ще й мед монастирський.

Що казати про зворотню путь, якщо добрих півтори години науки отця Ігоря - то наче хвиля часу. І все сплелося в послідовний ланцюжок: послух, ласка, гординя, історія, політика, сьогодення… А загалом спокій і рівновага, віднова і перезагрузка..це найвищий релакс. До цього додам про подячні молитви, піднесені хвалебні піснеспіви. Виконанням державного гімну і патріотичних пісень ми завершили нашу прощу.

Щиро дякую о. Івану Галімурці та о. Ігорю Демківу, які сприяли нашому паломництву, надали нам таку чудну можливість для духовної віднови.

Дарина Кушик

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)