Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Покаяння — це неослабне прошення (що наближається до Бога) зі скрушною молитвою про прощення минулого і вболівання над оберіганням майбутнього" (Св.Ісаак Сирійський)

Дитячий хор "Надія"

Переглядів: 14586Коментарі: 0
Життя парафії

У будні та свята приходять до храму наші діти щоб возвеличити своїм щирим співом Господа Бога.

Світлої пам’яті о. Михайло Федорів – на той час парох Храму Свв. Ольги та Єлизавети, піднімаючи з руїн і занепаду чудовий храм, який знищили війна та тоталітарний радянський режим, знав і глибоко розумів як важливо і необхідно залучити до Церкви дітей та молодь. Саме тоді, у вересні 1997 року за його активної підтримки і розпочав свій творчий шлях дитячий хор „НАДІЯ”.

Перший маленький виступ хору відбувся 14 жовтня 1997 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці, а першу Святу Літургію хор виконав вже 4 квітня 1998 року.

Церковний спів – це явище в музиці особливе, бо він впливає і возвеличує душу людини, а дитячий спів – це ангельські хори. Нехай іноді він і не такий досконалий, але коли співають діти, вони вкладають свою душу і серце – це і є її довершеність, яка зворушує усіх.

Традиція церковної хорової музики існувала з давніх часів. В Україні вона теж була, та на жаль, з відомих причин була перервана. Стан української духовної музики на світовому рівні оцінюється як дуже високий – це кращі зразки світової культури: М.Березовський, А .Ведель, Д.Бортнянський, М. Леонтович, а також сучасні композитори Л.Дичко, Б.Фільц, М.Дацко.

Звичайно для її виконання необхідна висока майстерність, цим можна пояснити малу кількість дитячих церковних хорів.

В дитячому хорі „НАДІЯ” за ці роки співало понад 300 дітей. В репертуарі хору створено кілька програм: Свята Літургія, „Хресна дорога”, „Коляда з НАДІЄЮ”, „Щедрий вечір, добрий вечір”, „Піснею славлю Тебе Господи”, „Мамо – моя ти єдина”,”Різдв’яна феєрія”, „Весела коляда”.Кілька таких програм було відзнято і записано на львівському телебаченні та радіо.

За час існування хор побував із сольними концертами в містах України та зарубіжжі: Любліні, Перемишлі (Польща), Чернігові та Іллічівську, а в Києві співав Літургію у храмі на Аскольдовій Могилі. Також хор брав участь у св’яткуванні 450-ї річниці героїчної битви під Берестечком на Козацьких могилах. Часто хор запрошують співати Службу Божу в інші храми м. Львова та області. Діти відвідували прощі по святих місцях України: Зарваниці, Почаєві, Гошеві, Крехові, Скит-Маняві.

Цікавий та різноманітний репертуар хору дає можливість створювати концертні програми з якими хор бере участь у різних концертах, конкурсах та фестивалях. Це фестивалі: - „Велика коляда”, „Весняні голоси”, „Жайвір скликає друзів”, та інші хорові фестивалі. У 2008 році хор став Лауреатом Всеукраїнського конкурсу „Весняні голоси” – друга премія. За час інування хор виконав більше 450 Св. Літургій.

В хорі співає 35 дітей. Основна група – концертна (діти 11 – 18 років) та підготовча (діти 6 -10 років). Заняття відбуваються тричі на тиждень. В репертуарі твори композиторів – класиків: Д. Бортнянського, М.Леонтовича, Ст.Людкевича, Дж.Пеголезі, В.Моцарта, Дж.Каччіні, Ш.Гуно, Ф.Шуберта та сучасних українських композиторів – Л.Горової, М.Дацка, О.Мануляка, обробки українських народних пісень.

Краші учасники хору успішно навчаються у Львівській дитячій школі мистецтв №5, де опановують гру на бандурі та мистецтво сольного співу у викладача Ольги Баглай. Вони часто приймають участь у різноманітних конкурсах.

Лауреатами міжнародних конкурсів стали – Соломія Сурма, Дзвенислава Шаламага, всеукраїнських - Ірина Мацейко, Софія Гунчик, Марта Панас.

Соломія Сурма є лауреатом і володарем „перлини” конкурсу Володимира Гришка „В пошуку перлин”. Дипломантами різних конкурсів стали – Катерина Чекайло та Галина Баран. Музику описати неможливо, її треба слухати і чути. Там де панує справжнє мистецтво, немає місця злу.

Дитячий хор

Засновником та художнім керівником і диригентом хору є досвідчений педагог – Відмінник освіти України Ольга Баглай.

Як чудовий фахівець своєї справи вона прикладає багато творчих зусиль у наполегливій, кропіткій та цілеспрямованій праці з маленькими хористами.

Завдяки їй хор набув широкої популярності, зростає його виконавський рівень. Завжди у пошуку нових дітей до хору, підбором нового репертуару, аранжування творів для нових концертних програм, роботою над виконавською майстерністю – ось неповний перелік обов’язків керівника хору „НАДІЯ”, що в своїй суті спрямоване на благо духовного виховання дітей во славу Господа Бога.

Хор "Надія" співає Св.Літургію щонеділі о 1200, запрошуємо до спільної молитви.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)