Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Мала недбалість породжує гріх, і мала духовна тверезість відвертає велику шкоду." (Св.Єфрем Сирійський)

Секта Догнала: що трапилося у церкві в Городку

Переглядів: 4069Коментарі: 0
Новітні секти та схизми

У греко-католицького духовенства Стрийської єпархії з’явилися серйозні докази, що храм Святого Духа у Городку захопили адепти секти Догнала, офіційно забороненої в Україні як деструктивної тоталітарної. Підтвердженням тому стало присутність у церкві на свято Трійці Теодозія Івашківа, якого 2014 року офіційно було позбавлено духовного стану священика.

Отже, ситуація навколо церкви Святого Духа у Городку склалася не сьогодні і навіть не вчора, а кілька років тому. На тому місці, де нині храм, була стара, ще польська капличка святої Варвари. За ініціативи місцевого священика Зіновій Бенся і прихожан розпочалося будівництво церкви. Табличка на храмі засвідчує, що парафія була заснована 1992 року, а сама споруда зведена 2000 року. Зрозуміло, що будівництво здійснювалося на пожертви тих самих прихожан – від фундаменту до оздоблення.

«Потім почали складатися якісь негарні ситуації. Нас, парафіян, постійно звинувачували, що гроші пропадають, ще щось. Потім ми дізналися, що отець Зіновій освіти не мав і його вигнали. Він став зловживати горілкою. Спочатку сам то визнав, а потім казав, що то неправда. Ми почали писати, скаржитися і нам дали нового священика – отця Володимира», – розповідає пані Люба, яка сьогодні разом з іншими прихожанами приходить на Літургії до каплички під стінами церкви святого Духа.

Стосунки між священиками не складалися і новий отець попросив, щоб його відправили в іншу парафію. Місце отця Володимира зайняв інший священик – отець Василь. Так сталося, що невдоволені отцем Зіновієм пішли за новим отцем, а частина парафіян лишилася з отцем Зіновієм. На початку погодилися, що по черзі правитимуть у церкві. Ідилія протривала недовго і одного дня тих, хто не погоджувався зі старим священиком, просто не пустили до церкви – двері замкнули, а охорона пускала лишень своїх.

Це сталося приблизно чотири роки тому. Незважаючи на те, що у Городку є ще й інші греко-католицькі церкви, люди вирішили залишитися тут, адже і вони доклалися до будівництва храму. Відтак, Боголослужіння перенеслися до старенької каплички без вікон і дверей.

«Ми стояли на холоді півтора року», – згадує пані Люба.

Коли й отця Василя перевели до іншої парафії, на його місце прийшов отець Володимир Пігічин, який служить тут і донині, а також в церкві у сусідньому Арташеві. З приходом нового священика стару капличку відремонтували, вставили вікна, двері, зробили опалення. Щоправда, довелося стикатися з опором з боку прихожан церкви, які неабияк протестували проти цього.

 

Докладніше: Дивись info

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)