Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Покаяння — це неослабне прошення (що наближається до Бога) зі скрушною молитвою про прощення минулого і вболівання над оберіганням майбутнього" (Св.Ісаак Сирійський)

Роздуми на карантині

Переглядів: 1488Коментарі: 0
Публікації

За моїх майже 30 років священства витворився якийсь алгоритм життя, служіння, подій, святкувань… Але саме життя тим є і цікаве, що у ньому трапляються якісь непередбачувані обставини, які змушують коригувати ці, ніби твердо укладені, правила. Відтак, минає час, змінюється ситуація, приходять нові виклики, і наші поправки до життєвих позицій стають новими правилами. Так ми міняємося…

Усі, мабуть, погодимося, що цьогорічний карантин вніс особливі зміни у наше життя. Змінилися правила нашої поведінки, змінилося відношення до речей, змінилося саме наше життя. Ми по-особливому відсвяткували Великдень. Гадаю, що кожен пережив це свято по-різному: хтось – з болем; хтось – з тривогою; хтось – зі страхом; хтось – з надією… Тут нехай кожен зробить особистий аналіз власного сумління.

Але, якщо протягом багатьох років священик на Пасху урочисто ділився із своїми вірними радістю Христового Воскресіння, то цього року на його привітання – «Христос Воскрес!» – порожній храм не відповів. Як наслідок, ми ковтали сльози: як священики біля Престолу, так і парохіяни біля своїх моніторів. Це були сльози болю, сльози відчаю, сльози німого питання – «чому?»

Багато хто з нас до тепер переконаний, що події останніх місяців є наче сном, який скоро розвіється, і все буде як завжди. Смію запевнити, що це не так. На нас, на увесь людський рід, впали серйозні виклики. І ці виклики творять нові правила життя, згідно яких нам доведеться жити. Тут належить зрозуміти: нам потрібно не просто – жити, нам потрібно змінитися. «Змінитися» не означає змінити зачіску, чи стиль одягу. Змінитися потрібно внутрішньо – тобто потрібно змінити відношення до власного сумління; змінити відношення до власної поведінки; змінити відношення до ближнього; змінити відношення до навколишнього середовища; врешті, змінити відношення до Бога.

І що суттєво, «просачкувати» не вдасться. Нікому. Варіантів нема.

Усім нам належить збагнути, що не можна жити жартома і так само поводитися із серйозними речами. «Не обманюйте себе самих: з Богом жартувати не можна. Що хто посіє, те й жатиме» (Гал.6,7), – так повчає нас апостол Павло. Гадаю, що таки варто послухати… А правдива «зміна» означає правдиве покаяння.

Каже народна приказка: Хто посіє вітер – пожне бурю. Тут трохи перефразуємо: Хто посіє гріх – пожне смерть.

***

Якось, завершивши Пасхальне Богослужіння, старенький священик вийшов на проповідь, подивився на своїх парафіян і говорить: «Дорогі брати і сестри, розуміючи, що більшість із вас я не побачу до наступного Великодня, хочу скористатися цією рідкою нагодою і першим привітати вас з Новим Роком і Різдвом Христовим».

Хтось запевнить, що усі ми доживемо до Різдва Христового?..

о.Іван Галімурка - адміністратор нашого храму

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)