Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Добре прийти на літургію раніше за всіх, однак зле без потреби залишати службу перед відпустом." (Св.Єфрем Сирійський)

Прем'єр Яценюк виступив на захист віруючих українців від утисків в Росії

Переглядів: 2921Коментарі: 0
Переслідування Церкви

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна ніколи не визнає російську анексію Криму. Водночас він назвав питання, які країнам варто обговорювати невідкладно, в тому числі у сфері забезпечення свободи віросповідання.

Про це глава уряду України заявив під час Десятіої щорічної інвестиційної конференції у Києві, повідомляє Інститут релігійної свободи

Також необхідно давати відповідь на релігійні переконання українців у Росії, щоб принцип свободи віросповідання був не просто задекларований, але й виконувався", – підкреслив Яценюк, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Прем’єр-міністр зауважив, що РФ має визнати незалежність України і той факт, що Україна прагне стати членом ЄС. Крім цього, не менш актуальними є питання двосторонньої торгівлі та енергетики.

"Ми готові вести переговори між главами МЗС, так званої контактної групи , яка була представлена ще три тижні тому", – сказав глава Українського уряду.

На думку релігієзнавця Віктора Єленського, президента Української Асоціації релігійної свободи, заява українського Прем’єр-міністра викликана не тільки тим, що релігійна свобода в Криму брутально нищиться, священиків викрадають і над ними знущаються, але й загальною ситуацією зі свободою совісті в Російській Федерації, де живе майже 2 мільйони українців.

“Моніторингові центри і релігійні організації трохи не щодня повідомляють про серйозні, часом кричущі порушення цієї свободи. Тільки у березні повідомлення про затримання, доправлення до поліції і зняття відбитків пальців у релігійних проповідників надійшли з Брянської, Кемеровської, Ярославської областей та Краснодарського краю”, – зауважив експерт в коментарі для ІРС.

За словами Єленського, в Ростовській області поліція і ФСБ увірвалися у баптистський реабілітаційний центр і вивезли всіх присутніх у відділення, а в Челябінській області всі, хто перебував на лікуванні у реабілітаційному центрі «Исход» були затримані як такі, що утримуються силоміць.

“В Росії цілеспрямовано руйнуються мечеті і молитовні будинки, вилучаються святі мощі у «неправильних православних» тощо. Зрозуміло, що нічого подібного немає в Україні, громадян якої заходився захищати Кремль”, – підсумував релігієзнавець.

Нагадаємо, що раніше глави Церков і релігійних організацій України спростували заяву російської влади про нібито наявність в Україні конфліктів на міжнаціональному, міжетнічному та міжрелігійному ґрунті. “В нашій державі немає утисків за ознакою мови, нації, віросповідання”, – зазначено у зверненні керівників українських конфесій.

Джерело: RISU

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)